за тоалетните в училищата

  • 4 463
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
 Интересно ми е какво е положението с тоалетните в училищата. При нас / в начална степен-начално училище/ те  не се заключват отвътре. Вие бихте ли посетили такава тоалетна?  Въобще представете си , че там където работите тоалетните са такива.И защо е така? Кой от вас  е видял тоалетните в училище където учат децата ви? Преди време чух , че 70 % от децата не посещават тоалетните в училище. Знаете ли дали вашето дете ходи в тоалетните в училище?

# 1
  • Мнения: 403
не посещава

# 2
  • София
  • Мнения: 15 251
До миналата година в училището на сина ми тоалетните бяха вехти, но чисти.
Това  лято правиха основен ремонт и са направо с луксозно изпълнение. Simple Smile Мъжката е издържана в бежово-кафява гама, а дамската - в розово-лилава. Simple Smile Шегата на страна - такива тоалетни не съм виждала на друго място в обществена сграда.
Вратите се заключват отвътре, което някои деца явно намират за доста забавно, защото правят номера. Заключват вратата отвътре, прескачат през преградната стена в съседната клетка, заключват и там - прескачан в съседната.... И така от 6 тоалетни има 6 заключени, които не могат да се ползват. Това синът ми го е виждал и ми го разказа, но не е единичен случай. В дамските тоалетни се случва същото, но не с прескачане на преградните стени, а с "пролазване" под вратата (има разстояние между вратата и пода около 20 сантиметра някъде).

Моят син ходи в тоалетната.

# 3
# 4
  • Мнения: 2 154
Направиха ремонт на тоалетните,
но навика остана - не посещава.

# 5
  • Мнения: 1 479
Моето момиче посещава тоалетната в училището, тъй като не може да стиска по 7 часа. Там са с клекала, които аз намирам за по-хигиенични. Лично съм виждала, че са чисти. Не всички се заключват, но това не е голям проблем. Има и течен сапун и топла вода (за разлика от старото и училище, където това беше лукс. Нищо, че се намира в хубав квартал (Стрелбище)).

# 6
  • Мнения: 187
Това е една болна тема за мен. Интересно, във всички училища ли тоалетните са само от вида отвор в пода? Синът ми имаше проблем в първи клас с оцапани дрехи, защото не можеше да си смъкне добре панталона. Той не беше използвал такава тоалетна и от тогава ходи само в краен случай. Скоро ремонтираха тоалетните, но смениха само мивките. Sad

# 7
  • Мнения: 1 252
Това лято ги ремонтираха, иначе старите бяха ... Не мога да намеря точно определение. Посещаваше горкия, бях го научила да си поеме дълбоко дъх преди да влезе и да диша след излизане. По- вредно е да се стискат, отколкото няколко минути задушлива миризма.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 251
еmm, в училището на сина ми тоалетните преди бяха "от вида отвор в пода". Сега в 5 от клетките има тоалетни чинии, а в една е запазена от старият тип.

# 9
  • Мнения: 14 835
Тоалетните в училищата са едни от най неприятните и мръсни.Дъщеря ми не ходеше.Предпочиташе да отиде в съседното заведение и там да......
Но пък  също така мога да кажа че самите ни деца са виновни тоалетните в училище да са такива. Те са тези които чупят драскат по стените и не ги пазят чисти

# 10
  • Мнения: 3 927
Според мен е много неприятно детето да не посещава тоалетна цял ден, дори не мога да си го представя. Допускам, че никак не е добре от здравословна гледна точка (не съм сигурна, не съм търсила научна информация). Тоалетните в нашето у-ще са стари, със стъпалата и дупката  Wink, но мисля, че са чисти - редовно лъха на белина в коридора......Аз лично предпочитам такива, отколкото седалки.  Единствено не мога да приема липсата на сапуни, както казва детето ми, че често няма такива  Close
Относно заключването - моята информация е, че това е изискване на пожарната.

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
В нашето училище тоалетните са отремонтирани (доста луксозно между другото - момчешката е в синьо-бяло, момичешката - в бяло-розово-бежово) и директорката гони като цербер чистачките да поддържат чисто. Направили са им два варианта - и с гърне, и с клякане, за да е удобно на всеки. Питала съм дъщеря ми, казва че ходят без проблем. Но и тоалетните им са като хората. Peace

# 12
  • Мнения: 34
тоалетните са повече от отврат - не се заключват защото няма брави  ooooh!
Ходи в краен случай  #Cussing out

# 13
  • Мнения: 2 822
Синът ми избягваше да ходи в тоалетната на училището.

# 14
  • Мнения: 108
Тоалетните претърпяха ремонт преди година, но все още са от типа клекала. Да, самата тоалетна не е от най - приятните, но по лични наблюдения специално женските тоалетни са използвани повече за гледане в огледалото и правене на снимки. Да, тоалетните се заключват.

Общи условия

Активация на акаунт