ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 28

  • 40 263
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 824
Агитаторите не дойдоха,жалко защото се бях подготвила с въпроси  Twisted Evil
Радостното е, че повечето родители не са съгласни.

# 721
  • Мнения: 7
Алекс може ли да споделиш дали е боледувала дъщеря ти от грип и разните там вирусни инфекции които са най разпространени. Т.е. при теб потвърждава ли се теорията, че не ваксинираните боледуват от 2 до 5 пъти по-малко в сравнение с ваксинираните. Моля и други да споделят техните впечатления.

Ами ,аз мога да кажа, че нали съм с две деца. Голямото е ваксинирано, малкото не. Каквото хване голямото, малкото го изкарва след него. Не виждам да боледува по малко. На всичкото отгоре и астма има малкото ми дете. Но въпреки това съм крайно против ваксините.
А малкото въобще ли не е ваксинирано или има някакъв непълен курс от ваксини?

# 722
  • Мнения: X
Не е ненормално децата да боледуват, защото имунната им система е в процес на развитие.
Ненормално е, когато боледуват много често, всеки път продължително и с усложнения.

Моите наблюдения са, че детето ми боледува по-рядко и по-леко от останалите деца, но и няма много контакти извън къщи. Ако някой си мисли, че неваксинирането подпечатва някаква гаранционна карта за вечно здраве и вечен живот, няма такова нещо.

# 723
  • Мнения: 109
Да, ние сме така. Ако малката донесе бактерии/вируси познай кой се оправя пръв Wink

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Аз да питам...ако до навършване на 7г. не сложим ваксината,а след рожд. ден не се явим и за следващата ще ме търсят и за двете,нали така?Но пък то няма как да искат да ги боцнат заедно и...

А ако ЛЛ успява да "отлага" имунизацията някакси...какво се случва при крайния срок,т.е. при навършване на годините Rolling Eyes

# 725
  • Мнения: 4 753
Аз да питам...ако до навършване на 7г. не сложим ваксината,а след рожд. ден не се явим и за следващата ще ме търсят и за двете,нали така?Но пък то няма как да искат да ги боцнат заедно и...

А ако ЛЛ успява да "отлага" имунизацията някакси...какво се случва при крайния срок,т.е. при навършване на годините Rolling Eyes

Не съм сигурна, че разбрах въпроса, но ще опитам да отговоря...  Laughing
ЛЛ може да отлага до 3 месеца след крайния срок, в твоя случай при навършване на 7-годишна възраст... След това ще те търсят, защото срока е минал и евентуално могат да те глобят... Следващата ваксина (БЦЖ след отрицателно Манту) също е със срок за поставяне от една година, т.е. докато детето навърши 8 години, така че спокойно има време да боцнат и двете ваксини...

# 726
  • Мнения: 7
Не е ненормално децата да боледуват, защото имунната им система е в процес на развитие.
Ненормално е, когато боледуват много често, всеки път продължително и с усложнения.

Моите наблюдения са, че детето ми боледува по-рядко и по-леко от останалите деца, но и няма много контакти извън къщи. Ако някой си мисли, че неваксинирането подпечатва някаква гаранционна карта за вечно здраве и вечен живот, няма такова нещо.
То това за гаранционната карта мисля, че е ясно и не би трябвало въобще да се споменава.
Гаранция няма никъде. Питането е в съвсем друга посока.
Иска ми се да се включат мами на които децата им са ваксинирани и такива на които не са и да споделят как се справят едните и другите с общите заболявания т.е. да стане ясно в действителност имат ли връзка ваксините с отслабването или със засилването на имунитета.
Лекарите казват, че ваксините тренират имунитета и той става по-устойчив, а от другата страна противниците на ваксините казват, че ваксините отслабват имунитета. Иска ми се чрез реалната действителност да разберем кое от двете твърдения е вярно иначе статии в едната и в другата посока много, но какво се случва в действителност. Може би това е за друга тема и трябва да се направи нова, но все пак тази тема се чете предполагам от много хора които са ваксинирали децата си и които не са и такива като мен които незнаят какво да правят. Мисля, че ако споделите реално какво се случва ще е много полезно.
Поздрави!!!

# 727
  • Мнения: 4 150
Не е ненормално децата да боледуват, защото имунната им система е в процес на развитие.
Ненормално е, когато боледуват много често, всеки път продължително и с усложнения.

Моите наблюдения са, че детето ми боледува по-рядко и по-леко от останалите деца, но и няма много контакти извън къщи. Ако някой си мисли, че неваксинирането подпечатва някаква гаранционна карта за вечно здраве и вечен живот, няма такова нещо.
То това за гаранционната карта мисля, че е ясно и не би трябвало въобще да се споменава.
Гаранция няма никъде. Питането е в съвсем друга посока.
Иска ми се да се включат мами на които децата им са ваксинирани и такива на които не са и да споделят как се справят едните и другите с общите заболявания т.е. да стане ясно в действителност имат ли връзка ваксините с отслабването или със засилването на имунитета.
Лекарите казват, че ваксините тренират имунитета и той става по-устойчив, а от другата страна противниците на ваксините казват, че ваксините отслабват имунитета. Иска ми се чрез реалната действителност да разберем кое от двете твърдения е вярно иначе статии в едната и в другата посока много, но какво се случва в действителност. Може би това е за друга тема и трябва да се направи нова, но все пак тази тема се чете предполагам от много хора които са ваксинирали децата си и които не са и такива като мен които незнаят какво да правят. Мисля, че ако споделите реално какво се случва ще е много полезно.
Поздрави!!!

Има изследвания,че неваксинираните деца боледуват по рядко.

http://archpedi.jamanetwork.com/article.aspx?articleID=1558057#qundefined
http://archpedi.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1558058#qundefined

http://www.efi-online.de/PDF/UngeimpfteGesuender.pdf

# 728
  • Мнения: X
Ами ето, де, споделила съм, нали това ти е въпросът? Детето ми не е ваксинирано и боледува по-рядко от повечето, но не от всички ваксинирани деца на неговата възраст, които познавам.
Аз съм ваксинирана с всички задължителни за възрастта ваксини и съм се съдрала от боледуване като дете, в допълнение на пареза на един от лицевите нерви след ваксината против полио.

Иначе сигурно това е темата, която търсиш: Споделете боледуват ли децата ви когато не са ваксинирани?

Също така в американските форуми има много мнения от родители.

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 529
УДИВИТЕЛНОТО ЗДРАВЕ НА НЕВАКСИНИРАНИТЕ ДЕЦА
- д-р Франсоаз Берту, педиатър

Лично, също мога да споделя нещо, но няма да го правя  Mr. Green

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Аз да питам...ако до навършване на 7г. не сложим ваксината,а след рожд. ден не се явим и за следващата ще ме търсят и за двете,нали така?Но пък то няма как да искат да ги боцнат заедно и...

А ако ЛЛ успява да "отлага" имунизацията някакси...какво се случва при крайния срок,т.е. при навършване на годините Rolling Eyes

Не съм сигурна, че разбрах въпроса, но ще опитам да отговоря...  Laughing
ЛЛ може да отлага до 3 месеца след крайния срок, в твоя случай при навършване на 7-годишна възраст... След това ще те търсят, защото срока е минал и евентуално могат да те глобят... Следващата ваксина (БЦЖ след отрицателно Манту) също е със срок за поставяне от една година, т.е. докато детето навърши 8 години, така че спокойно има време да боцнат и двете ваксини...

Ама и аз го завъртях... Grinning
Благодаря ти! Peace

# 731
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Големият ми син, който е на 13 години, беше изключително здрав, като бебе и по-късно, като тръгна на градина пак. Той си беше ваксиниран. Тогава и не ми е минавала през акъла дори подобна мисъл. Когато навърши 12, преди година и половина, му боцнахме поредната ваксина, като след нея се сдоби с АД... Честито на печелевшите! Значи на 12 години, на него му изби заболяване, което споед лекарите е типично за бебетата и се израства... Ха ха ха.. Ама не е смешно. Няколко месеца по-късно се роди малкият, който също се оказа с АД, пак след ваксина... Било наследствено ни обясниха.... Ние отговорихме, че до сега няма никой из родите с каквито и да било алергии, но не - било нсаледствено... Не знам също дали има връзка, ама големият все да боледува по-често последно време(може и да е заради факта, че ходи по къс ръкав през зимата де), малкият също не е болнав за момента. Само през лятото, и то докато не си бяхме в София се наложи да пие АБ... Аз бях много против, но лекараката на местно ниво, ме наплаши, че бил зле и е наложително. Иначе е здравичък, макар и до момента да са му сложени всички ваксини. Моята рецепта за това е НЕнавличане на децата. Предполагам, че едва ли това е единствения фактор, но при мен за сега действа. Може и да е случайно, нищо не твърдя, но аз винаги обличам децат, като себе си. Ако на мен ми трябва шапка, значи и на него. Ако аз седя по памучна блузка в къщи, значи и то седи по боди. Колко са ми се карали по градинките бабите, не е истина...  Grinning Но и на мен ми е интересно да чуя статистоката за ваксинирани и неваксинирани деца.

# 732
  • Мнения: 502
И моите си боледуват и то здравооо, че и с усложнения, не знам тия статистики и удивителни здравета са далеч от нас Simple Smile Докато в градината на синът ми има деца с всички ваксини, но видимо много по-рядко се разболяват от моите. Въобще не бива да се поставят плюсовете от неваксинирането на тази полоскост, поне според мен. Има много по-съществени аргументи.

# 733
  • Мнения: 27
Здравейте, от момента в който родих малкия се боря с ЛЛ да не му се слагат ваксини по план, т.е. да не започваме от втория месец, да не слагаме по две ваксини наведнъж и т.н. И така до тръгването му на ясла на 11 месеца са му поставени само 3-те пентаксима и един синфлорикс. Откак е тръгнал на ясла все търся сгоден момент да наваксаме някак с ваксините, все се боря със себе си, той пък ту има хрема, ту кашля, ту кака му е болна или пък имат някаква карантина в групата, да не говорим, че даже шум в сърцето се оказа, че има, но пък след необходимите прегледи се оказа, че е безобиден (колкото и да е безобиден, пак ме притеснява). Поискаха ни един път миналата година бележка от яслата за причината за отлагане и нещата се разминаха. Временно, защото тази седмица в понеделник ме уведомиха, че няма да приемат повече детето на ясла, докато не им дам документ за поставени имунизации или документ от лекарска комисия. Казах, че ще задържа детето известно време вкъщи, докато съм уверена, че може да се постави ваксина (пак е с хрема, а сестричката му точно тази седмица беше на границата на пневмония след вирусна инфекция), а те ми отговориха, че и така нямам право да си задържам детето вкъщи, защото имам ограничение в броя на дните по домашни причини. Точно тези два месеца са ни супер важни, докато излезе класирането за ДГ, ама и там как ще направим записване пак не знам. Направо ум не ми го побира, как да се справя в тази ситуация. Ако някоя от вас е минала вече по този път или пък имате някакви идеи, знаете кой лекар в Сф може да помогне, дайте моля ви някакви идеи.

# 734
  • Мнения: 4 753
Казах, че ще задържа детето известно време вкъщи, докато съм уверена, че може да се постави ваксина (пак е с хрема, а сестричката му точно тази седмица беше на границата на пневмония след вирусна инфекция), а те ми отговориха, че и така нямам право да си задържам детето вкъщи, защото имам ограничение в броя на дните по домашни причини.

НАРЕДБА № 26 ОТ 18 НОЕМВРИ 2008 Г. ЗА УСТРОЙСТВОТО И ДЕЙНОСТТА Н … ЗИСКВАНИЯ КЪМ ТЯХ

"Чл. 21. (1) Децата могат да отсъстват от детската ясла:
1. поради отпуск или лични причини на родителите, за което родителите уведомяват писмено директора на детската ясла;
2. поради болест на детето, за което родителите уведомяват детската ясла в тридневен срок.
(2) При отсъствие на дете от яслата повече от 10 дни родителите му представят бележка от личния лекар, че детето е здраво и че не е било в контакт със заразно болен.
(3) При отсъствие повече от един месец се изисква еднократно бактериологично изследване за патогенни чревни микроорганизми с отрицателен резултат само по епидемични показания.
(4) При отсъствие за повече от два месеца - еднократен отрицателен резултат за чревни паразити съгласно Наредба № 5 от 2006 г. за диагностиката, профилактиката и контрола на местните паразитози (ДВ, бр. 40 от 2006 г.)."


Това предполагам означава, че ако родителите са в отпуск и желаят да гледат детето си вкъщи, имат това право... Така че, който ти е казал за определените дни по лични причини, нещо се е объркал...  Peace

В детските градини също се искат задължителни ваксини, там няма как да отлагаш 3-4 години...

Общи условия

Активация на акаунт