Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 126

  • 73 301
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Шеметко, прекрасен жираф си спретнала за един пораснал сладкиш. Нека ви е жив и здрав, много щастлив и усмихнат. Радвайте му се, обичайте се и само хубави емоции желая на цялото ви семейство.

Ванчееее, тоя е Юникален. Винаги съм ти се радвала на това колко чисто и прецизно работиш, барнато е от секъде, браво!

Ани, готини торти си направила, ама то сметаната топи фондана, няма как, но поне вече си се убедила. Патето е супер готино.

От предната тема много ме впечатли завърщането на Ванилийка след дълъг творчески отдих и не на последно място ЖЕСТОКА чанта от МечоПух. Адашче, убийствена ,просто убийствена!

Аз ви пускам избрани моменти от тортените ми одисеи и отивам да гледам вдъхновения на тема брейк.

Pasta Cake by silva4ka (marulka_s), on Flickr


Makeup Cake by silva4ka (marulka_s), on Flickr


My Best Friends Cake by silva4ka (marulka_s), on Flickr


Totally Relax Cake by silva4ka (marulka_s), on Flickr


Dandelion Cake by silva4ka (marulka_s), on Flickr

# 16
  • Мнения: 634
На патеричка да поздравя порасналия Дамян .Шемет ,да ви е жив  и здрав и много палав.Жирафчето е много оригинално ,копирам си го.
Искам да поздравя и нашите Димитрини ,които днес имат имен ден .Дитсан и Димитрина ,да сте ми живи и здрави и все така добронамерени към нас.Весел празник ви желая и нека денят ви да е пълен със емоции.Честито на всички които насят това име.
Ани д,аз много отдавна съм пробвала да слагам фигурки върху сметана и резултата е като при теб.За това изолирам с кокос или със плочка шоколад.
Ванче ,забавният спонч боб и при теб е бил на гости  Laughing.Много е готин.
Марулке ,марулкеееее,възхищавам ти се бе душко.Как успяваш да ги докараш тези муцунки.Все се каня да те питам как закрепваш тези изправени и полу наведени фигурки  newsm78.Да ти кажа ,че плагиатствах от твоят Ну погоди.Ще го снимам днес и ще ти покажа .Има да се смееш.Мнго изтънчено работиш и това ме  кара да ти кажа едно огромно БРАВО.

# 17
  • Мнения: 0
  Честит Димитровден! Много здраве и късмет на всички празнуващи днес!Наздраве!    bouquet                                           

# 18
  • Мнения: 368
Запис  Mr. Green
Ванче, много як сюнгер!
Мариета, за тъмно кафяво аз си омесвам доста кафяво и добавям мъничко червено и черно докато ми хареса цвета
ani_d , туити е пич! Ама с тия плисета ще те бия вече  Crazy Heart Eyes Разрезът ти е убийствно апетитен. Аз не правя вити торти защото ми се струва, че по-малко крем събират, а ти ей на каква вкусотия си запретнала  Blush
Марулке, изпуснала съм двуетажната някъде по купищата ти торти, ама много много ми харесва. И тази с гримовете и с глухарчето.

Дими, Дитс, честит ви празник и тук!





Рецепта още не съм качила  Embarassed

Последна редакция: пт, 26 окт 2012, 09:44 от Mishoka

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте дами! И аз като skuki повече чета и гледам красоти.
Честито на именичките!   bouquet
Записвам се с една торта, която направих за днешния имен ден на тате. Simple Smile Не е нещо особено, защото имах само три часа за направата и, но той много си я хареса тази сутрин.  Heart Eyes


# 20
  • Мнения: 1 965
Ванчето,:bouquet: Фондана купуваш ли го или го приготвяш сама?
Аз открай време съм си фен на ШТ. Правя си го сама. Бъркам 5 кг кувертюр /толкова е блока/ наведнъж и след това си го смесвам с равна част ММ. Точно за Спонджи, си е почти чисто ШТ. Има съвсем малко Овалете.
Мисля че е време да изкарам пред строя Валерия.
Тази гадинка безкрайно ми помогна и заради нея съм горд притежател на нов МИКСЕР. Тя ми направи регистрацията, тя ми го поръча, връчих и карта, та ми го и плати, накрая ме заведе във транспортната фирма да си го взема.  Търсеше си повод да не прави торта на мъжа си и ми войдисва на акъла. Пак тя ми направи регистрация във Фликър и пак тя ми подари фотоапаратче с което до момента не мога да се разбера, но ще го разучавам. Безкрайни благодарности дзвер! Обичам огромното ти сърце.  Heart Eyes
Та, опитах се да направя ШТ с новия миксер. Резултата не ми хареса. Освен че омазах всичко, изби огромно количество вода, което ми скъса нервите докато махна, загубих 2 часа, вместо 15 минути и те, така, баце! Но, трябваше да се сефтоса, та поне знам че съм пробвала.

Марулкин - тортите ти са уникат. Не ми говори за прецизна работа, щото като гледам твоите торти и моите ми се струват мърляви. Тая с глухарчето ми е любима, нали се сещаш.
Мишоче - много ти е сладка тортата. Тоя дето е винла краката е страхотен.

Ани - страхотни са и двете торти.

За Спонджа ви благодаря за коментарите. Аз се оказах мноу тъпо парче.  Flutter Винаги съм си мислела че тоя изрод е кашкавал на дупки. Оня ден, синът ми с безобразно пренебрежителен поглед ми казва: "Абе, мамо, как може да се излагащ така!!! Това е гъба, не е кашкавал. Не знаеш ли какво е СПОНДЖ????"...... Като се замислих, знам, ама що пък трябва да се сетя и да правя асоциации.

Ванче, голям сладур е този Спонджи, ама как не те беше жал така да му нагъне краката? &|
Всеки път като виждам някой да е правил Спондж на торта и му се смея на сгънатите крака. Е, дойде и моя ред. Не се съобразих да я сложа на голяма подложка , а се оказа че и нямам. Та се наложи да ги изчекна и аз. Всъщност, не са толкова зле сгънати, просто са свити в "коленете", ама така се вижда.  Mr. Green

Катюшке, хубава торта, но гроздето ти е малко странно. Зрънцата ми едреят.



Последна редакция: пт, 26 окт 2012, 13:07 от van444eto

# 21
  • Мнения: 0
Здравейте дами, аз редовно ви чета, но .. рядко пиша защото просто нямам какво да покажа. Правя тортички от рожден ден на рожден ден.
marulka_s - тортичките ти са много хубави, моят фаворит обаче е дамата във ваната. Мечтая си за този момент.
Mishoka - тортата е много пъстра и създава настроение, на мен най- много ми допадна вторият етаж и начина по който си го покрила.
Момичета за честитя именният ден на всички, да сте живи и здрави и с гордост да си носите името. Това е повод и за моята торта, съпруга ми днес също празнува - да ни е жив и здрав.
Искам сега да благодаря специално на Димитрана и Van444eto, повода не е конкретната торта, но... перипетиите през които преминах докато намеря подложка в София са достойни за роман, а тези двете дами на мен лично винаги са ми помагали със съвети и съвсем безвъзмезно са си предоставили труда за да могат и други да се учат. За две подложки никой не пожела да ми даде или продаде в квартал, въпреки че до нас продават на едро, да ама 100 какво да ги правя с тази моя честота на тортеправене. Отивам във близката сладкарничка и от там една дама ме гледа тъпо и не и недава. Накаря отидохме с мъжа ми в час пик 18 часа в магазинчето на аромахаус. Като си мисля че там има разнообразие и ще мога да взема това което ми трябва, отново оцелих късата клечка, имаше само два вида като едните бяха на цена 4 лв бр. Та ето и резултата:


Последна редакция: пт, 26 окт 2012, 14:16 от Йонче

# 22
  • Мнения: 1
Цоп и аз  Joy
 Първо да честитя празника на именниците  Hug Да са живи и здрави и много щастливи!  bouquet

Да дам и аз коментар за Спонджа на van444eto,че е мноооо готин и да добавя че и яз си мислех че е сирене  Joy.
marulka_s ,аз съм ти такава фенка!!!!Ужасно много ми харесват тортите ти и тази сега с тази паста, и тва доматче, и тез маслинки....... smile3505.
ani_d ,сладурски тортитчки...и аз искам да знам за кремчето...изглежда тоооолкова шоколадово,а аз тоооолкова обичам шоколад  Embarassed
Mishoka,колко готино шарена тортичка...много ми харесва!!!
Marieta ,пробвай с какаото,обаче внимавай с количеството да не стане като моя инцидент  Joy

# 23
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 409
Мариета, Дарлинка, ето РЕЦЕПТАТА за шоколадовия крем
Марулка, просто реших да опитам, защото нали Енистер и Руми пробваха с тестото на Руми и с Пико и доколкото си спомням там се оказа, че добре се погаждат със сметаната. За Овалете, обаче това НЕ важи  Naughty Тортите ти , както винаги са безупречни Simple Smile  Peace

Мишоче, страхотна е тортата с Мечо Пух, много ми харесва движението във фигурите, само Йори е малко понадебелял май  Heart Eyes  Mr. Green За горния етаж как го направи това ветрилообразно покриване. Малко при пренасянето май си имала проблем и си закачила долния край, точно при оранжевото, но като няма вариант за слагане на борд, май няма друг начин, освен да се гледа поне да се падне в задната старна на тортата Simple Smile .
За плисетата си много права. Странно , че ми се получава този проблем, само когато покривам с Овалете и то , ако се цепи по ръбовете. С Пикото никога не ми се е случвало  Confused

Честит имен ден на Дими73 и на Дитсън! Да сте живи и здрави момичета, чакаме торти Simple Smile

# 24
  • Мнения: 0
ani_d - тези плисета от вторият етаж на тортата на Мишочето съм гледала как се правят във блога на Милена от Сладко царство, режат се триъгълници и един по един се слагат, но там беше показано много хубаво. Дано съм била полезна.

# 25
  • Мнения: 486
Такааа нали съм новобранец ,ама барабар Петко и аз ще показвам първата си торта http://pashic.snimka.bg/cooking/torti.709514.28844229.big
Без повод е и затова е семпла ,но ми се изясниха доста неща като за начало.Благодаря и за вашата помощ!!! Hug
Вътре -Шоколадовите блатове и шоколадовия мус от блога на Ирина.Отгоре фондан и малко маслен крем да не артиса.

Ванчето,:bouquet: Фондана купуваш ли го или го приготвяш сама?
Аз открай време съм си фен на ШТ. Правя си го сама. Бъркам 5 кг кувертюр /толкова е блока/ наведнъж и след това си го смесвам с равна част ММ. Точно за Спонджи, си е почти чисто ШТ. Има съвсем малко Овалете.
съкращенията хич не са ми ясни ,ако имаш време ми ги разясни  или пусни линк с въпросното нещо ,иначе Благодарско!

Йонче ,а и другите да питам как закрепяте втория етаж ?Достатъчно ли е 1-2 дървени шишчета отгорния до долния блат?и втория етаж директно блата върху фондана ли се слага или с маслен крем се слепва?Тортата ти е разкош!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 220
Хоп, и аз в новата тема  Hug
Честит имен ден на всички празнуващи - Да са живи и здрави и много щастливи  Hug
van444eto, благодаря за новата тема  Hug. да кажа и аз, че спончи и е страхотен и много готин.
Честит ти нов миксер, ще чакам още отзиви, че и аз искам да си купя хубав миксер, а нищо не разбирам от такава техника  newsm78.
Mishoka, много весела и сладка торта - тигърчето ми е фаворит Flutter
marulka, ти си вдъхновение за мен - тортите ти са просто уникални.
ani_d, разликата в снимките е доста голяма, личи си колко много се пропуска от красотата на една торта, когато снимката не е качествена. Патето е много сладурско, а разреза мммммм  Crazy

Искам да ви питам нещо, чудя се дали мога да съхраня блатовете на най-вкусната шоколадова торта на Ирина Купенска. Да ги направя сега, а да ги ползвам чак другия петък. Знам че могат да се съхраняват блатове, но точно за тези шоколадовите не съм много сигурна, и ме е страх да не им стане нещо за толкова дни.

pashic, не съм много от разбиращите, но да се включа надявам се да не греша.
Ето как се прави торта на два етажа,http://www.youtube.com/watch?v=nx7BeCL7ObQ
Аз лично ползвам хубави сламки за сок и слагам към 5-6 зависи колко ми е голям втория етаж, но никога не разчитам на две и замазвам с маслен крем преди да сложа етажа.

ШТ-шоколадово тесто
ММ-фондан- моделираща маса

Последна редакция: пт, 26 окт 2012, 14:46 от .◦♥Toche♥◦.

# 27
  • Мнения: 368
Такааа нали съм новобранец ,ама барабар Петко и аз ще показвам първата си торта http://pashic.snimka.bg/cooking/torti.709514.28844229.big
Без повод е и затова е семпла ,но ми се изясниха доста неща като за начало.Благодаря и за вашата помощ!!! Hug
Вътре -Шоколадовите блатове и шоколадовия мус от блога на Ирина.Отгоре фондан и малко маслен крем да не артиса.

Ванчето,:bouquet: Фондана купуваш ли го или го приготвяш сама?
Аз открай време съм си фен на ШТ. Правя си го сама. Бъркам 5 кг кувертюр /толкова е блока/ наведнъж и след това си го смесвам с равна част ММ. Точно за Спонджи, си е почти чисто ШТ. Има съвсем малко Овалете.
съкращенията хич не са ми ясни ,ако имаш време ми ги разясни  или пусни линк с въпросното нещо ,иначе Благодарско!

Йонче ,а и другите да питам как закрепяте втория етаж ?Достатъчно ли е 1-2 дървени шишчета отгорния до долния блат?и втория етаж директно блата върху фондана ли се слага или с маслен крем се слепва?Тортата ти е разкош!

Включвам се на бегом да обясня Simple Smile Първо - браво, честито - вече си зарибена Simple Smile ШТ е Шоколадово тесто, ММ е моделираща маса Wink
Втори етаж се закрепя така - мериш диаметър на втория етаж и набождаш сламки с височината на първия етаж с обиколка диаметъра на горния. По средата плясваш още една сламка, мацваш с малко маслен крем, по желание, в центъра бучваш едно шишче с височината на двата етажа и фиксираш тортата. Ама обяснение му дръпнах, а  Mr. Green

Ани, режа триъгълници, леко подвивам от едната страна и нареждам.
Ама само марулята установи, че съм объркала цветовете на дъгата  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 486
Мишоче,много благодаря!

# 29
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Оооооооо, нова темаа!

Шеметчеее, да ти е живо и здраво сладкото сладкишче!  Hug Heart Eyes

Честит имен ден на милите ни именници! Здраве и късмет да ви носи това гордо име!

За голям срам ни имам време да коментирам, ни торти да качвам. така че........... повече тия дни

Ама ви обичам много  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт