Дискова херния - 5

  • 157 187
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 669


 :loveekiss:javascript:void(0);

# 16
# 17
  • Мнения: 274
Софи , благодаря! bouquet
Да не е гол запис в това време е нормално да се обострят болките. Пожелавам на всички ви (ни) по-малко и по-търпими болежки.

Последна редакция: пн, 29 окт 2012, 08:19 от Булка Марулка

# 18
  • Мнения: 0
Да се включа и аз с една полезна книга:
http://depositfiles.com/files/ma7ym914i
Моля, съобщете ако не работи линка.

# 19
  • хасково
  • Мнения: 290
В новата тема да пишем само за оздравяване Stop

# 20
  • Мнения: 18
Здравейте! Имам нужда да се посъветвам с вас. Днес на мъжа ми направиха операция на шийни прешлени, поставиха му кейдж, казват, че е успешна... Само не разбирам защо го оставиха без яка? Не трябва ли непременно да е с яка?!

# 21
  • Мнения: 223
Здравейте! Имам нужда да се посъветвам с вас. Днес на мъжа ми направиха операция на шийни прешлени, поставиха му кейдж, казват, че е успешна... Само не разбирам защо го оставиха без яка? Не трябва ли непременно да е с яка?!

Аз доколкото знам, слагат яка на оперираните в шиен отдел. Поне тези, които съм виждал и за които съм чувал.
Възможно е да е различно според метода на операция, състоянието на пациента и преценката на лекарите. Къде се оперира мъжът ти?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 187
Здравейте, нова съм в темата, записвам се и продължавам да чета.
След дълго време , през което имах болки в гърба и врата невроложката ми каза диагнозата дискова херния и шипове от ренгенова снимка. В момента ходя на физиотерапия.

# 23
  • Мнения: 2 022
И аз съм така  Peace
Отделно дето имам и на кръста ДХ и шипове, ма никой не си направи труд дори да ги погледне...
Ходих на ФТ, на практика подпълних лИстата като "без промени", ма парите за процедурите си ги взеха.
И какво като чета- нали за това ходя на доктор, да знае и да може, а не аз да чета и по форумите да се лекувам!
Каквото и да ти предпише като лекарства, първо прочети упътването и после купувай!!!
Сори, ама нещо съм в пълнолудие!  Embarassed



# 24
  • Мнения: 411
Естера, няма как да ти сложат диагноза ДХ без скенер или ЯМР. Това на база само симптоми, думи на лекари и ренген са глупости!

Аз ходих 2 дни на физиотерапия, но там е адски студ и отделно ми се струва, че рехабилитаторката си спестява доста от лечебния масаж.  Thinking

# 25
  • Варна
  • Мнения: 187
Естера, няма как да ти сложат диагноза ДХ без скенер или ЯМР. Това на база само симптоми, думи на лекари и ренген са глупости!
Аз ходих 2 дни на физиотерапия, но там е адски студ и отделно ми се струва, че рехабилитаторката си спестява доста от лечебния масаж.  Thinking
Така казва невроложката,но по четеното в разни статии и аз така разбрах. Колко време важи талон по ЗК ? Имам ли право на скенер или ЯМР по ЗК и кой може да ме изпрати по ЗК ? Кое е по -добре да направя скенер или ЯМР  и ако някой знае ориентировъчни цени да ми каже ? Благодаря ВИ !

Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 12:12 от Естера

# 26
  • София
  • Мнения: 11 701
Естера, имаш право по здрав.каса за ЯМР, но се чака с месеци. Личната лекарка дава направление, ако те ги е свършила.  Ако сама отидеш, си плащаш за ЯМР- 250 лв само за една област. Успех!

# 27
  • Мнения: 765
Здравейте,
за голямо мое съжаление и аз се вписвам във вашите редички.
От вчера съм с ясна диагноза - Медианна дискова херния на L5-S1
Миналата година за пръв път ми се случи, наведох се и паднах от пронизваща болка в кръста- Манитол, дексаметазон -системи, диклофенак дуо, мидокалм и милгама.
Отшумяха нещата-правих един ренген, на койно не можеха да кажат дали е само протрузия. Така с леки болки от време на време-една година.
Преди един месец, както си ходех по коридора усетих внезапната болка отново-пак се върна. Системи и абсолятно същото лечение. Болките се повлияват, но този път на третия ден се получи и една болка в гръбнака и изтръпване в областта на тила.
Нямам облка по крака все още,само в областта на ябълката понякога.
На своя глава отидох десет дни в Поморие-кални процедуре, масаж, компреси,ултразвук. Там болката леко се позасили,казаха нормално, после отшумя. Ден след като се върнахме се върнах в старото положение, особонено гадното схващане в гръбнака и тила.
Правих скенер, платих си го естестсвено- и ми поставиха диагнозата.
Интересното е,че вместо да се повлияя от процедурите, аз станах по-зле от преди май.
Правя от няколко дена упражнения, които намерих тук във вашата темичка.
Исках да Ви попитам, на някой от вас изписвали ли са аркоксия?

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте,
Бих искала да предложа 2 опаковки Discus comp. Закупени са директно от Германия.
Аз успях да направя 1 курс и след това се подложих на друг вид лечение, от което засега имам осезателно подобрение. Затова тези 2 курса са ми излишни и ги предлагам на хора, които се нуждаят от тях.

# 29
  • Мнения: 0
Исках да Ви попитам, на някой от вас изписвали ли са аркоксия? Наскоро ми изписаха това лекарство,по едно на ден при много силни болки,след което ме приеха в ревматологията за съмнение за артрит и след изписването ми ако имам болки тогава да го пия.Имах болки в ръцете, и аз съм с дискова херния но и ръцете и краката и кръста ми бяха добре след като поя от тези хапчета .Пила съм  3 дена скоро не съм получавала  болки.

Общи условия

Активация на акаунт