бременност и ниско кръвно

  • 2 436
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 103
Аз съм с ниско кръвно отдавна пиивам си кафенце и количка докторите ми разрешиха:)

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Високото налягане е много по-опасно, но все пак кризите не са приятни. И аз по принцип бях с ниско кръвно - 90 на 60, към 5-тия месец стана125 на 90 и се притеснявах да не взема да развия хипертония, но за щастие нещата спряха дотук. След раждането поддържам идеалните 120 на 80./?!?/

Преди при кризи гълтах 1- 2 пакетчета захар и ползвах някои от гореизброените методи.

# 17
  • Мнения: 2 271
    На мен ми помагаше айряна !
Аз също,но си добавях и  сол(много малко),за да се задьржат течностите по-дьлго!

# 18
  • Мнения: 2 663
Аз също съм с ниско кръвно,понякога ми става лошо и имам чувството,че ще падна.Доктора не ми предписа нищо по мое настояване,защото си му казах че ако не е наложително хапчета няма да пия и ми препорача по 3 литра на ден вода и да го приема като лекарство т.е.задължително.Пия кафе и кола от време на време!

# 19
  • Мнения: 1 382
Шоколадчета,сутрин кафенце,че вечер и 20гр червено9 винце се отразява добре  Flutter

# 20
  • Мнения: 1 934
Аз също съм с ниско кръвно 90/60 пиеш повече течности, кафето не помага деиства като диуритик от него полза няма.Опитаи и със сладко. А наи добре иди на лекар.

# 21
  • Мнения: 3 447
Аз си изкарах цялата бременност с ниско кръвно, а на операционната маса го докарах до 40/50 Sick Причерняваше ми през цялото време, даже си бях занесла походно легло в офиса да си полягам като ми стане лошо Laughing Едно шише вода в чантата, едно на бюрото и непрекъснато наливане - това ми помагаше, защото гледах да ограничавам кафе, кола и шоколад. А при рязко падане на кръвното - 2 големи чаши вода ударно. Ментовите бонбони също ме поосвестваха Peace

# 22
  • Мнения: 3 356
Аз също бях и съм със ниско кръвно.
Но отдавна съм му хванала цаката(в ЖК- им се беше изправила косата)
Много горещ душ(и зиме и лете )сутрин + солидна доза кафе.
това беше единствения начин да се освестя сутрин и да мога да отида на работа.
Не го препоръчвам по обясними причини  Laughing
Течности(газираното-кола например)помагат.Сладкото също.
След раждането може и да го нормализираш,но не таи напрзви надежди.
Моето играе и ми се събират границите.

# 23
  • Мнения: 3 360
    На мен ми помагаше айряна и си позволявах по едно кафе на ден. Simple Smile

 по много при това... bowuu... и много вода

# 24
  • Мнения: 2 309
А при рязко падане на кръвното - 2 големи чаши вода ударно.

 newsm10

Аз съм така цял живот, а по време на бременността стана още по- зле. Лекарства не пия, но слава богу съм болничен и вкъщи като усетя, че ми прималява - си лягам за малко. При мен обикновено е най-зле сутрин. Обичайните неща, които всеки може да те посъветва са айрян, кафе, кола, шоколад, плодове, но при мен например нямат голяма файда  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт