Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 7

  • 61 750
  • 710
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 150
Чудесна тема! Благодаря!   bouquet

# 31
  • Мнения: 39
Някой да е попадал на новата екранизация на "Ана Каренина" с Кийра Найтли? Мноооого ми се гледа.

# 32
  • Мнения: 1 992
Много е рано още за Ана Каренина. Премиерата за България е на 1.02.2013 г.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 219
Гледах Мария Антоанета (2006) http://www.imdb.com/title/tt0422720/
Аз - доволен. Толкова съм предирчива към екранизациите и толкова скептично гледам на американските такива, че... Подходих с изключително голямо недоверие.
Но в този филм има неща, които ми доставиха удоволствие. Оставяйки на страна визуалната страна - рокли, кадри и др., много интересна беше тишината, в която минава целия филм. Доста смело и интересно музикално решение, доста символично бих казала.
Самия сюжет е изпълнен доста схематично със символични препратки към едно или друго събитие. Кирстен е просто великолепна. Аз я харесвам по принцип и мисля, че стои точно както трябва точно в този филм. Не си я представям като Мария Антоанета във френска точна историческа екранизация, но в този разчупен формат е прекрасна.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 37
Мария Антоанета от 2006 с Кирстен и аз съм я гледала. Хареса ми и се запечата с пищни костюми и красиви пастелни тонове. Много е впечатляващ.

# 35
  • Мнения: 9 095
хоп-троп-скок и аз тук  bouquet

Ване, благодаря за поканата Hug макар че съм само на Тюдорите засега, вече посъбрах заглавия на игрални за почивка между сериалите hahaha и съм възмутена че Ben Hur и Immortals не са на челно място в списъците, дет се вика точно ти ли няма да ги изтипосаш Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 6 219
не са, не са! Тук съм безпристрастна. гледам само качествата на филмите Simple Smile

# 37
  • Мнения: 18 572
Мария Антоанета съм я гледала и препоръчвала тук много отдавна.Прекрасен филм!И аз я харесвам Кристен Дънст  Simple Smile идеално пасва за ролята,защото представя Мария Антоанета точно като лекомислена и безгрижна,каквато внушават,че е в този филм /поне ми изглежда,че такава е идеята/:)

# 38
  • София
  • Мнения: 6 219
да, внушават ни че е безгрижна постоянно, но точно тук е качеството на филма - вглеждайки се в детайлите всъщност се вижда нещастно малко момиче, пак казвам - показано непряко, само чрез детайлите.

# 39
  • Мнения: 18 572
И именно в това е хубавото на филма,много леко е загатнато  Simple Smile а пък да не говорим,че от гледна точка на костюми,прически,декори,гледки и всичко останало е красота и наслада за окото  Simple Smile
А  и музиката е много приятна  Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 6 219
Ух, изгледах "The Virgin Queen" (2005)
Аз - одоволен отново и отбелязвам много силна кино седмица.
Ето http://inspired-by-clio.blogspot.com/2012/10/blog-post.html
ако на някой му се чете.

# 41
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Подкрепям, много добър сериал Peace
Това вместо запис Mr. Green

Само в допълнение- аз не харесвам Ан-Мари Дъф като Елизабет. Да, грозна беше като кралицата от портретите, плешива, рижа, белосана, ама дотам. Никакво величие, никакъв устрем нямаше в нея, докарваше по-скоро на истерична тийнейджърка. Конкуренция на Бланшет- абсурд Laughing.
Обаче в любовната нишка си беше много на място, и за мен поне сериалът е качествен като представяне не на Елизабет-кралицата, а на Елизабет-недокоснатото момиче, прекарало половината си живот в копнеж по Единствения, а другата половина в сляпо толериране на жалък негов заместител.

# 42
  • Мнения: 125
Излязъл е 10 еп. на Кристи в Мастерс-а.
Изгледах двата преведени епизода на "Рай". Симпатично сериалче, харесва ми засега, но мисля, че е неподходящ избора на актьор за мистър Мъри. Никога не съм харесвала дребни, черни мъже и сега ми идва в повече този актьор. Никак не си отиват с Дьониз. А иначе по книгата си спомням, че точно така го описваше Зола, м-р Мъри, но за Дьониз, като че ли беше по-невзрачно момиче. Но може и да бъркам, че съм я чела преди двадесет години.
Изгледах и "Милдред Пиърс". Хм, много беше яка Кейт Уинслет, може би обаче на места ми се искаше да е по-ведра и усмихната, че все с това набръчкано личице... Но с такава дъщеря, не зная. Наистина края беше голямо предателство, но важното е, че поне Бърт остана с нея и се подкрепяха.

# 43
  • Мнения: 258
Излязъл е 10 еп. на Кристи в Мастерс-а.
Изгледах двата преведени епизода на "Рай". Симпатично сериалче, харесва ми засега, но мисля, че е неподходящ избора на актьор за мистър Мъри. Никога не съм харесвала дребни, черни мъже и сега ми идва в повече този актьор. Никак не си отиват с Дьониз. А иначе по книгата си спомням, че точно така го описваше Зола, м-р Мъри, но за Дьониз, като че ли беше по-невзрачно момиче. Но може и да бъркам, че съм я чела преди двадесет години.
Изгледах и "Милдред Пиърс". Хм, много беше яка Кейт Уинслет, може би обаче на места ми се искаше да е по-ведра и усмихната, че все с това набръчкано личице... Но с такава дъщеря, не зная. Наистина края беше голямо предателство, но важното е, че поне Бърт остана с нея и се подкрепяха.
Как теглиш "Кристи", никога няма сийд?

# 44
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Я да си прехвърля препоръката и тук, вписва се в темата Simple Smile

Colditz- поредният страшно добър минисериал на BBC. История тип "бягство от затвора", време на действие- ВСВ. Много ми хареса изобретателността на военнопленници при опитите за бягство, всъщност цялата история беше много интелигентно замислена. Прекрасни Деймиън Луис, Харди и Джейсън Пристли, и много красива София Майлс. За фенките на Томик като мъж пък ще допълня, че толкова красив в роля е бил може би само в Rock'n'Rolla Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт