Всяка мама чака с нетърпение на МАЙското бебче първото движение!

  • 31 304
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 385
Добро утро и от мен Hug
Feredita, успех в лечението Peace
Анум, благодаря за интересния разказ. Възхищавам се как сте доказали поговорката "всяко зло за добро" и сте обърнали тежката загуба в едно ново начало на такова грандиозно и интересно място Hug
Belle-Etoile, точно бебешорче сънувах тази нощ Heart Eyes
Рейни ме беше питала по-назад за кекса...заради болките, които имам сравнително често и отлепянето преди време трябвало да внимаваме Rolling Eyes
Момичета, от известно време имам болки в стомаха, но днес са доста интензивни. От седмица почти се събуждам към 4 и нещо от тези болки - все едно предната вечер съм преяла...а аз почти не ям вечер. Не зная какво да правя. Някой по-напред беше споменал пробиотици - споделете ако пиете и помагат ли?
Прегръщам ви и ви желая прекрасен и усмихнат ден Hug

# 661
  • Мнения: 4
Добро ви утро  Hug
Радвам се, че не съм ви досадила с излиянията си Laughing Ако нещо конкретно ви е интересно- питайте  Simple Smile
Тичам в двора, че имам гости, днес поне не вали  Simple Smile
Лек ден на всички   bouquet

# 662
  • Мнения: 1 098
Добро утро!

Анум, и на мен ми беше интересно да те прочета.

Ние си имаме първи сняяяг! Едва удържам децата, залепили са се на прозореца и нямат търпение да излезнат. Wink Поне улиците са чисти и предвижването не е проблем.

# 663
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Радвам се, че не съм ви досадила с излиянията си Laughing

Ти пък нищо не каза  Mr. Green

Напротив, много ми хареса даже. А Козирог излишни комплименти не правят и глупости от куртоазия не говорят, така че споко  Mr. Green

Всички се оплакват, че Москва е много скъп град /или поне хората, с които аз съм говорила/. А как стои въпросът с жилищата? Ако има прилична работа човек, има ли шанс да успее да си купи и изплати свое жилище? Те и наемите сигурно са космически..

Хубаво да си изкараш с гостите или поне да се разсееш малко Hug

Аз отивам да лягам пак, че това кафвото не е спряло  Twisted Evil
А следобед ще изведа детето малко, че то горкото се измъчи покрай мен все вкъщи да стои.

ДжейДжей , честит ви първи сняг  Heart Eyes Да му се порадвате и заради мен Grinning

# 664
  • Мнения: 220
Здравейте мили бъдещи мамчета, а и такива, на които няма да им е за първи път!
Да си кажа честно, тотално съм объркана коя седмица съм. Уж се броя за интелигентна жена, ама от много четене съвсем се ошашавих. Та искам съвет от вас - от това ще знам да пиша при вас или както досега в юнската група!
Та, последният ми цикъл дойде на 18 август и според всички изчисления термина ми е 25 май 2013г. Даже и лекарката така ме записа. Което означава, че сега ми е последния ден на 10 седмица или първи ден на 11. Това не ме притеснява де.
Обаче, на първия преглед при доки на 03.10. при замерване на точицата, която тогава видяхме за първи път, апарата замери и отсече 4 седмица и 4 дни, а за термин определи 08.06.2013г.
На втория преглед на 17.10., негово величество апарата и по размерите на сака и тези на сладкото емрионче с тупкащо сърчице, които се припокриваха, отсече 6 седмица и 6 дни и термин 06.06.2013г, което пък означава че сега съм 8 седмица и един ден.
Поради показанията на апарата досега си писах най-спокойно в юнската тема.
От вчера ви чета, хем да съм напред с изживявавията при по-напредналите мами, хем да си изясня коя седмица съм все пак.
Гледам настоявате да се брои от последния цикъл, обаче аз от почти три месеца си мисля и не мога някак си да си представя, че плода ми се е развивал по показаните в таблиците размери, когато с извинение сперматозоида на тати все още си е бил у него.  Mr. Green
Давате съвет на една мацка, не й запомних името, за което й се извинявам, да си следи седмиците по един календар, който според вас е международен и би трябвало да е верен. Та в този календар се сочи, че бременността е 43 седмици!!!
Такаааа, обаче гледам че във всяка тема -за майски, юнски, юлски ... мами, е приложено още на първа страница линк към някакво филмче -БИОЛОГИЯ НА ВЪТРЕУТРОБНОТО РАЗВИТИЕ  , разпространявано в САЩ и Канада, което е разделено на части и което предполагам всички сме изгледали с интерес. Та там пише " Chapter 2   Terminology - Бременността при човека обикновено продължава около 38 седмици - от самия момент на оплождане или зачеване, до самото раждане."
Та питам аз - на кой да вярвам и в крайна сметка какви са тези 43 седмици и развитие на плода от последния цикъл, когато с извинение бебо още не е знаело, че ще бъде заченато?????
Тези питания, ще ми помогнат да се ориентирам в коя от групите да пиша - като майско мамче с термин 25 май или като юнско мамче с термин - 06.06.2013г. Апарата ли е верен или онзи календар, по който в крайна сметка и доки ме записа с майски термин. Имам чувството, че бремеността в БГ се развива по един начин, а в чужбина - по друг, което ако го съпоставим на фона на развитието на БГ на фона на развитите икономики, може и да е вярно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
В тази връзка е хубаво да си изясня този проблем, за да зная кога да се запиша за ФМ и т.н.
Много ви моля да ме светнете и извинявайте, ако ви се струва глупаво питането ми. Но за мен наистина е странно това разминаване между апарата и календарчетата.

# 665
  • Мнения: 1 334
По последна дата на цикъл наистина терминът ти е за 25 май.Но той е базиран на цикъл като по учебник 28 дни.Относителна става картинката, ако имаш нередовен цикъл или овулацията ти е било по-късно от 14 ден на МЦ.И оттам самия ембрион е нормално да не отговаря на седмицата, която трябва да е "по учебник"
Не знам дали успях да го обясня добре Laughing

# 666
  • Мнения: 44
и аз си мисля,че термина ти е на 25 май,но пак си направи сметка с цикъла и си питаи доктора,той ще ти обясни най/правилно и точно.
и да ви се оплача,днес след закуската всичко си вурнах обратно.сега лежа и си почивам,страх ме е да се обърна и да се раздвижа,за да не се почне отначало... хубав ден на всички мамииии

# 667
  • Мнения: 220
Аня, мерси за бързата реакция.  Hug
Но все пак още не си отговарям на въпроса. Пределно ми е ясно това за учебника и 28 дни цикъл, но смея да твърдя, че имам само две познати от многото, на които цикълът е като по учебник.
И въпреки това, си остава питането ми: Как по този календар ще ми брои първите две седмици в периода от последния цикъл до зачеването и даже ще ми дава размери на развитие на плода, когато реално омулация може и да не е настъпила, тоест и зачеване.
Според  мен именно заради тези неща хора като мен постоянно питат в коя седмица са.
Доста от мамите твърдят че знаят кога точно са заченали и си броят от съотвената дата. Е как тогава системата по тоя календар ще зачита развтие преди датата на зачеване???

# 668
  • Мнения: 326
Има разлика между термин по цикъл и този на ембриона.На мен ми се различават с около седмица и нещо -две  newsm78 И аз много не схващам,затова си знам смао термина, който ми е казан и не питам  Laughing Така или иначе, ако ще раждам на друга дата ще е по-късно през май, а не Април(поне така мисля).Все съм си майска мама Laughing
 
Ели, аз покрай тези повръщания, виене на свят вече въобще не се хиля на сериалите.Преди си мислех, че някак преувеличават, за да е по-голямо въздействието. Обаче, откакто на мен все ми е зле и припадам или повръщам подкрепям сценаристите на латино сапунките.
Там нали някой като припадне е или бременен или смъртно болен  Laughing

Иначе тази сутрин съм добре, няма помен от снощното лошо.Даже се събудих рано, пия си кафенце сега..още не ми става лошо от него, даже ми облекчава главоболието. Моя мъж все ми се кара за наливането с кафе и ми казваше"Ти ще видиш като забременееш и ти става лошо"...ама ха... не стана така  Laughing
Вие мислите ли имена...знам, че е рано, но моя мъж вчера беше направил списък от мъжки имена и ме тормозеше да обсъждаме  Laughing

# 669
  • Мнения: 44
оооххоо...пиеш си и кафенце,аз не смея и да си помислям,за кафе... сега пак огладнях,но имам чувството,че пак ще върна всичко...

# 670
  • София
  • Мнения: 4 884
Анум,благодаря за чудесния разказ за Москва,аз за мое огромно щастие,съм била там преди 4 години и наистина искам да кажа на всчики любители на пътеществията,че това е уникална дестинация,нямаща нищо общо със Западна Европа и която ще ви остави без дъх.Единственият проблем е,че в момента,в който подминеш 3 сгради,които са по-големи от НДК обикновено,вече си се изморил и разходката ти трябва да продължи с малко метро и после пак пеша Laughing

Момичета,аз от снощи имам странни болки в корема,не е като ПМС,а ми все едно нещо ме дърпа яко ConfusedДано да е за добро,че ме притеснява.

Мисля да отида на бебешкото изложение днес,някой желаещ Mr. Green

# 671
  • Мнения: 1 098
Цитат
Вие мислите ли имена...

Улавям се, че започвам да прехвърлям имена за момиче, но още нищо конкретно не сме избрали. За момче имаме име. Когато бях бременна със сина ми, имахме 2 имена за момче и не можехме да решим кое да е. Тогава дъщеря ми избра неговото име. Сега естествено ако е момче, ще е другото име.  Wink

# 672
  • Мнения: 326
аз трябва да гледам племенницата, иначе бих отишла на изложението.Тъпо е, че още не ни личи толкова..иначе дават шишенца и всякакви такива неща.То аз като една муфта, ама едно шише,което иначе струва 30-40лв да ти го дадат като подарък..друго нещо си е  Laughing
 
Ние нямаме име  Laughing  Имаме списъци..той списък с мъжки, аз мисловни списъци за женско  Laughing  Май няма да кръщаваме на никой  newsm78  Не, че съм против, но май имената, които харесваме не съвпадат с тези на баби и дядовци.Поне ако му хрумне да кръщаваме се радвам, че няма да е на неговите родители  Laughing Той по-скоро ще се гръмне. А и Петуния... Joy Ай не мерси  Laughing

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Aнализиращ се, и на мен ми опъва вечер, ту отдясно, ту отляво. Снощи направо си ме болеше вляво, но не е наистина като ПМС, а нещо средно между опъване и болка. Не се влияе дори и от 2 но-шпа наведнъж.

Но аз и с това зацапване вече съвсем не знам кое на какво се дължи. Crazy

Женско име си имам отдавна аз, мъжко ми хрумна съвсем спонтанно преди няколко дни. Не е на баби и дядовци. Избирам имена, които имат хубаво значение и на мен ми харесват. А ако и бащата го одобрява, толкова по-добре  Whistling Ако не, аз раждам, аз имам последната дума по въпроса Mr. Green Ама и на фона на всички притеснения, не ми остава време да мисля за такива работи  Mr. Green

Тони78, не знам какво да кажа по твоя казус, само добре дошла и успех  Hug

# 674
  • София
  • Мнения: 4 884
Мон,то е някакво напрежение и дърпане,все едно ще ми изхвръкне корема,силничко е,а за но шпа аз го пия по принцип 3 по 2 без огледа боли ме корема или не.Мен въобще не ми помага,пия го ей така,за успокоение и защото ми е предписан или файда newsm78

Общи условия

Активация на акаунт