Петно на белия дроб

  • 38 203
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 0
Здравейте.Вярвам,че тук ще намеря някой с подобен проблем и ще ми дадете най-вече подкрепа.Баща ми започна да кашля преди около два месеца.Отидохме на лекар,назначиха му изследвания.На снимката лекарката видя петно и реши,че е пневмония.Добавям само че той нямаше нито температура,нито други симптоми.Назначи лечение с гентамицин и терцеф.След шест дни отидохме на контролен преглед.Кръвната картина в норма,урината в норма,видеозона в норма(само леко увеличение на простатата,но на неговите години все пак е нормално).Направихме и снимка,на която се видя,че петното не се е махнало.Сега каза да направим скенер с контраст за да се види какво точно е.Разрових се за инфо по интернет и навсякъде едно и също-рак на белия дроб.Побъркала съм се от притеснение.Сега се молим да не е това.Ако пък не е това какво друго е?Ако някой може да ми помогне някакво инфо за специалисти или нещо друго ще съм благодарна........

# 1
  • Мнения: 4
Не избързвай със заключенията. Изчакайте резултатите от скенера. Успех!!!

# 2
  • Другата България
  • Мнения: 37 396
Добавям само че той нямаше нито температура,нито други симптоми.
И какви други симптоми искаш да има?Аз съм карала пневмония само с кашлица и отпадналост, без никаква температура. Не се шашкай, изчакайте скенера и късмет! Hug

# 3
  • Мнения: 2 480
Туберкулоза? И при нея се случва почти да няма температура-съвсем слабо е повишена. Такива съмнения изрази ли въпросната лекарка? Или си мисли само за пневмония? Ако е пневмония, не зная за колко време изчезват петната, но при ТБ остават за цял живот, въпреки нейното излекуване.
Дано да нямате лошия късмет с рак. Там оправия няма.

# 4
  • Мнения: 0
За съжаление наистина се оказа рак на белия дроб.И то в последен стадий.Лекарят ми каза в очите че е въпрос на време.Няма по голяма мъка от това да гледаш гаснещия си родител и да чакаш.Това чакане убива....Не го пожелавам на никого.....Успех на всички и благодаря на тези,които писаха.....

# 5
  • Другата България
  • Мнения: 37 396
Съжалявам да чуя това Confused Sad все пак сигурно ли е ?Направихте ли всички изследвания, ти каза че кръвните са му били в ред и не е имало нищо друго като симптом......
На колко години е, пушач?
Все пак химиотерапия ще направите предполагам?Бъди силна!

# 6
  • Мнения: 0
Нищо няма да правим.Лекарят каза че е по-добре да го оставим да си поживее спокойно.Химиотерапията щяла да бъде само още по-голямо мъчение за него.Нямало смисъл.Обсъдихме вариантите,каза че ако правим операция няма да издържи и ще остане на масата.Няма да го обрека да умре там...А що се отнася до химиотерапията тя се правела след операцията,така че в нашия случай няма смисъл......Благодаря за подкрепата вдъхваме си кураж всички и това е.....

# 7
  • Другата България
  • Мнения: 37 396
Пушач ли е?

# 8
  • Мнения: 0
Да,но ги отказа късно..........

# 9
  • Другата България
  • Мнения: 37 396
 Sad HugИ аз съм против цигарите, ну знам какво имаш предвид под късно, но мъжа ми пуши вече 30+ години......

# 10
  • Мнения: 25 651

Все пак... Пробвайте още веднъж. При друг лекар и на друг скенер. Не искам да ти давам напразни надежди, но... Знам за доста случаи с погрешни диагнози.
Кураж и... Дано баща ти има късмет.

# 11
  • Мнения: 6
bobita10, баща ти само на един лекар ли ходи? Бронхоскопия, биопсия и т. н не направихте ли. На база само на скенер не може да се каже рак е , не може да се оперира, да си поживее колкото му остава. Това е не сериозно.

# 12
  • Мнения: 0
Говорихме с 2ма лекари без да казвам на 2ия какво е казал 1вия и двамата бяха категорични-няма смисъл от биопсия и бронхоскопия.Половината от белия дроб е засегнат има и метастази..

# 13
  • В.Търново
  • Мнения: 6 688
Съжалявам за лошата новина.....
Може да се направи лъчетерапия без да е имало операция.Защо се отказвате?Баща ти знае ли диагнозата или я скрихте?Учудвам се и аз,че така с лека ръка докторите казват,че няма смисъл да се прави нищо....
Моята любима баба почина от рак на белия дроб преди няколко години,без да е изпушила нито една цигара през живота си,но въпреки напредналия стадий,в който се откри болестта,правиха бронхоскопия,лъчетерапия.....
Трябва да се направи нещо,макар и да няма успех,по-добре да знаете,че сте опитали,отколкото да не сте и после да се питате,ами ако бяхме направили това.....

# 14
  • Мнения: 4
Bobita10, съжалявам за това стечение на обстоятелствата. Въпреки всичко, постарайте се да направите оставащата част от живота на баща си, възможно най-хубав. Не показвайте отчаяние и тревога, това само ще влоши нещата. Показвайте му по всякакъв начин, че го обичате и че той е важна част от всички вас. И не забравяйте, че понякога стават чудеса!

# 15
  • Мнения: 0
Нищо не сме му казали,никой от нас няма смелост да го направи....Как да кажеш на някого,че умира?Има ли подходящи думи за това?Да стараем се да му показваме колко много го обичаме и колко е важен за нас.Лека полека започваме да се примиряваме с тази мисъл и това е...Даваме си кураж.Най-много ми тежат лъжите,които трябва да изричам.Гледам го в очите и го лъжа.Той живее с мисълта за това,че е болен от тежка пневмония и лечението ще е бавно....Но се опитвам да се държа.Когато ми стане мъчно отивам да си поплача и така...Благодаря на всички за подкрепата,Нямате представа колко е важна тя.......

# 16
  • Мнения: 4
Няма смисъл да му казвате, че наистина е болен от това ужасно заболяване. Въобще старайте се да не говорите на тази тема. Отклонявайте му вниманието с други любими негови занимания.

# 17
  • Мнения: 0
Сега лекарят каза,че трябва да вземем обезболяващи.Някой знае ли как стоят нещата там?Казаха ми че много се бавят с изписването на тези рецепти?

# 18
  • Мнения: 4
Имах много близък роднина, който беше със същата диагноза, но нямам представа за процедурата по вземане на обезболяващи.

# 19
  • Мнения: 0
Все не намирах сили да пиша....И още нямам.Баща ми си отиде преди две седмици...Мъката и болката са огромни..Още ме боли,от това,че го гледах и не можех да му помогна..Празнината е огромна..Дано ми прости някога,за това,че скрих истината от него..Никога няма да забравя очите му,пълни с толкова мъка и болка...Питам се защо и не намирам отговор.Благодаря на всички вас за подкрепата и отговорите,които получих тук..Успех на всички...

# 20
  • Кърджали
  • Мнения: 10 282
bobita10, моите съболезнования.
Свекър ми почина преди две години от същото заболяване. Още ми е пред очите как се стопи за два месеца..
Баща ти няма за какво да ти прощава, всичко ти е простено. Ти си се грижила за него, обичала си го, и той не е обичал.
Светла му памет!

# 21
  • Мнения: 4
Все не намирах сили да пиша....И още нямам.Баща ми си отиде преди две седмици...Мъката и болката са огромни..Още ме боли,от това,че го гледах и не можех да му помогна..Празнината е огромна..Дано ми прости някога,за това,че скрих истината от него..Никога няма да забравя очите му,пълни с толкова мъка и болка...Питам се защо и не намирам отговор.Благодаря на всички вас за подкрепата и отговорите,които получих тук..Успех на всички...

Мир на праха му! Не се обвинявай за нищо... Постъпила си както биха постъпили всички, които обичат родителите си.... Опитай се да си спомняш хубавите моменти прекарани с него... това ще ти помогне да преодолееш до известна степен мъката.

Общи условия

Активация на акаунт