Отговори
# 75
  • Мнения: 4 202
Аз още чакам сиропа от бъз да дойде, но гледах в аптеките има някакъв български, в буркани се продава, към 5-6 лв. струва и май не е много лош, така че има и по-евтина алтернатива.
За това как се дава не знам, аз давам на гладно коластра и пробиотик и ако и това трябва да се дава на гладно сутрин идея нямам как ще стане. Вечер с храната пък му давам рибено масло- Ескимо Кидс.

# 76
  • Мнения: 1 243
аз купих такъв сироп от бъзак, "живита", от един био магазин. няма листовка, в шишенце е и струваше 4,90 лв. препоръчаха ми го приятели, които се интересуват от купуване на чиста храна, български био-производители и разни такива неща, така че им имам доверие.

# 77
  • Мнения: 4 841
Тупурче, секрета се взема в лабораторията. Аз лично ходя на частно в една лаборатория към ТУБ диспансера в Русе и си плащам всеки път по вече 9лв за секрет. Жената с една дълга клечка подобна за уши си бърка в носа и гърлото на Зар и си взема каквото трябва да е. Обаче пък УНГ каза, че секрет от носа се вземал по някакъв специален начин и той специално не признавал такива секрети, понеже можело да се получи замръсяваме и да не покаже коректен резултат. В нашият случай всичко беше чисто, но си имам едно на ум вече. Този УНГ го помня от дете, макар че не е възрастен лекар и му имам доста доверие, пък и е леко общителен (цапнат в устата) и ме и кефи и като човек, та покрай сладките приказки доста неща обяснява.

# 78
  • Мнения: 4 202
9 лв? Сигурна ли си?
Тук в 2 лаборатории проверих цените - 25 и 29 лв 
Възможна ли е такава разлика  ooooh!

# 79
  • Мнения: 4 841
9 лв? Сигурна ли си?
Тук в 2 лаборатории проверих цените - 25 и 29 лв 
Възможна ли е такава разлика  ooooh!

Възможна е да. Тук имаме голяма верига лаборатории и там цената е 16лв и стотинки ако си без направление. Тази лаборатория, където педиатърката ме праща е към ТУБ диспансера и това е явно цена за външни изследвания. Направления не приемат. Пък и нали знаеш, че пазара - търсенето и предлагането определят цената. http://ruse.cibalab.com/?page_id=8

# 80
  • Мнения: 1 243

red shoe, не можеш ли да вземеш направление за тези секрети?

# 81
  • Мнения: 4 202
Тук в същата лаборатория е 29,30. Е....и изродите  ooooh!

scaramouche, явно ще хоя за направление, няма как. Но нали ви разказах за личната, според която детето все е здраво, исках на моя глава да го пусна, но няма да стане.

# 82
  • Мнения: 55
Ох Либи ужас значи и в Испания е кофти.
Аз също не съм достатъчно компетентна за АБ, но все пак видях разликата между двама лекари и вече не смятам да се доверявам на сляпо на всички лекари.Просто според мен е трудно да си намериш наистина читав лекар.Нашето джипи е много симпатична, но винаги се презастрахова с АБ, това не смятам за редно/какво е това правило ако има три дни т и хайде АБ и то без допълнителни изследвания????/

# 83
  • Мнения: 1 243

нашият лекар пък - май и тази на red shoe е такава - се пази като от огън от антибиотици, каквото и да става казва, че всичко е наред и изписва нещо хомеопатично...

# 84
  • Мнения: 4 202
Da и нашата така  Peace

Цони, ти при Масларски ли водиш младежите? Много ли се чака за него?

# 85
  • Мнения: 49
Ехооо, момичета! Най-после намирам малко време да ви пиша. Не съм чела не помня от кога...последно си спомням четох страстите по тръгването на ясла на дечурлигата. А последно писах в края на Август  Whistling Нещо не ми стига много времето...защо ли  newsm78  Mr. Green
Напоследък не можем да се отървем от едни ужасни сополи - и двамата ги влачат сигурно вече 4-та седмица  ooooh! Безсилна съм. Мисля да ги заведа при една класическа хомеопатка и при нея да ходим занапред. Пуснах изследване на Нико и е чист секрета. За капак Борко снощи беше с 37.5 и сега не е на ясла. Държа си го вкъщи ,че сме запланували едно пътуване за предстоящия уикенд и искам да е здрав!
Иначе напоследък не сме се спряли. Кой какво прави аз все багаж за някъде събирам... Първо поплавахме с една яхта за 5 дни по гръцко в началото на септември, но само с Нико, Борето е неуправляем и беше при свеки милия. Ходихме до Варна няколко пъти. Естествено не сме пропускали и на караваната да идем, ако сме в София. Абе луда работа. Мога да събера багажа на семейството за 20-30 мин....
Борко е много добре в яслата. Мрънкал сутрин, каза мъжо, че двамата се водят. Аз съм по посрещането вечер, когато не иска да си ходи и става едно чаааакане. Ядял, спял, много ми го хвалят... пу пу! Нико расте като гъбка. Още се кърмим, но ми минават често черни мисли на тема цигари, алкохол и барове.... Сълзят му много очичките и се чудя дали пък не са и от това сополките. Сега и нещо като лишейчета му излязоха по лицето и главичката. Утре ще ходим при педи на преглед. Ще отложим май пак ваксините с тия сополи.
Толинка, много се радвам за твоята малка, вече порастнала радост. Много ама много да ви радва, да е жива и здрава, късметлийка, обградена от много любов и винаги закичена с прекрасна усмивка на личицето  Hug
Цони, Деси, гледам и вашите малки са с непреборими сополи....направо ми писна....не можем да спим - поплаква си доста като му се запуши нослето, душичката.
Сега отивам да спя, докато мога...ще гледам да ви следя по-честичко! Дано всички оздравяват по-бързо, че аман вече  Tired

# 86
  • Мнения: 55
Още се кърмим, но ми минават често черни мисли на тема цигари, алкохол и барове....  
JoyКефиш ме, шти звънна!

Лина, само Крум водя засега при Масларски.Не се чака много/досега съм чакала най-много час в повечето случаи около половин/.При нашето педи е кошмар минимум час, час и половина винаги.Надявам се да не се налага да водя малчо скоро!

# 87
  • Мнения: 676
Абе че има некадърни лекари има, в това спор няма. То е като с всяка професия.
Аз съм впечатлена от последния път, в който ни изписаха АБ - лекарката /не бяхме при личната, че я нямаше/ каза, че иска да пуснем кръвни изследвания и тогава с чиста съвест да ни назначи АБ. Нещо, което с личната до сега не ни се е случвало... Иначе и нашата се презастрахова много често, но и Софи е много склонна към усложнения - ние до сега нямаме случай, в който една хрема да си е останала само хрема и да не се е влошило положението.

# 88
  • Мнения: 4 841

нашият лекар пък - май и тази на red shoe е такава - се пази като от огън от антибиотици, каквото и да става казва, че всичко е наред и изписва нещо хомеопатично...

И нашата е така. Само веднъж ни изписа АБ, но аз реих да изчакам ден с него и минахме и без него. Изписва АБ в наистина краен случай. Дори когато имаше Зар стафилококи не искаше да изпише Аб, ами чак като се разболеело детето тогава.
Бързо да ви се оправят дечицата и моето в това число, че снощи като се прибра от яслата и пак прокашля  ooooh!

# 89
  • София
  • Мнения: 111
Хей момичета, добро утро!
Днес е Архангел Михаил и искам да поздравя всички именници и именнички! Да са здрави и много щастливи!

Една малка почерпка от нас:

Общи условия

Активация на акаунт