Купихте ли имот в България, откакто живеете в чужбина?

  • 13 816
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
нищо не сме купили, няма и да купуваме, че едва се оправяме с наследеното
особено моето, няма  такава беля, чудя се как да се отърва вече година

# 16
  • Мнения: 5 462
нищо не сме купили, няма и да купуваме, че едва се оправяме с наследеното
особено моето, няма  такава беля, чудя се как да се отърва вече година

Ами продавай . Peace

# 17
  • Мнения: 2 885
нищо не сме купили, няма и да купуваме, че едва се оправяме с наследеното
особено моето, няма  такава беля, чудя се как да се отърва вече година

Ами продавай . Peace

И кой ще го купи? Хората нямат пари да ядат, надали за имоти да мислят. Цените падат..
Говоря и за такива на топ място в центъра на областен град.
С радост ще си купя някой ден къща в южен Дъблин в съседство на Боно и Ениа, но инвестиция в имот в БГ не бих направила.

# 18
  • Мнения: X
нищо не сме купили, няма и да купуваме, че едва се оправяме с наследеното
особено моето, няма  такава беля, чудя се как да се отърва вече година

Ами продавай . Peace

взимаш ли го?
веднага става твой
чудесна природа
голям двор
изгодна цена
сделка?

пуснат е за продажба веднага след наследяването
никакъв интерес до сега

# 19
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
до сега не, но май сега ще се наложи Whistling...

# 20
  • Мнения: 645
Не само че не сме купили, но и продадохме. Непрекъснато трябваше да се покриват разходи, за неща, които не се ползват. Омръзна ни да се притесняваме и си продадохме апартамента. Решихме че е по-добре да си купим тук, вместо да плащаме наем тук и разходи по жилище в София. Peace

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Не съм. По едно време исках и да го давам под наем, но няма кой да се занимава с това. За местата, където евентуално бих искала да имам нещо само мое (в София): не съм спечелила от лотарията.  Wink Понякога гледам в един мой любим град, но и там как бих се оправила със стопанисването...не знам. Едвам се справям с една наследствена къща, която гълта доста пари за поддръжка + разправии (административни).

Честно казано ми е интересно как някои купуват имоти в България. В смисъл, че имат достатъчно пари, за да си го позволят. Как го правят? Явно, не съм от спестовните. Thinking

# 22
  • Мнения: 2 786
И при нас май е втората опция. По-скоро обмислям продажба, отколкото покупка. На този и бъдещ етап не е актуално да купуваме жилище в България. Ако купуваме ваканционно жилище, по-вероятно да е в Гърция или друга южна държава, някъде с моренце и палмички.  Mr. Green Макар че от друга страна не ми се вижда много разумно да даваме пари за имот, който ще ползваме най-много месец в годината. Поддръжка, чистене, ремонти, данъци ... Излиза по-евтино човек да си наеме къща като е на почивка, отколкото да се хвърля в разни филми със своя.

Калинке, спестовност - да. Ако избереш да си харчиш парите за потребление и ежедневни разходи, трудно ще събереш по-голяма сума за имот.

# 23
  • Мнения: 327
Да,купихме жилище в Бг.Но преди доста години.За нас е добре да си имаме собствено жилище защото често си ходим до Бг.

# 24
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969

Калинке, спестовност - да. Ако избереш да си харчиш парите за потребление и ежедневни разходи, трудно ще събереш по-голяма сума за имот.

Уф, веднъж се живее.  Tired

# 25
  • Мнения: 2 093
има един сайт за продажба на бг имоти и по някога разглеждам какво се продава, защото има доста снимки и ми е интересно. Особено апартаментите в центъра на София, от тези които са огромни. Има много интересни апартаменти като дизайн и план, нещо което не сьм виждала тук в Торонто и много ми се иска да си имам нещо подобно. Спомням си че ведньж разглеждах апартамент на Витошка или Патриарх Евтими, беше на два етажа и ремонтиран, изпипан от горе до долу.

 Kalinka ти като учител, сигурно имаш добре уреден пенсионен план и много, много не се тревожеш за бъдещето, ами ние с гайдите трябва да мислим за старините и да спестяваме.  Laughing

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969

 Kalinka ти като учител, сигурно имаш добре уреден пенсионен план и много, много не се тревожеш за бъдещето, ами ние с гайдите трябва да мислим за старините и да спестяваме.  Laughing

Първото е вярно (затова и съм благодарна, че имам тази професия). Ама, честно не мога да си представя колко трябва да спестиш, за да купиш един апартамент в София. В смисъл, трябва да плащаш тук, да ядеш и ...въобще не мога да си го представя. Със сигурност не е невъзможно.....(сега да не си помислите, че не пестя... Blush правя го, но явно не достатъчно....  Sunglasses)

# 27
  • Мнения: 2 786
Linden, кой е този сайт, който гледаш? Ще ми е интересно да разгледам какво има на пазара. Аз обичам да гледам тукашен голям сайт за недвижими имоти - най-вече следя как се движат цените в нашия район, де.  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 674
С удоволствие  бих продала, но като гледам от форума каква е беднотия (хората се циганяват за направата на една снимка варираща между 3 и 7 лева и се правят на специалисти по всичко)  и аз като някой по-горе не виждам кой би могъл да си позволи да го купи. Кандидатите, които имахме твърдя, че нямат пари. Е, питам аз като нямате пари къде сте тръгнали да "купувате". Ами дайте ни го по-евтино. За съжаление трябва да отклоня такива оферти с обяснението, че не съм благотворителна организация. Wink Laughing

# 29
  • Мнения: 2 093
Linden, кой е този сайт, който гледаш? Ще ми е интересно да разгледам какво има на пазара. Аз обичам да гледам тукашен голям сайт за недвижими имоти - най-вече следя как се движат цените в нашия район, де.  Mr. Green

http://www.imoti.info/pcgi/info.cgi
харесва ми че може да се тьрси по улици в сьответния квартал

Общи условия

Активация на акаунт