В ШЕСТИ КЛАС внимавам в час - тема № 34

  • 45 606
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 9 576
Аз пък търся нещо като Дръндьото за моя шестокласник. Направо ще ми продъни ушите с въпроси кога ще излезе следващата книга, а тя не се очертава скоро. Чете му се нещо за хлапаци на неговата възраст, обаче да е смешно и забавно и да не е "старовремско" (демек да не съм го чела аз, когато съм била на неговата възраст  ooooh!).
Абсолютно същото е и при нас! Все едно за моя синковец чета!
Чака 5та част на Дръндьото и докато тя не излезела, друго нямало да чете! ooooh!

# 706
  • София
  • Мнения: 1 179
Моята девойка също е на тема вампири - какво им става на тези деца??
Изкупиха се в хартиен вариант сума ти поредици  - Кръвни връзки, Академия за вампири, Хекс хол, Кръвни връзки и др такива. Добре, че сега малко се укроти и започна да взема от библиотеката. Иначе бяхме разорени  #Crazy

А сега ваканцията е филми и компютър. От днес ще се започва да се учи...

# 707
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Аз пък търся нещо като Дръндьото за моя шестокласник. Направо ще ми продъни ушите с въпроси кога ще излезе следващата книга, а тя не се очертава скоро. Чете му се нещо за хлапаци на неговата възраст, обаче да е смешно и забавно и да не е "старовремско" (демек да не съм го чела аз, когато съм била на неговата възраст  ooooh!).

Купувала съм тази

http://www.book.store.bg/p26930/sekretna-kniga-za-momcheta-plamen-abadzhiev.html

за подарък. Пожъна голям успех. Не знам доколко има нужда от цензура, обаче. Моят си е малко дечко и не би я чел. На него му дай нещо лековато и смешно. Сега чете някаква книжка на Е. Успенски, не е Чичо Фьодор. Вампирски - имаме някаква поредица - подарък за РД и се чудя какво да ги правя. Дори не смятам да ги предлагам за четене, голяма боза ми се струват. Девойката (10 г.)  чете Тайната градина. И аз напоследък вземам от библиотека, много съм доволна.

Ваканцията -  компютър, колело, футбол с племенниците в двора. Онзи ден се беше докарал неузнаваем -едвам го разпознах под словевете кал.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 942
Съвсем скоро ми препоръчаха тази книга за деца (и не само). Моят син също е страстен почитател на дръндьото (то май и аз също). Мисля сега да му взема тази със зеленото езеро, да видим. Ако някой я е чел да дава отзиви.
И аз си мисля, че са минали вече възрастта, и то отдавна, за такива хлапешки работи, но всякак си е по-добре отколкото вампирите ...

# 709
  • София
  • Мнения: 6 210
Моят си е малко дечко и не би я чел. На него му дай нещо лековато и смешно.
Същата работа - лековато, смешно, или за българската история, но задължително от Волжка България. Хан Крум го сънувам, както и цялата му рода! вЕрвайте ми, мечтая да си хареса някой вампир, че да сменим малко темиката  hahaha.

Мерси за препоръките, момичета, ще му предложа книгите  Hug.

# 710
  • София
  • Мнения: 1 942
Вени***, не се опитвай да смениш българската история с вампири. Ако не търпиш хан Крум, то ще съжаляваш, ако го смени с днешните моди. Радвай се. Рядко се случва да знаеш какви интереси има детето толкова отрано. Няма да усетиш трудностите при избора на професия. А те са страшни, като не знаеш какво искаш. И какво детето обича. Направо ти завиждам.

# 711
  • София
  • Мнения: 416
Не знаете колко много ми помогнахте  Hug. Моята дъщеря довечера е на РД на едно момченце , което ни е съсед и бях в голяма чуденка какво да купя за подарък, защото детето си има абсолютно всичко, задолено е и просто идеята за книга ми беше единстеният вариант. Проблемът беше каква да е книгата. Но сте дали страхотни предложения, така че ще се възползвам от тях  Peace.

# 712
  • София
  • Мнения: 6 210
Sash, аз много се радвам на това му увлечение, защото историята е и моя любов. Само съжалявам, че всичко остава в сферата на пожеланията или най-много до четенето на книги по темата.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 942
Ми добре де, нека да поговорим по този въпрос. Споделете имат ли вашите деца някакви пристрастия и как вие ги виждате в тяхното бъдеще. Дали тези пристрастия са приложими в практиката, абе с една дума ще им носят ли пари Wink. Рано ли е да мислим за професионално ориентиране на 12 години?

Вени***, аз мисля, че и четенето на книги по въпроса е достатъчно на този етап. Аз самата съм много невежа по отношение на историята и ме е срам, но попаднах на кофти учителка. Затова пък мъжът ми е ентусиаст и сега ми запълва дупките  hahaha, леле какво казах. Тъй де, децата печелят от това, защото се включват в нашите разговори на исторически теми. Понякога ги съчетаваме и с пътуванията на из България и дори и никое дете да не се занимава професионално с това, винаги е полезно и приятно.

Моят шестокласник е запален по музика и театър и аз, въпреки че мисля, че е много тегаво да си изкарва хляба с това, го поощрявам, все пак са си приятни умения. Каквато и професия да хване, винаги е хубаво да се живее с човек, който умее да свири.

# 714
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Ми добре де, нека да поговорим по този въпрос. Споделете имат ли вашите деца някакви пристрастия и как вие ги виждате в тяхното бъдеще. .

Хубава тема, но за жалост, не мога да се включа с лични наблюдения - синът ми няма никакви, ама никакви интереси, пристрастия, хоби, освен компютърните игри. Болна тема ми е това.
А, винаги искрено се възхищавам на деца с интереси в някаква област, независимо дали ще е наука, изкуство или спорт, стига да е нещо, което ги вълнува и влагат енергия в него.
Браво на момчетата на Вени  и Sash!

# 715
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 248
Не знам дали е рано за професионално ориентиране на 12, ама... моят хубостник все към жичките и поялника го влече. Прави си някакви коли от металния конструктор, събира жички, болтчета, гайки, кутийчета и подобни. Майстори си коли с дистанционно - странно изглеждащо  Crazy и т.н. Все обяснявам, че без учене хич няма да  може да се изхрани с това, ама... Наказанията му са свързани с отнемане на поялника и инструментите обикновено.
Като го гледам - ясно е, че ще търсим някой техникум, ама ми е тъмна Йндия още кой, че и отзиви не намирам из нета за софийските такива.

# 716
  • София
  • Мнения: 9 576
А! Не се тревожи Айяла Naughty! Не е само той Simple Smile! И моичкият е така. ooooh!
Единственото, което го интересува са игрите на телефона на баща му или на компа, ако му се разреши, изобщо, разбира се ooooh! и ...другото е плуването. Simple Smile
Ходи 3х седмично на плуване и единствено в това влага ентусиазъм и енергия.
Отрази му се прекрасно, апропо, защото направо му се промени и извая фигурата. Беше тръгнал да пълнее след 10тият си РД и така 2 години бяхме в стрес ooooh!, какво да го правим Outta Joint. Не беше спирал нито каратето тогава, след това баскетбол включи, но единствено след включването на плуването видяхме промяна в тялото му. Simple Smile
Та, понеже, той самият се гледа и върти пред огледалото (мамин той Mr. Green Laughing) и явно вижда положителният обрат в тялото си от плуването, това го амбицира още. Беше казал, че ако можел, всеки ден ще ходи на плуване.
Говорим за сериозно плуване с треньор. Всички стилове. Peace

# 717
  • Мнения: 1 175
ЕлиТ, ТУЕС на Окръжна болница е за вас
http://www.elsys-bg.org/
Имаше и тема във форума.

Дай Боже всекиму такъв интерес, моят освен към игрите... към друго траен интерес няма  Joy
А точно същият проблем като Айяла.

# 718
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 248
peppia, гледах го в нета, че и в темата тук се бях зачела. благодаря!
ако не се стегне в най-скоро време, няма как да влезе там с досегашния си успех Confused
не ми се пише...

# 719
  • София
  • Мнения: 1 942
peppia, ТУЕС е по-скоро за компютърни маниаци, а по жичките е ПГЕА бившия техникум Киров, може би там ще е по-подходящо за момчето на ЕлиТ. Големият ми син (10 кл.) има приятели и в двете училища, така че при интерес мога да го поразпитам за отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт