Плодови, зеленчукови, кисели, каши?

  • 1 898
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 529
На мен пък веднъж педиатърката ми спомена по повод на ваксините, че някъде към 6-ти -7-ми месец мога да започна да му добавям по една троха жълтък към зеленчуковото пюре и да се стигне до 1/4, защото към годинката се слага някаква ваксина (обаче не питах коя Embarassed ), която е на яйчна основа и е хубаво детето да е свикнало...

# 16
  • Мнения: 1 517
Кажете ми и на мен, моля ви - моята беба вече е на 6 месеца и все още й стига млякото. Почнах да давам по малко зеленчуково пюре на обед, но ми се струва, че не е наложително - и тя не го приема с особена охота - е, не е и да не го иска, яде, но без особено желание. Може и да не е свикнала с лъжичката, не знам. Трябва ли да бързам с пюрето или да чакам да почне да не й стига кърмата? Ами ако продължи да й стига още няколко месеца?  Confused

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: mishlence
Моята педиатърка а и в книжки които съм 4ела пи6е 4е жълтъка се дава след10-12тия масец.Абе направо си го пи6е като забранена храна под 1 годинка.Не знам но ако проблема не е наистина доказано наболял не запо4вай поне с жълтъка толкова рано!Мое мнение! Успех!


Ето - сега направо съм хвърлена в ужас  Shocked
Как в края на крайщата да го захраня това мое дете като има толкова различни мнения по въпроса даже за жълтъка?
В края на краищата реших да я захранвам по усет. Това, което на мен ми се вижда леко - ще давам, другото ще изчака.
Засега и поне още един месец сме само на мляко и пюре м/у храненията /зеленчуково и плодово/. Аааа ина вода, ако бавачката се справи с това де  Wink

Общи условия

Активация на акаунт