Невъзможните хора в живота ни

  • 387 029
  • 7 278
  •   2
Отговори
# 7 275
  • София
  • Мнения: 38 861
Кечър, аз назад казах как правех с колежката - мълча един път, втория път се оправдавам и на третия си отварям устата качествено.
Между другото, забелязах, че учи по-бавно нови неща от мен, паникьосва се повече от мен и прави повече грешки от мен.
Всички невъзможни, които познавам аз са такива. Трудно се адаптират към нови неща.

Последна редакция: ср, 15 май 2024, 09:40 от Rockstar

# 7 276
  • Мнения: 2 324
Ще ми се това, което казва Бояна да е вярно, но наблюдавайки хората все си мисля, че повечето не правят престъпления, защото ги е страх от наказание, а не защото ще се почувстват виновни или ще се засрамят. Ако има шанс да не ги хванат или да им се размине, хич нямат спирачки. Е, ония двете дето убиха мъжа, са го направили, защото са убедени, че ще им се размине. До сега им се е разминавало, и сега има такава вероятност. Или майката дето покривала нарушенията на сина си. Единственият зор е да не ги хванат.
Отделно съм се нагледала на разни работни процеси, в които основна цел е да не те хванат, че нарушаваш закона. Не да не го нарушиш. Да не те хванат. И не им пука, и си спят спокойно. И става дума за хора над 50, до към 75 годишни. Претръпнали и обръгнали, обгрижващи само собствения си задник. Всички ли са нарцисисти? Те какви деца да отгледат?

# 7 277
  • София
  • Мнения: 12 576
Ще ми се това, което казва Бояна да е вярно, но наблюдавайки хората все си мисля, че повечето не правят престъпления, защото ги е страх от наказание, а не защото ще се почувстват виновни или ще се засрамят. Ако има шанс да не ги хванат или да им се размине, хич нямат спирачки. Е, ония двете дето убиха мъжа, са го направили, защото са убедени, че ще им се размине. До сега им се е разминавало, и сега има такава вероятност. Или майката дето покривала нарушенията на сина си. Единственият зор е да не ги хванат.
Отделно съм се нагледала на разни работни процеси, в които основна цел е да не те хванат, че нарушаваш закона. Не да не го нарушиш. Да не те хванат. И не им пука, и си спят спокойно. И става дума за хора над 50, до към 75 годишни. Претръпнали и обръгнали, обгрижващи само собствения си задник. Всички ли са нарцисисти? Те какви деца да отгледат?
Това, което казвам е вярно и примера, който даваш го доказва. Тези двете са психопатки, както и оня набутал жена си в куфар,  а родителите му го прикривали. Това са класически невъзможни по учебник и за разкош са цели семейства такива, което също е обичайно.
За другите – 5% имаме психопати на глава от населението. И до 20% стигат другите ЛР, което включва нарцисисти, хистрионни, макиавелисти и прочее. Що да не си спят спокойно като нямат съвест?
Естествено, тук имаме и социо-културни особености, по време на соца социалните норми са били кухи в общи линии, точно в стил да не те хванат, аз ги лъжа, че работя, те ме лъжат, че ми плащат; като се гледам какъв инженер съм ме е страх да отида на лекар;  и прочее.
Затова у нас е залегнала идеята, че в други страни има ред, понеже има строги наказания. А не е така. Познат в едно австрийско селце си изпуснал опаковката от закуската и си подминал, но след три метра му се развързали връзките, та се наложило да спре и да види как 90 годишна баба прекуцва през улицата с бастуна, за да вдигне опаковката и да я изхвърли. Нито той някога повече би хвърлил нещо на улицата, от срам, нито бабата е прибрала боклука от страх от наказание. Просто да е чисто им е ценност и социалния укор, плюс почистването го поддържат.

# 7 278
  • Мнения: 489
Мисля, че трябва да отчетем и намерението зад даден възпитателен метод - дори да накажеш детето, ако наказанието е пропорционално на провинението и е справедливо, то това е правилно възпитание.
Ако детето е публично засрамвано, за да може бащата да се направи пред всички на много добър родител - това не е възпитание, това е унижение за детето.

Общи условия

Активация на акаунт