Всяка мама чака с нетърпение на МАЙското бебче първото движение!

  • 31 245
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Точно, но-шпа има само един "ефект" при мен - прецака ми стомаха съвсем, сега докато си успокоя гастрита не знам какво ще правя, още повече, че Ланзул, който ми го оправя по принцип, по време на бременност не може да се пие....
Ама и аз го пия но-шпа, отчитам дейност просто Tired

Анализиращ се, да не би твоите болки да са от факта, че прекалено голямата матка не може да се побира вече в тазовата кухина и се повдига, настанявайки се в коремната кухина. Така поне четох, че се случва около 12-13г.с.

# 676
  • София
  • Мнения: 4 884
Дано да е от това,Мон,трябва да почета и аз,май е някакъв преломен момента сега точно 12-13г.с и се поразместват вътрешностите Peace

Иначе и аз пиех Ланзул и Панзитрат,ма защо си мисля,че Ланзул може и по време на бременност ThinkingЕй сега ще видя в листовката,а една мацка, с която си пиша от форума, с много обострен гастрит,каза,че са и предписали Ранитидин и вече го пие от доста време,тя е в 16г.с. Peace

# 677
  • София
  • Мнения: 4 884
"Не е известно ланзопразол да има увреждащ ефект върху плода.Бременни жени може да го взимат,ако очакваната полза оправдава потенциалния риск за плода."

Съжалявам за спама Peace

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
"Не е известно ланзопразол да има увреждащ ефект върху плода.Бременни жени може да го взимат,ако очакваната полза оправдава потенциалния риск за плода."

Съжалявам за спама Peace

Ха, много ти благодаря. Аз последно като бях на гастроентеролог точно преди да забременея, той ми каза, да не пия такива по време на бременността ... Ама явно ако много спече положението, може. Засега героично стискам зъби, ако се наложи, може да звънна да го питам все пак дали пък няма нещо още по-подходящо за бременни.

И аз се извинявам на тези, които темата не ги засяга, но пък все на още някой може и да е от полза спама ни  Peace Wink

# 679
  • Мнения: 4
  Явно съм се превърнала в бг-мама-зомби  hahaha Имам свободни 10 мин. и тичам да ви видя какви ги вършите  Wink
 И аз съм с гастрит, много кофти тръпка  Sad Но нали съм на системи и никакви лекарства не приемам перорално (засега). Питайте лекарите си какво да пиете, че то не се търпи  Hug
 За придърпванията и опъванията- имам и аз, док каза, че е съвсем нормално, просто всичко се разширява, опъва и избутва, за да има място за дребните  Heart Eyes
 Нашата бонбона си има име и не вярвам, че ще си сменя мнението  Heart Eyes Една вечер, точно пред да заспя ми изплува в съзнанието, ММ също го хареса  Simple Smile
 Тони78, не знам какво да ти кажа  newsm78 На мен док ми каза седмица и термин, нито знам точната дата, на която съм забременяла, нито съм си следила овулацията, а цикълът ми никога не е бил особено редовен  Rolling Eyes Терминът ми е в края на април, но тук компанията ми харесва повече  Wink
 Мон, в Москва е изключително скъп животът. По-скъп от Петербург и много по-скъп в сравнение с по-малките градове. Работа има, ако наистина си готов да работиш здраво, затова и въпреки високия стандарт на живот, продължават да прииждат хора от други части на страната. Цените на жилищата са доста високи, но зависи и от квартала. Хората в крайните райони живеят в западнали, стари, неподдържани панелки, пред които Люлин е луксозен квартал, в страшна бедност.
  Тичкам при психотерапевта, да ми ровичка в главата, в отчаян опит да разбере, защо по дяволите толкова ми хлопа дъската  Mr. Green

# 680
  • Мнения: 5
Здравейте,и на мен от няколко дни ми опъва,даже си ме наболва от лявата страна от време на време,мислех си да не е яйчника защото точно там са придърпванията но днес съм по добре.И аз си пия но-шпа,но и на мен доста ми дразни гастрита,но пък имам чувството че ми и облекчава,някъде половин час след като го изпия ми става много леко на корема.

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Koгато но-шпа облекчава - хубаво, поне има оправдан смисъл, а при мен не действа изобщо ... ама всички лекари, при които съм била, ми го изписват и аз го пия, въпреки че май има повече вреди, отколкото ползи.

Анум, аз не съм психотерапевт, ама да ти кажа - на нас ни хлопа дъската по рождение /през по-голямата част от времето само сравнително успешно го прикриваме  Whistling Mr. Green/, та като прибавим към тази щипка лудост, която по принцип си имаме, склонността ни към крайни състояния, вследствие на чувствителната ни душа и цялата мъка и трудности, през които си минала ...
Не знам само как се излиза най-успешно и за дълго от дупката ... поне за себе си още търся рецепта  Mr. Green Crazy

# 682
  • Мнения: 385
Значи пъзела се нарежда...от Дуфастона качвам килограми, Но-шпато е виновно за стомашните ми неволи...кофти. Накрая ще си пия само фолиевата и това е, освен ако и от нея няма някаква екстра Rolling Eyes
След разговор със фармацефтичен представител, на който присъствах при последния ми преглед, съм дълбоко разколебана за ползата от лекарствата които ни предписват и доколко тя, а не комисионната е водеща Crossing Arms

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Значи пъзела се нарежда...от Дуфастона качвам килограми, Но-шпато е виновно за стомашните ми неволи...кофти.

Toва при мен поне е 100% така.

# 684
  • Мнения: 2
Здравейтеее! Докато си чакам боята за коса да действа върху главата ми, изчетох няколко странички, които сте изписали само вчера вечерта и днес сутринта.  Shocked
Аз съм на мнение, че раждането секцио от лигавщина е напълно неправилно решение от страна на майката. Надявам се, когато му дойде времето, да си родя по нормален начин, и ако се наложи да ми боцнат една упойка.  Blush
Аз не знм защо на мойте снимки не пише колко грама е бебеока... newsm78 само знам, че е 6,5 см.
И мен понякога ме придъпва отляво или отдясно, но е само за кратко.
Ще ми кажете ли този доктор Папукчиев къде работи? Simple Smile

# 685
  • Мнения: 1 334
Starlight', винаги лекарите предписват лекарство, което им е презентирано от представител на дадена фармацевтична компания.Има два варианта - или да са се убедили в качеството на препарата/продукта, или имат заложен таргет за изписана рецепта.Съгласете се, че едно лекарство има 1000 аналога и всяка фирма трябва всячески да наложи препарата си пред конкурентния.Това не значи, че изписания препарат/продукт не е добър за вас.Казвам как работи системата при лекарите.
Работила съм във фирма за медицинска козметика и затова съм наясно в детайли.

# 686
  • Мнения: 0
Ще ми кажете ли този доктор Папукчиев къде работи? Simple Smile

Neveroqtka : В София, в 25 ДКЦ в кв. Младост. Аз ходя при чернев, който му е колега Simple Smile

# 687
  • Мнения: 21
Някойя мама ходи ли в 14 поликлиника при д-рБалинов?

# 688
  • Мнения: 173
Момичета, може ли малко помощ- пак покашлям и коремът направо ме прерязва зверски.Пих но шпа преди 4 4аса и сега ММ иска да ме вои на лекар.Не знам да се притеснявам си , да ходя ли ? Имахме малко  luvbed  ама много внимателно и сега се пртеснявам да не е от това. Sad не знам.Дайте съвет

# 689
  • София
  • Мнения: 14
Здравейте мили майчета:)

Навън е толкова мрачно и неприятно в София, че е само за сън или да си седиш на топличко и да четеш бгмама Simple Smile Прекрасни сте всички Simple Smile Много много позитивна енергия ми носите Simple Smile

Anum-че прекрасен разказ си сътворила Simple Smile Радвам се че си съумяла да се справиш Simple Smile
Относно болките и придърпването и при мен също ги има от време на време, ама все пак и бебчо иска място за да си расте на воля Simple Smile
Анализиращ се
мила не съм видяла поста ти иначе с удоволствие щях да дойда с теб до изложението в Универсиада. Аз все пак отидох де ама с маминка, че ММ отиде да помага на баща си и да сменя гуми Simple Smile Много приятно изложение, много приятни хора, обясняват ти всичко което искаш да знаеш и не се интересуват дали ще си купиш нещо или не, даже на повечето места не можеш да си купиш а само разглеждаш и се ориентираш. Събрах доста брошурки и информация за всякякви нещица, доста мостри на кремчета, мазилца, шампоанчета и тн, едно лигавче и няколко биберона Simple Smile Факт, че наистина понеже не ни личи много не ми предложиха шишенца, но мисля че и не даваха на много места Simple Smile Иначе които има време, според мен си заслужава.
Аз отивам да правя онези прекрасни кремвиршки, за които беше дадена рецепта в миналата тема и да си почивам наслаждавайки се на почивния ден:)
nanina_87_ според мен няма място за притеснение, но от друга страна по-добре да се кнсултираш, отколкото да се притесняваш, което също не е полесно :* Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт