Отговори
# 735
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
След вчерашния прекрасен и топъл декемврийски ден, изкаран в компанията на Реан и Любена  Heart Eyes,  и днес в Бургас е зимно, но пък слънчево! До обяд валя и сняг и дъжд, а сега така хубаво е напекло, но пък духа лош вятър! Та днес реших да си останем вкъщи! Сутринта се възползвах да изляза да понапазарувам за Коледа - на каката вече съм и поръчала подаръка за Коледа, на малчо избързахме с неговия подарък и отдавна влезе в употреба, но затова пък съм решила да му купя някаква играчка и пъзели за пълзене, на които и Сузи се е спряла. Изключително удобни и практични!  Party
Кате много правилно те е посъветвала педиатърката, ако си спомняш и аз ти казах да не чакаш със захранването много дълго, защото крие и недостатъци. А ти с твоята силна интуиция пък правилно си решила да започнеш с еднокомпонентните храни, така ако възникне не дай си боже проблем с определен зеленчук ще знаеш от кой точно е  Simple Smile
За месните пюрета и аз съм съгласна - рано е да се дават, според мен около края на 6, началото на 7 и то след като е захранено със зеленчуковите пюрета и кашите. Ние се захранване вече от 17 дни, а мен въпреки всичко ме е страх да му дам количество повече от 80 грама, чудя се, а за едно заместване наистина трябва да е 150 грама  newsm78.
При нас и нощното хранене продължава, но аз го отчитам на болезнените венци и нуждата му от гушкане по-скоро, отколкото от ядене.
Ради, комбинацията морков-картоф ни действа регулиращо поне на нас. Не е задължително картофа да запича, дават го регулиращ, докато моркова със сигурност действа запичащо.  За бънджито, държа го различно, общо взето сутрин по малко, наобед по-малко и повече следобяд, освен това като му омръзне да скача, го ползвам и като люлка, вдигам го нагоре и го люлея. На 10.12 имаме час за ортопед, за втората ехография на тазобедрените стави и изрично съм решила да говоря с него за проходилките. Когато говорих с него за бънджито, той одобри и каза че укрепвали мускулатурата на тазобедрените стави и седалището. Естествено то и детето си показва колко време може да издържи!
Снощи за първи път спа по-добре от седмици насам и се чудя дали не е  пробило някое зъбче без да го усетя, та като се събудим ще провя из устичката  Joy
На 06.12 ще украсявам с Коледната украса, днес ходих да си накупя някои играчки, остава и една елхичка да си взема и малко гирлянди  Heart Eyes
Това е от мен засега, надявам се не съм пропуснала нещо.
Честити зъбчета на всички бебковци, както и месечинки  Heart Eyes, да са ни живи и здрави и много безгрижни дечицата  Heart Eyes.

# 736
  • Мнения: 8
cotton4e, аз кърмя, но 2-3пъти дневно давам АМ. Аз не мисля че е рано за месото, все пак ще го започна след 3та седмица от захранването, а тогава Маги ще е почти на 6 м. Педи не го слушам изобщо защото неговата схема е : след 4 месец да се започне едновременно наобед зеленчуци, след като се изредят-месо на всеки втори ден, следобед плодови и вечер каши и след 8 месец риба, тоест да се започне едновременно със всичко, което за мен не е правилно-ако се появи реакция няма да знам от какво е...затова ще направя така както съм решила (описах в предния пост).
Sarah Lou, мисля че 2-3 дни са напълно достатъчни за да се появи реакция ако има такава-мое мнение. Hug
Пепи, добре че надничам в чужбинската тема и там има доста хубави идейки като тази за пъзелчето, маймунката  Wink

# 737
  • Мнения: 1
За коледа сме решили да и купим столче за хранене. За сега съм си харесала Гранд комфорт на Chipolino. Ако някой е ползвал такова нека сподели мнението си. А бабите най-вероятно ще ми подаряват дрешки /никога не са излишни с това постоянно лигавене и трудно изсъхване/ или играчки.
Може ли и мен да ме добавите във Facebook. Тереза Нанова

[/
quote]
Ние сме с такова ползвах го и с баткото и съм страшно доволна.Нашето е предни и задни въртящи колела и ми беше много удобно дори и за приспиване,баткото заспиваше само там.Страхотно е.  Hug  Peace

# 738
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,аз днес бях на семинар за захранването,беше практичната част и готвихме дори в една страхотна кухня.Иначе пак много въпроси и пак много мнения,вече много се обърках.А честно да ви кажа не помня със синът ми с какво темпо съм захранвала.Само помня че започнах с морков.
Иначе основното което ни казаха,мисля че бях споделила де, че от 2009 не се смята че 6 месеца кърмене е много удачно.Напротив прекаленото изчакване крие рискове,най-вече защото депата с желязо се изчерпват и ако все пак се реши да се захранва след 6 месец е хубаво да се дава железен препарат, естествено съгласувано с лекаря.

иначе тази днес каза една седмица един зеленчук, после прибавен към него втори, после към тях трети и така всичко по 7 дни. След 4 до 6 седмици даване на зеленчуци трябва да се даде месо и 5-6 месе по никакъв начин не е рано.Не се препоръчва да се започва с пилешко, а по скоро с червено месо,което съдържа желязо(говеждо или свинско).Другото което исках да споделя, за тези които сами си проготвят пюретата, нали не забравяте мазнина?Много важен компонент.Най-доброто олио за бебета е олио от рапица. Даже казаха и към купешките пюрета да прибавяме,че в тях мазнината е малко.
За тиквата се зачудих, купих си тези дни, че скоро няма да има.Та аз знам че се готво с кората, а тази днес каза без кората,сега незнам, нали все пак всчко полезно е именно в кората,както при ябълката и тя се вари с кората, та трябва да видя как ще я варя
аз имам друг проблем, Емма е много трудна сяс спането нощем, това дете много му пречат ръцете, все още я повивам стегнато защото ако са и освободени ръцете не може да заспи, няма такова махане просто,бута си биберона, вади го,угас.Но тя вече е голяма и силна и успява да си измъкне ръцете и съотвено се буди.ляга в 18,30 едвам я държа будна, да и дам антибиотика, до към 22 е ок и в момента в който аз легна се започва една непрестанно вартене, сумтене главата ще и се откъчи да я върти на ляво на дясно,и таткото и той си дойде вече и така съм му отвикнала, не мога да спя и с него,направо съм умряла за сън.Събуждаме се в 6 всички и аз да имам най-много 2 часа сън на нощ.

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 19:39 от mpeeva

# 739
  • Мнения: 7 987
mpeeva, и моята е така с ръцете докато заспи. Обаче аз я вземам при мен и си държим ръцете и така заспива. Със сукане също заспива бързо в повечето случаи.
Аз пък не добавям нищо в пюретата. Правя ги само с АМ. Така ми се струва правилно.

# 740
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Здравейте!
Тези бебета сякаш от един калъп са правени. И Коси много мята ръце и си маха бибата докато заспи, но аз му давам да стиска една кърпа, завивката или моя пръст.
 За пюретата не съм знаела че трябва да се слага някаква мазнина. Ще трябва да поразпитам Каката захраних на 4м и месно пюре дадох на 6,5м и то беше заешко. Така прецених, защото не е тлъсто месо, а и имаме домашни зайци.
От вчера и аз съм с цикъл. Мислех че като кърмя ще ме отмине, но уви. Преди ми дойде на 4-я месец, т.е. 1 месец след като спрях да кърмя. Само се чудя какво обезболяващо да вземам за цикъла newsm78 преди пиех Кокстрал или Енетра, но сега неможе.

# 741
  • Мнения: 236
Сара Лу, пащърнак купих Био Бамбини на Сънвал, по-евтин е от хипския и е с изключително нежна текстура. Вчера бех в мола и на панаира на книгата в НДК, за да избирам коледни подаръци. От цялата работа, добре, че съпругът ми дойде да ме прибере от мола, че бях натоварена с книги, пюрета....В ДМ видях, че тяхната марка Бейбилав има доста голямо разнообразие, при това на прилични цени. Но не ставагт за захранване, тъй като повечето са менюта, плодови дуети, кисели....Ще ги пробваме по-нататък.

# 742
  • Мнения: 8
Здравей те и от нас  Simple Smile
Ние вече се обръщаме и общо взето май само това правим той се обръща аз обратно ,че започва да реве ,че не обича по корем но пада голям смях. Ние вече се захранихме и давам на обяд зеленчуково пюре  и след 2ч. давам АМ. За съжаление вече много ми намаля кърмата и дохранвам максимум 3-4 пъти суче другото е АМ. В последно време се събуждаме нощем и то с голям рев иска да яде ,а го  бяхме махнали нощното ядене незнам какво му става можеби от зъбките и нас много ни мъчат. Другото което ме притеснява е ,че похърква с нослето от време на време водих но доктор нямама му нищо да съм пръскала със физ. разтвор ,но аз започвам сериозно да се притеснявам. През дена почти не спим много трудно заспиваме и накрая 20-30мин.спане през другото време гукане и носене .
За цикала и на мен ми доиде преди няколко дни ,но аз си го очаквах като се има в предвид колко ми намаля кърмата .
Лек ден ,че ние се събудихме от дългия сън от 20мин.  Grinning

# 743
  • Мнения: 1
Здравей те и от нас  Simple Smile
Ние вече се обръщаме и общо взето май само това правим той се обръща аз обратно ,че започва да реве ,че не обича по корем но пада голям смях. Ние вече се захранихме и давам на обяд зеленчуково пюре  и след 2ч. давам АМ. За съжаление вече много ми намаля кърмата и дохранвам максимум 3-4 пъти суче другото е АМ. В последно време се събуждаме нощем и то с голям рев иска да яде ,а го  бяхме махнали нощното ядене незнам какво му става можеби от зъбките и нас много ни мъчат. Другото което ме притеснява е ,че похърква с нослето от време на време водих но доктор нямама му нищо да съм пръскала със физ. разтвор ,но аз започвам сериозно да се притеснявам. През дена почти не спим много трудно заспиваме и накрая 20-30мин.спане през другото време гукане и носене .
За цикала и на мен ми доиде преди няколко дни ,но аз си го очаквах като се има в предвид колко ми намаля кърмата .
Лек ден ,че ние се събудихме от дългия сън от 20мин.  Grinning
Ние също имахме проблем с нослето,какво ли не му слагах то не беше Стеримар,сребърна вода е хърка и хърка,накрая ми препоръчаха ей тази вода http://apteka.framar.bg/30015588/%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%B6- … D0%BE%D0%B7%D0%B8 и със 3 дозички ни мина.Много съм доволна.  Peace

# 744
  • София
  • Мнения: 1 180
За захранването - аз не съм започнала още, но една приятелка с малко по-голямо бебе също слага олио от рапица. Тя ми каза, че видяла да го има на етикетчетата на готовите пюрета и почнала да си го добавя и в домашните. За тиквата пак от нея знам, че я пече във фурната хубаво увита във фолио и бебето много я харесвало така. Приятен снежен ден от мен

# 745
  • Мнения: 0
Здравейте! Може ли и мен да добавите към фейсбук групата, ас съм Diana Hadjimargaritova. Благодаря Ви!  bouquet

# 746
  • София
  • Мнения: 1 180
И нашето носле похърква. Като водих Габи личната лекарка ни каза, че най-вероятно се връщало някакво мляко и да я държа легнала под лек наклон и сутрин да и капвам по 1-2 капки физиологичен разтвор. Но ние нямаме никакви секрети, просто така си диша понякога.

# 747
  • Мнения: 0
Здравейте!
Тези бебета сякаш от един калъп са правени. И Коси много мята ръце и си маха бибата докато заспи, но аз му давам да стиска една кърпа, завивката или моя пръст.
 За пюретата не съм знаела че трябва да се слага някаква мазнина. Ще трябва да поразпитам Каката захраних на 4м и месно пюре дадох на 6,5м и то беше заешко. Така прецених, защото не е тлъсто месо, а и имаме домашни зайци.
От вчера и аз съм с цикъл. Мислех че като кърмя ще ме отмине, но уви. Преди ми дойде на 4-я месец, т.е. 1 месец след като спрях да кърмя. Само се чудя какво обезболяващо да вземам за цикъла newsm78 преди пиех Кокстрал или Енетра, но сега неможе.
какво имаш предвид,че прибавяш АМ като е готово пюрето ли?За мазнината имам предвид като го готвош трябжа да се слага.
За заешкото е хубава идея, но за по нататък,на децата им трябва мазнина, те не са като нас.Мазнината е важна за мозъка,особено добрата мазнина като Омега 3

# 748
  • Мнения: 8
И ние  нямаме никакви секрети просто понякога така си хърка  ,но аз се притеснявам  Simple Smile. Аз досега не съм слагала мазнина в пюретата .

# 749

Общи условия

Активация на акаунт