Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте,
Доста обикалях училищата с подготвителни група за най-мъничките... и събрах .. различни впечатления.... много ми се иска тук да споделим и плюсовете и минусите и на двата варианта...
 Ще е чудесно, ако се включат родители, чийто деца посещават вече Училищните Подготвителни Групи и споделят!

# 1
  • Мнения: 15 379
Опит имам само с ПГ 5-годишни в ДГ, защото моят син ходи. Основните плюсове са:

1. Храната се приготвя в детското заведение, не се разчита на частни кухни, кетъринг или храна от дома.
2. Децата имат задължителна следобедна почивка (сън), която по мое мнение от огромно значение.
3. Обучението е целодневно, а не полудневно, както е в училищата. Това е плюс главно за родителите, които работят.
4. Най-често педагозите са с многогодишен опит. В училищата често преподавателите са неподготвени или поне такова е моето впечатление, тъй като имам доста приятелки и познати, чиито деца са в предучилищна група в училище.
5. Най-често в училищата базата е създадена да бъде ползвана от ученици, а не от деца под 7 години - тоалетните помещения са с нормални гърнета, не се предлагат адапторни дъски, чиновете са за по-големи деца и пр.

Най-общо моето мнение е, че идеята подготовката за училище да бъде стартирана на 5 години е сама по себе си ок, но няма база, където тя да бъде провеждана и е поредното недомислие, с цел да бъдат компенсирани липсите на места по детските градини. Та идеята е не да бъде направено добро, а да се замажат очите на всички онези родители, за чиито деца няма място в градините.

Общи условия

Активация на акаунт