Брекети - колко ви излязоха и къде ги поставихте - част 3

  • 164 954
  • 1 079
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Варна
  • Мнения: 436
На някой да са му вадили 6ти зъби?

По ортодонтски показания обикновено се вадят премолари (4-ти или 5-ти зъби). Когато е необходимо да се извадят зъби, за да се подредят останалите, а 6-тите са разрушени или с корони (т.е. крият някакъв риск от бъдещ проблем), тогава може да се извадят 6-тите. При някои тежки ортодонтски деформации също се предпочита изваждането на по-задни зъби.

И двата ми шести са с коронки, но все пак малко се притеснявам. За долни зъби става въпрос.

# 1 021
  • Мнения: 19
На някой да са му вадили 6ти зъби?

По ортодонтски показания обикновено се вадят премолари (4-ти или 5-ти зъби). Когато е необходимо да се извадят зъби, за да се подредят останалите, а 6-тите са разрушени или с корони (т.е. крият някакъв риск от бъдещ проблем), тогава може да се извадят 6-тите. При някои тежки ортодонтски деформации също се предпочита изваждането на по-задни зъби.


И двата ми шести са с коронки, но все пак малко се притеснявам. За долни зъби става въпрос.



Говорете с ортодонта ви. Той ще ви обясни защо предпочита да извади шести зъби.

# 1 022
  • Мнения: 1 569
Аз ще поставям в клиника Моллови в София. Хора, на които много се доверявам ми дадоха много добри лични отзиви за там. Отзиви тук за тях има ли?

# 1 023
  • Мнения: 431
Здравейте, записвам се да ви следя Simple Smile Преди няколко месеца се бях зарибила по Invisalign, но времето си минава и още не съм направила дори консултация. Аз имам нужда от леки корекции и ме привлича това, че няма да се забелязват, надявам се и да няма болка като при другите брекети. Embarassed Ще прочета темата за отзиви от хора, минали по този път. Поздрави Simple Smile

# 1 024
  • Мнения: 508
Записвам се да ви следя и да събирам мнения, че от години отлагам този въпрос...

# 1 025
  • Мнения: 2
Здравейте,аз носех естетични брекети в продължение на три години.Постави ми ги д-р Хасара и до ден днешен продължавам лечението при нея.Доволна съм Grinning

# 1 026
  • Мнения: 1 163
Момичета трябва ми добър детски ортодон във Варна. Ако някой може да ми посочи ще съм му много благодарна. Става въпрос за дете на девет годинки.

# 1 027
  • Мнения: 218
Здравейте!Темата е за брекети, но мога ли да попитам тези които са носели и вече са им махнати имат ли петна и ако са имали как са ги премахнали.Дъщеря ми беше с бреки , сложихме ги при най-добрата в града(Пловдив) др.Джуркова.Преди да идем при нея ходихме да се консултираме и при др ортодонти двама от , които казаха, че трябва да се извадят постоянни зъби, понеже челюстта е малка и няма къде да се съберат всички зъбки.Зъбите и бяха в трагично състояние -долу и горе имаше зъби, които растяха един зад друг и задните толкова бяха избутали предните , че се беше изтънил венеца и постоянно я боляха тия предните зъбки(венеца прозираше и се очертаваше скритата долна част на зъба)Започнахме лечението при др.Джуркова, като в начало извадихме 3 млечни зъба, които не се клатиха изобщо, беше трагично Sad Година и половина беше с бреки горе и долу.Самата докторка каза, че случай като дъщеря ми е рядкост.В началото  и тя спомена, че може да се наложи да се махни постоянно зъбче, но каза че ще направи всичко възможно да не се стига до премахване.За този период от време, зъбите и се наредиха до неузнаваемост, като по конец са.Сега е с вътрешни метални тънки дъгички които не се виждат и доскоро вечер използваше силиконово апаратче.Но като махнахме бреките и там къде са били останаха петна.Д-ката каза, че след време като порасне може да си ги избели, но не го препоръчва, защото емайла се увреждал.Отидох при моя мн близка приятелка, която е стоматолог и казах, че искам да избели зъбите на дъщеря ми, отказа ми.И тя каза същото, че се увреждал емайла и че е малка и тя няма да и направи тази процедура. 
Пробвах ме с сода и оцет, никакъв ефект Sad

# 1 028
  • Мнения: 2
Здравейте!Темата е за брекети, но мога ли да попитам тези които са носели и вече са им махнати имат ли петна и ако са имали как са ги премахнали.Дъщеря ми беше с бреки , сложихме ги при най-добрата в града(Пловдив) др.Джуркова.Преди да идем при нея ходихме да се консултираме и при др ортодонти двама от , които казаха, че трябва да се извадят постоянни зъби, понеже челюстта е малка и няма къде да се съберат всички зъбки.Зъбите и бяха в трагично състояние -долу и горе имаше зъби, които растяха един зад друг и задните толкова бяха избутали предните , че се беше изтънил венеца и постоянно я боляха тия предните зъбки(венеца прозираше и се очертаваше скритата долна част на зъба)Започнахме лечението при др.Джуркова, като в начало извадихме 3 млечни зъба, които не се клатиха изобщо, беше трагично Sad Година и половина беше с бреки горе и долу.Самата докторка каза, че случай като дъщеря ми е рядкост.В началото  и тя спомена, че може да се наложи да се махни постоянно зъбче, но каза че ще направи всичко възможно да не се стига до премахване.За този период от време, зъбите и се наредиха до неузнаваемост, като по конец са.Сега е с вътрешни метални тънки дъгички които не се виждат и доскоро вечер използваше силиконово апаратче.Но като махнахме бреките и там къде са били останаха петна.Д-ката каза, че след време като порасне може да си ги избели, но не го препоръчва, защото емайла се увреждал.Отидох при моя мн близка приятелка, която е стоматолог и казах, че искам да избели зъбите на дъщеря ми, отказа ми.И тя каза същото, че се увреждал емайла и че е малка и тя няма да и направи тази процедура. 
Пробвах ме с сода и оцет, никакъв ефект Sad
Здравейте,за съжаление само избелването ще помогне.Като махнаха моите брекети,вместо да се радвам на перфектно изправените ми зъби,аз започнах да рева,че са жълти и на петна.Избели ми ги ортодонтката на няколко пъти с едни шинички с гел,защото уж по-малко увреждали емайла.

# 1 029
  • Мнения: 218
Здравейте,за съжаление само избелването ще помогне.Като махнаха моите брекети,вместо да се радвам на перфектно изправените ми зъби,аз започнах да рева,че са жълти и на петна.Избели ми ги ортодонтката на няколко пъти с едни шинички с гел,защото уж по-малко увреждали емайла.
Ясно, явно при повечето го има този "ефект" и май единствения начин ще е с това непрепоръчително избелване.
Благодаря, че споделихте!

# 1 030
  • Варна
  • Мнения: 1 198
A хигиената каква ви беше?В смисъл миехте ли зъбите след всяко хранене? Конец и интрадентални четки ползвахте ли? Всяко миене сутрин и вечер по 3 минути?

# 1 031
  • София
  • Мнения: 795
при мен няма и едно петънце!
Махната ми ги със специалните "клещи" и нито лепило остана , нито някакви петна.

Петна и пожълтяване не се получават от брекетите или лепилото (което се махва), а от неправилна хигиена по време на носенето. Нормално е под лепилото да е цвета от преди поставянето, а около него от неправилна хигиена, трупане на плака и прочие..да се е получило потъмняване.

На мен хигиената по време на носенето ми отнемаше по 1час всяка вечер!

Може да пробвате и с полиране с абразивна пастичка...незнам дали така точно се казва на стоматологичен език, нека стоматолозите в темата се изкажат. Но аз с това получих един тон по-бели зъби и нямах време за три процедури по избелване за постигане на перфектния резултат. Но и емайла ми е доста дебеличък и повода за това беше съвсем друг.

# 1 032
  • Мнения: 218
Когато ги сложихме дъщеря ми беше в 3 клас.В началото аз и миех зъбите докато свикне.Първо с една специална четка(точно такава -интрадентална четка),после с обикновена четка и с паста за зъби която др-ката ни предложи(не и помня името)На 100% съм сигурна, че от към хигиена сме били перфектни и много изпълнителни.И понеже зъбите и бяха прекалено бели(изкрящо бели, като варосани и бяха) сега мн си личат петната.Като ги махнахме бреките и попитах защо са така зъбите с петна, д-ката каза че е от лепилото.
Ще се проверя за тази абразивна пастичка.

# 1 033
  • Мнения: 2
при мен няма и едно петънце!
Махната ми ги със специалните "клещи" и нито лепило остана , нито някакви петна.

Петна и пожълтяване не се получават от брекетите или лепилото (което се махва), а от неправилна хигиена по време на носенето. Нормално е под лепилото да е цвета от преди поставянето, а около него от неправилна хигиена, трупане на плака и прочие..да се е получило потъмняване.

На мен хигиената по време на носенето ми отнемаше по 1час всяка вечер!

Може да пробвате и с полиране с абразивна пастичка...незнам дали така точно се казва на стоматологичен език, нека стоматолозите в темата се изкажат. Но аз с това получих един тон по-бели зъби и нямах време за три процедури по избелване за постигане на перфектния резултат. Но и емайла ми е доста дебеличък и повода за това беше съвсем друг.
При мен хигиената също беше безупречна.След всяко хранене конец,интердентална четка и след това цялостно миене на зъбите!!!Така че 1 час не само вечер,а след всяка консумация!Потъмняването е в резултат на храната,напитките и дългия период на лечение при мен!

# 1 034
  • Мнения: 9
Здравейте , предстои ни поставяне на брекети на дъщеря ми. Не успях да отворя линка от първа страница за ортодонтските кабинети по градове. Не успях и да прочета цялата тема , но ако има някой от Стара Загора , който е минал по този път моля да сподели мнение. И положителните и отрицателните ще са от полза.

Общи условия

Активация на акаунт