Още малко агитация в медиите ЗА кърменето

  • 779
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 878
И аз ще я дам на педито за просвета на младите мамчета, тя без друго ме помоли да и давам разни итересни факти и изобщо инфо  smile3521 - щото аз съм съм се превърнала май в агитатор Crazy

# 16
  • Мнения: 2 051
Аз пък се подведох от заглавието на темата и си мислех, че ще е нещо по-сериозно.
Ама нищо - тъкмо повод да ви кажа как в Испания принцесата кърми престолонаследничката и си съобразява дневния ред, светските визити и приеми с това. Е, не вади цица на публично място, но когато роди, глупаците от пресата всякакви тъпоумия я питаха, ама тя ги отряза, каза нямам време за интервюта, трябва да кърмя.
Нещо, което предизвика ровене в историята на държавата за да извадят на бял свят името на н`ам коя си баба на краля дето прекъснала традицията дойки да кърмят принцовете и сама се заела с работата  Grinning

# 17
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Незнам дали е вярна тази история с лъва и ако е вярна, може и не точно заради даването на човешко мляко да е различен.....

Мен,обаче, ме впечатли много изводът, че в човешката кърма се съдържа информация за човешкия живот - е това е нещо, на което мога да повярвам. Е, естествено това не значи, че хранените деца с краве мляко ще станат крави Party Peace...... Ако някой е чел "Вечната война за вдигнатия капак на тоалетната чиния", ще разбере какво имам предвид - там също е заложена тая идея за предаването на информация.....

# 18
  • Мнения: 3 146
Прекрасна статия! Браво! Бла бла бла годаря!

# 19
  • Мнения: 2 467
Ааа, затова ли нашето ку4е ме гледа така умно!!! Млечен брат е на щерката  Mr. Green и то като лъвчето...

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И на мен това с лъва ми звучи недостоверно - той просто е отгледан сред хора от съвсем мъничък,а е интелигентно животно Grinning
А колкото за това,че с кърмата се пренася генетична информация е съвършено вярно и логично.Нали по състав е най-близо до кръвта и съдържа същата генетична информация,като е уникално приспособена да подпомага развитието на човешкия мозък и организъм.
Кравето мляко си носи генетичната информация за нуждите на теленцата,които трябва да растат повече на килограми и няма нужда да се стимулира много развитието на мозъка - оттам липсата на тези есенциални мастни киселини,които в адаптето трябва да се добавят допълнително.На същото се дължи и свойството да се качват бързо килограми (неслучайно всички наблюдения сочат,че адаптето бързо $надува$ децата и качват повече на тегло в сравнение с кърмените бебета).

# 21
  • София
  • Мнения: 2 164
Не ми хареса. И не мисля, че би стимулирала някого да кърми.

Общи условия

Активация на акаунт