Отговори
# 720
  • Мнения: 957
На мен кортизонът на мен ми е от любимите  Mr. Green

# 721
  • Мнения: 42
Кортизонът не вярвам да е любима съставка на когото и да било. Свештичките се ползват в краен случай и еднократно за смакване на темп. за даденото заболяване.

# 722
  • Мнения: 957
Сега само разсъждавам на глас, ако смъртоносната температура е 42,5 С , гърч се получава не от висока температура, а от рязък скок на температурата, т.е. може да се получи и при 38,5 например и температурата е реакция на имунната система да се справи с болестта, значи нещо съвсем здравословно в същността си, та значи защо е тази истерия с температуропонижаващите ( която обхвана и мен самата) и защо ни е страх от температурата? Аз лично не мога да кажа. Може би така ми е втълпено от майка ми, която ми даваше аналгини и ми слагаше миризливи оцетени кърпи на челото, които ненавиждах страшно. Покрай сегашното боледуване на Габриел с риск да бъда заклеймена като безотговорна майка в един момент си казах, че състоянието на детето ми е водещо, ане какво показва термометъра. Ще го оставя с температура докато изглежда адекватен, а през това време имунната система да си върши работата вместо да и преча с парацетамоли, нурофени, паркемеди и подобни. До това решение стигнах след като другият път беше да го тъпча с лекарства през час. До 40С се държеше нормално. Играеше си, дори ядеше. Най високата температура я вдигна през нощта 40,7 С. Може би защото е бил завит и допълнително затоплен. В деня, когато се чудех през колко време и колко пъти мога да редувам температуропонижаващи от 15.00 някъде  до 4.00 сутринта го оставих с температура, като непрекъснато я следях(движеше се между 39 и 39,9). След Паркемеда в 4.00 на другия ден температурата рязко спадна и вдигна до 39 само веднъж. На по-следващия ден измерих температура 38. Днес пее песни и припка весело все едно нищо не е било, само апетита му още го няма. Та защо ви занимавам с високата температура на моя син? Ами някак си заради нея стигнах до въпросите в началото и се замислих, че всъщност цялата ми настройка до сега при боледуването на децата ми е била погрешна. Аз не вдигам температура и винаги боледувам мъчително дълго с всички екстри. Децата ми вдигат температура и се справят сравнително бързо с болестите. Не искам написаното да се превърне в някакъв спор с нападки. Просто споделям личният си опит и въпросите които възникнаха в мен при такава ситуация.

Разбира се говоря за конкретния случай , при който нямаше нищо друго освен температура. Разбира се, че не бих си правила опасни експерименти ако имаше и други симптоми - налепи по сливиците или проблеми с дишането, болки в ушите или нещо друго от сорта. Разбира се, че в такъв случай не бих се поколебала за миг да заведа детето си на лекар.

Последна редакция: вт, 16 апр 2013, 23:06 от fat.wombat

# 723
  • Мнения: 4 150
Така се втьлпява с десетки години на родителите.
От мои впечатления,когато нищо не давам,се скьсява времето на фебрилното сьстояние.
Ако дам нещо "от страх" или Т е много висока и виждам,че детето я понася тежко,се удьлжава с един или два дни.
Т има точно определена графика и ако се следи,неминуемо ще се разберат точните фази в организма и ще може да се реагира адекватно и навреме.

# 724
  • Мнения: 6
Кристиан, ако имаш желание дай по-точно обяснение на фазите и графиката на температурата и някакви съвети докога можем да оставим детето с температура,  без да изпадаме в паника, както е писала Уомбат. Аз лично чакам да стане към 39 и едва тогава давам нещо понижаващо, като първо започвам с бела дона и ако не подейства, тогава прибягвам до нурефлекс. Когато моята дъщеря има висока температура, става много отпусната, лежи, пъшка, общо взето не й е много приятно. В интерес на истината кърпите с оцет много повече ни помагат от всичко друго като че ли. При нея се случва нещо друго много странно. След сваляне на температурата, обикновено тя вече е заспала от високата температура и се събужда мокра и вече без температура, изпада понякога в някакъв друг свят, плаче ужасно уплашена от нещо и обикновено ни коства няколко минути докато успеем да я "събудим" и да се успокои. Трепери като лист, пищи, реве и веднага след "събуждането" си не помни нищо от това което се е случило. Една позната лекарка ми препоръча да пробвам в такива случаи с bachblüten notfalltropfen. Все още не съм, дано не ми се и налага, но това състояние на детето много ме тревожи.

# 725
  • Мнения: 42
И аз сам на мнението, че лекартсво за смакване на темп. е необходимо да се дава ж зависимост от састоянието на детето.
Случвало ми се е детето ми да има над 40 градуса темп. и да играе и да е бодро и да отмине болестта бързо. Но и имам лошия опит с темп. 41 градуса да се окаже бронхопневмония. В такъв случай да се чака е безотговорно според мен.

# 726
  • Мнения: 357
Следя темата Ви по друга причина, но като се зачетох в температурните терзания реших да се включа. Първо исках да спомена за един от резултатите от неовладяна много висока температура-лениво око и като цяло проблем с очите и слагане на очилца. Имам примери около себе си . А като второ исках да споделя опита си в свалянето на Т - последния ми успех беше с Шуслерова сол 4. Дадох 5 хапченца и след това през 15-20 мин. по 1 в рамките на 2 часа. Разбира се лечението продължи с тези соли  и оздравяването беше бързо.

# 727
  • Мнения: 447
Извинявам се, че така нахлувам в темата Ви, но имам нужда от помощ.  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=714364.15 Това е темата за Милена. Официалното име на нужното лекарство е ZELBORAF 240mg -  56 таблетки в опаковка. Цената му е 5155,40лв на опаковка, като една опаковка стига за 1 седмица.

Вчера установихме, благодарение на отзивчиви хора, че в Холандия се предлага за 2260евро, което спестява 735лв седмично на Милена.

Моля, ако имате възможност  да проверите на каква цена е във Вашата страна.
Милена ще разполага с международна рецепта до дни!

Благодаря предварително!

# 728
  • Мнения: 234
jujavka, тук лекарството е по-скъпо. Попитах в две аптеки и двата пъти ми казаха една и съща цена:
3094,95 евро!!! Съжалявам много, че не можем да помогнем.
Пожелавам успешно лечение на Милена!  Praynig
Поздрави  Hug

# 729
  • Мнения: 447
Благодаря ти annakonna  bouquet

# 730
  • Мнения: 7 199
Здравейте!
Купих си самолетен билет с австрийските авиолинии до Виена - отиване и връщане, най-евтината тарифа red ticket. Билета си резервирах сама по интернет. Поради лични причини, не можах да летя на отиване. Една приятелка ми каза днес, че в такъв случай губя целия билет, защото пътуването не е започнало. Тоест, не мога да се върна с този билет. Така ли е наистина, и ако да, какво трябва да направя в случая?
Питах в темата за въпроси всякакви, но не получих отговор. Надявам се някоя от вас да знае или да се е сблъсквала с моя проблем.  Sad

# 731
  • Мнения: 4 150
Здравейте!
Купих си самолетен билет с австрийските авиолинии до Виена - отиване и връщане, най-евтината тарифа red ticket. Билета си резервирах сама по интернет. Поради лични причини, не можах да летя на отиване. Една приятелка ми каза днес, че в такъв случай губя целия билет, защото пътуването не е започнало. Тоест, не мога да се върна с този билет. Така ли е наистина, и ако да, какво трябва да направя в случая?
Питах в темата за въпроси всякакви, но не получих отговор. Надявам се някоя от вас да знае или да се е сблъсквала с моя проблем.  Sad
Обаждаш се на авиолиниите и казваш,че си изпуснала самолета поради...закьсняла си за полета.
Казваш,че искаш да ползваш обратната посока.
Би трябвало да не е проблем.
Ведньж и аз сьм изпскал реално самолет и успях да се вьрна сьс сьщия.

# 732
  • Мнения: 7 199
Кристиан, много ти благодаря!

# 733
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!

Бъдете живи и здрави и се обичайте!

 easter easter easter

# 734
  • Мнения: 357
Здравейте на всички в темата! Питането ми е до живеещите във Виена. Може ли някой да ми каже, кои са най-близките райони или села до Виена, удобни като комуникация -обществен транспорт. На моя близка предстои покупка на имот, но в избора си трябва да се съобрази с това ,че има деца в училищна възраст и може да се наложи и сами да пътуват.

Общи условия

Активация на акаунт