Купихте ли имот в България, откакто живеете в чужбина?

  • 13 825
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 786
Благодаря, разгледах някои обяви за апартаменти в София. Прави ми впечатление, че няма никакъв стайлинг за снимките, нащракани са съвсем случайно и липсва скица/схема на жилището, за да се ориентира човек за разположението на стаите. Може просто да съм попаднала на некадърно оформени обяви, но по никакъв начин не ме накараха да пожелая да видя жилището наживо.  Thinking Тук като че се стараят много повече.

# 31
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Благодаря, разгледах някои обяви за апартаменти в София. Прави ми впечатление, че няма никакъв стайлинг за снимките, нащракани са съвсем случайно и липсва скица/схема на жилището, за да се ориентира човек за разположението на стаите. Може просто да съм попаднала на некадърно оформени обяви, но по никакъв начин не ме накараха да пожелая да видя жилището наживо.  Thinking Тук като че се стараят много повече.

На мен отдавна ми е направило впечатление. Голяма част от сайтовете са с такива снимки. Разбирам за апартаменти, които се нуждаят от основен ремонт, че няма как да изглеждат прекалено добре. Само не разбирам тези снимки с разхвърляни стаи.  Blush

# 32
  • Мнения: 2 674
Аз не разбирам стаите, ама това е друга тема. Laughing

# 33
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Аз не разбирам стаите, ама това е друга тема. Laughing

Какво не им разбираш?  Sunglasses

# 34
  • Мнения: 2 674
Вчерта гледах едно жилище 92 м2, а стаите като килерчета, заставаш по средтата, протягаш ръце и докосваш стените. На мен с такива размери ми е дрешника. Е, ама пък иначе са в Лозенец квадратите. Wink Mr. Green Готино, готино...

# 35
  • Мнения: 2 786
Благодаря, разгледах някои обяви за апартаменти в София. Прави ми впечатление, че няма никакъв стайлинг за снимките, нащракани са съвсем случайно и липсва скица/схема на жилището, за да се ориентира човек за разположението на стаите. Може просто да съм попаднала на некадърно оформени обяви, но по никакъв начин не ме накараха да пожелая да видя жилището наживо.  Thinking Тук като че се стараят много повече.

На мен отдавна ми е направило впечатление. Голяма част от сайтовете са с такива снимки. Разбирам за апартаменти, които се нуждаят от основен ремонт, че няма как да изглеждат прекалено добре. Само не разбирам тези снимки с разхвърляни стаи.  Blush

Аз това имах предвид като написах за стайлинга. Разхвърляно, с много дреболии, много неща на снимките, ярки и крещящи цветове, претрупано ... Това не е снимка, която продава. А онези, които са за ремонт, пак може да им се направят хубави снимки от подходящ ъгъл, с подходяща светлина и показващи помещението от най-добрата му страна.

Цонна, какво разхищение на 92 квадрата ... Сигурно има много коридорчета, завойчета и общо взето пространства, които не можеш да използваш.

# 36
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Моя позната си купи ново строителство (по стара традиция си остави собственото на едно от децата  Sunglasses ), което е безумно. Една стая е. Леглото им е в ниша, килер- приспособление на терасата. И понеже е една стая, като се събуди и не смее да мръдне докато мъжът й не се събуди. Тя ранобудна, той си поспива в събота и неделя.  Tired И тя така в една точка гледа...с часове. И това безумие беше бая пари. Аааа, и на третата година правиха за своя сметка ремонт на покрива, че течеше, като за световно.  ooooh!

А за снимките...така съм се смяла преди време. Един апартамент, който не беше лош, но на всички снимки имаше по една найлонова торба по средата на стаите. Някакъв ритуал? Blush Blush Blush

# 37
  • Мнения: 2 093
на мен снимките ми изглеждат напьлно реалистични, виждаш го така както изглежда и си преценяваш дали изобщо искаш да го посетиш, много по-добьр вариант от нагласен за снимка, а на място е сьвсем различна картина. Помислете си за времето, което ви спестява да обикаляте. Сьщо българите нямаме толкова голям опит с продажба на имоти. На някои от снимките си личи, че апартамента е обитаван от възрастни хора, които сигурно цял живот са живели там. Дори ми става тьжно, защото все си мисля че не го продават от добро или пожелание.

# 38
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
 
Linden:) , едно е да видиш реално, че банята се нуждае от основен ремонт, съвсем друго, че в апартамент, където явно живеят млади хора всички дрехи са на леглото (вчера гледах един такъв). И аз не съм от супер прибраните, но не продавам.  Blush

# 39
  • Мнения: 2 786
Линден, когато човек продава, определя дни за оглед (поне тук) и в тези дни за оглед от толкова до толкова часа жилището изглежда като на снимките. Желаещите идват, оглеждат. После пак си вадиш детските играчки и другите семейни джунджурии, но те не са на показ по време на огледа. Колкото по-празно и изчистено, по-добре. Защото човек може да види колко големи са помещенията и да си представи своите неща и мебели там. Ние като купувахме нашето също беше така на огледа, максимално изчистено, неутрални цветове, малко мебели и украса. Друго, което гледахме по същото време, пък беше почти изцяло изпразнено от мебели - легло, диван, маса с 4 стола. Собствениците не живееха там, разбира се, но държаха някои основни мебели, за да види човек как са размерите на стаите спрямо мебелите. Разбира се, че "нагласено" и "напудрено" жилище вдига и цена, и посещаемост. Ходих на такъв курс по стайлинг на жилища и там ни обясняваха всякакви такива неща и от разгледаните обяви в този сайт, май само в 2-3 попаднах на жилище, минали през необходимия стайлинг преди продажба.

# 40
  • Vienna
  • Мнения: 519
Ние то4но искаме да купим нещо малко (1-2 стаи), ако някой знае нещо свястно или добьр брокер - да пиШе на ли4ни...  Grinning

# 41
  • Мнения: 3 241
Аз и тук съм виждала обяви с потресаващи снимки. Както и съм посещавала къщи с дрехи навсякъде Simple Smile
А, явно французите не са напред, защото по правило няма план и адрес на жилището.
За второто брокерите не биха го направили предполагам, за да не отидеш и купиш директно от собственика Simple Smile

# 42
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Не смятам да инвестирам в имот в България, но никога не казвай никога... Peace

# 43
  • Мнения: 5 710
Да, причините за купуване на имот в България са ясни.

На мен не са ми ясни причините да се купува имот в България. Може ли разяснение...

# 44
  • Мнения: 616
Да, причините за купуване на имот в България са ясни.

На мен не са ми ясни причините да се купува имот в България. Може ли разяснение...

И на мен не са ми ясни. Освен може би сантименталните, но пък чак толкова масово хората да са толквоа добре финансово, че да могат да си позволят жилище по такива причини? Все пак това явно е второ жилище, след купеното в съответната държава в която живеят...

Общи условия

Активация на акаунт