Априлки 2013 - тема 9

  • 22 899
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 700
Венциславка, честито!
Пожелавам ти да си вечно влбена и така сияеща. Прекрасна си!

# 61
  • Мнения: 3 181
С баткото се кърмихме до 1г. сам се отби. До 10 месец се събуждаше за нощно хранене.
Имаше много колики до 5 месец, таткото още разказва легенди, как е плачел и как сме го разнасяли на ръце.
Имам намерение отново да кърмя.
Надявам се и бебето да е спокойно, като баткото, но.....ако реши да прилича на мен ще бера ядове Rolling Eyes

# 62
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Венциславка, честито! Това е един много прекрасен и вълнуващ момент Simple Smile

За помпите - статията, която беше пусната по-горе е много подходяща да се запознаете с различните типове, които се предлагат на пазара в България. Най-предпочитани от майките са механичните със силконова клапа, защото съчетават удобство и сравнително поносими цени. При избора на помпа е добре да се съобразите с анатомичните си особености. Всяка марка помпи със силоиконов клапан имат различни по форми фунии, които се притискат към гърдата. Томи Типи, да речем, са с по-голяма фунийка, което ги прави подходящи за жени с по-едри гърди. Помпите на Авент са с по-малки и това ги прави подходящи за по-семплите размери на бюста. Та е нужно да съобразите избора си и с това.
Инвестицията в електрическа помпа е необходима само в случаите, когато ви се налага да поддържате лактация продължително врем само с изцеждане - престой на бебето или майката в болница, ранно връщане на работа.

Кога е нужно изцеждане?
Първите дни, докато сте в болница, количествата са толкова малки, че бихте могли да се цедите и на ръка. Практиките в доста родилни отделения е бебетата да са отделени от майките. В тези случаи е добре да се започне изцеждане колкото се може по-скоро след раждането, въпреки че ви казват, че няма смисъл и нямате мляко. Това може да ви предпази от рязкото препълване при първоначалното слизане на кърмата.
На изпроводяк в повечето случаи ще ви изпратят със следните препоръки: 7 хранения за 24 часа, с 6 часова пауза през нощта, на едно хранене се дава само една гърда (на следващото хранене другата), бебчето да не суче повече от 20 мин на гърда и след всяко хранене да се изцеждат и двете гърди. Този режим обаче понякога натежава на майките, пропускат цеденето и кърмата намалява. Заради малкия недостатъчния брой хранения и намлялата кърма бебето не наддава добре и се стига до логичния край на кърменето. Затова препоръчвам на майките да слагат детето по-често на гърда (на 2-2,5 часа), да предлагат и двете гърди на едно хранене и да цедят само, ако им недостиг на кърма.

Изцеждането е досадна и пипкава работа поне лично за мен. Искрено се възхищавам на жените, които го правят с месеци и хранят изцяло децата си с изцедена кърма. Аз не бих издържала и бързичко бих се предала.

# 63
  • Мнения: 34
Привет,  preggo

Благодаря за новата тема и заглавие   bouquet  bouquet

 vencislavka,  страхотни сте! Честито! С пожелания за дълъг и щастлив семеен живот ! 1dating

Mirama, браво за добрите новини  Hug

Днес ходих на поредното изследване и толкова кръв ми изтеглиха че сега едва гледам  Rage

За кърмене и помпи гледам че си говорите  newsm78 - болната ми тема  Crazy С момъка се цедих 3 години и 2-3 месеца  #Shocked #Silly Сучеше ( и се изцеждах) първите 3-4 месеца след което продължих само да се цедя.  Tired Имах достатъчно кърма да го изхраня, а колко бях замразила направо не е за разказване  ooooh! Да видим с номер две как ще е  newsm78

За спането- моето спа първите месеци(в началото предполагам че беше заради жълтеницата ) и като стана на 4 месеца приключи със спането  smile3507 Първите месеци гледах лошо, Tired но после свикнах да не спя  hahaha Joy

За нощното хранене - моето чудо ядеше денонощно  Mr. Green До първата година ако си спомням добре рядко имаше пауза от 15-30 мин  Crazy Постоянно се наливаше с кърма  Rolling Eyes
Тук специалистите по лактация ми бяха казали че т.к. бебето е с ниско тегло(2800) за да качва килограми, когато ревне веднага да давам кърма и да не гледам часовник ако искам да кърмя дълго време.

# 64
  • Мнения: 7 002
КайРен, мен ако някой ме изпрати с такива препоръки, забравила съм ги точно след като изляза от болницата. Въобщеее не мога да помня числа и системи  Laughing

# 65
  • Мнения: 19
Добро утро мамчета!
Пфф другата седмица съм на преглед и нямам търпение таткото се базика, че щял да ми купи видеозон  Joy
Искам вече да си видя бебчето или поне да започне да рита да знам или потне да си мисля, че е добре.
За стриите понеже мен вече ме почнаха се мажа или с преварена мас или с хидратиращ крем на Бочко  Grinning Grinning   

# 66
  • София
  • Мнения: 295
КайРен, мен ако някой ме изпрати с такива препоръки, забравила съм ги точно след като изляза от болницата. Въобщеее не мога да помня числа и системи  Laughing

И по-добре, че ще ги забравиш. За съжаление в повечето болници само объркват родилките по въпроса с кърменето. Спомням си как минава една акушерка, казва ти едно, следобед минава друга и ти казва точно обратното, после трета... и така, беше ми много изнервящо. Малко са тези, които дават адекватни съвети.
Венциславка, честито и от мен! Изглеждаш страхотно! Бъдете много щастливи!   bouquet

# 67
  • Мнения: 22 502
Добро утро и от мен. )

Аз след малко трябва да се оправям и да изчезвам на работа.
Вчера особено след обяд се чувствах малко кофти, една болка в яйчниците имах. Явно инжекциите вършеха добра работа и нищо не усещах. ) Сега пия хапчета, но вероятно са по-слаби и за това бяха болките.

За цеденето, голяма разправия си е, в един момент направо ми беше писнало, но няма как. Сега се чудя дали да не си взема помпа на Томи, щом техните са за по-големи гърди.

# 68
  • Мнения: 182
Априлччетааа здравейте Simple Smile
ние сме от мартеничките миналата година Simple Smile
Някой да има нужда от Бугабу и Макси кози столче за кола?
Пишете на лични Simple Smile

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
Привет и от мен Simple Smile

Минавам да Ви видя и отпрашвам по задачки, че днес ще е много натоварен ден Crazy

# 70
  • Мнения: 1 700
Добро утро!
Момичета, кажете какво правите с главоболието? При мен на моменти е непоносимо. От вчера ме боли главата, та се нетрае. Днес се обадих в работата да кажа, че няма да ходя. Сега май съм по-добре, но вече се притеснявам. Болката е зад очите, а като стана от легното се измества към слепоочията Cry

# 71
  • Мнения: 7 002
Мен рядко ме боли и явно не толкова силно като теб, дадоха ми панадол. Но аз седя и търпя, ако съвсем не мине - тогава пия, май веднъж-два пъти съм пила.

# 72
  • Мнения: 1 700
Мен рядко ме боли и явно не толкова силно като теб, дадоха ми панадол. Но аз седя и търпя, ако съвсем не мине - тогава пия, май веднъж-два пъти съм пила.
То и аз търпя, вчера изпих един парацетамол, но направо вече ми идва да си разбия тиквата. реве ми се.... Не е от кръвното, не е хомоглобин, не са очите.... мама му стара, кво е?

# 73
  • Мнения: 7 002
Ам, аз не съм се замисляла от какво е.  Blush Просто ми се получава. На мен всъщност най-често ми се случва в движение - ходя, возя се в трамвая и ме блъска изведнъж.  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 1 700
Ам, аз не съм се замисляла от какво е.  Blush Просто ми се получава. На мен всъщност най-често ми се случва в движение - ходя, возя се в трамвая и ме блъска изведнъж.  Rolling Eyes
Най-вероятно ти пада кръвното. Моето е различно. Аз разпознвам симптомите на падналото кръвно - това е друго #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт