Брекети - колко ви излязоха и къде ги поставихте - част 3

  • 164 428
  • 1 079
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 514
Хайде и аз да ви следя! Peace

# 16
  • Мнения: 399
Божена, стига да можеш слагай на ново.. Предполагам, че има риск да продължи зъбната редица да се мести настрани, което е много неприятно, но поредния недоучил "ОД", които налага лечение с вадене на един зъб. Аман от такива!  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 17 936
Мони, не разбирам за мъдреците, ще трябва да питам пак някой път като ходим.
Няма ли всеки човек зародиши на мъдреци и на двете челюсти  newsm78
Защо при вас е проблем, че имате долу? Има долу, а горе не- така ли да разбирам?

Божена, наистина преди брекетите си била по- добре, съжалявам да го кажа, направо чаровно криво ти е било зъбчето /и моите са точно така  Laughing/

Същата Димова ли е? Изясни ли се?

# 18
  • TX
  • Мнения: 590
следя ви

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 795
Божена, наистина има да се нивелира още..не само предното зъбче...много жалко, че ефекта не е това, което трябва и което си искала... незнам как да се изразя...аз сигурно щях да ги пребия там всички, ако нещо не ми се беше получило...каквато съм импулсивна...и с всички мъки...

raja_nikol, не е задължително всички да имат зародиши на мъдреци...аз например имах само един долен и все още имам 2 горни....доколкото знам някъде около 14-16 год. започват усилено да растат и някъде към 22-25 вече са с колемина на нормален зъб. При едни поникват като 8ми зъби (ако имат място на челюстта). При други растат на където има място, бутат на където поддаде.... виждат се на панорамна снимка дали ги има и на къде растат (но това тр да са по големички).
На мен стоматолога ми ми каза, че доста бавно ми растат като за годините ми и за мое щастие били като на 17 годишна....още нямаха разклонения по корените и тнт и не ми съдаваше проблем този дет извадихме.. и горните два утре ще ги видим пак ...да не са си променили посоките и да тичам да ги вадя преди да са разбутали трудно наредените войничета Wink

# 21
  • Мнения: 13

Няма ли всеки човек зародиши на мъдреци и на двете челюсти  newsm78


raja_nikol, аз изобщо нямам зародиши на мъдреци - така съм се родила и за мое огромно щастие никога няма да имам мъдреци!!!  newsm44

# 22
  • Мнения: 495
И аз продължвам да следя темата,а също така и да си нося брекетите:)
Късмет на всички  Peace

# 23
  • sofia
  • Мнения: 46
 Здравейте дами,

 в процес съм на слагане на брекети , избрах вече Др. Иванова  и  тя ми каза че ще се наложи ваденето на  долни 4ти зъби, и   искам да попитам дали можете да ми препоръчате  добър хирург за  тази цел , и дали е удачно да ги извадя и двата наведнъж  защото имам малко време от  взимането на отпечатъци и слагането на брекетите.

# 24
  • Мнения: 495
Здравейте дами,

 в процес съм на слагане на брекети , избрах вече Др. Иванова  и  тя ми каза че ще се наложи ваденето на  долни 4ти зъби, и   искам да попитам дали можете да ми препоръчате  добър хирург за  тази цел , и дали е удачно да ги извадя и двата наведнъж  защото имам малко време от  взимането на отпечатъци и слагането на брекетите.

Мога да ти препоръчам този, при когото аз ходих за ваденето- нищо не съм усетила(ако искаш пиши на лични). Вади ми ги на 2 пъти,но сега като си мисля дори и да е наведнъж не би имало проблем.

# 25
  • Мнения: 284
Здравейте и от мен. Днес ще извадят 2-ри горен постоянен зъб на дъщеря ми, а после - брекети. Следя темата с интерес.

# 26
  • Мнения: 17 936
Здравейте и от мен. Днес ще извадят 2-ри горен постоянен зъб на дъщеря ми, а после - брекети. Следя темата с интерес.

2-ри ли  newsm78, кой е втори? Аз съм чувала да 4-ти, ама нали ни се размина, не споря

# 27
  • Мнения: 957
Здравейте и от мен. Аз от два месеца съм в групата на дамите с брекети. До момента имам само на горната челюст ,а в четвъртък ще ми сложат и на долната. Много им се радвам и съм много доволна от резултата до момента.
Поставиха ми ги във Валор. При всяко посещение са много мили, особено момичетата на рецепция.

Последна редакция: вт, 13 ное 2012, 14:39 от bebe_efi

# 28
  • Мнения: 284
Здравейте и от мен. Днес ще извадят 2-ри горен постоянен зъб на дъщеря ми, а после - брекети. Следя темата с интерес.

2-ри ли  newsm78, кой е втори? Аз съм чувала да 4-ти, ама нали ни се размина, не споря

Имах предвид втори на брой постоянен горен зъб:-))) Вече са ни извадени двата горни 4-ти и един долен, но не помня 4-ти или 5-ти. Аз също доста се замислях за асиметрията, но получих уверения, че това не е проблем.

# 29
  • Мнения: 17 936
Оле, как прежалихте толкова зъби бе  Sad

Общи условия

Активация на акаунт