Защо?

  • 10 985
  • 135
  •   1
Отговори
# 45
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Изключителни морални устои се изискват и от двамата партньори, за да се стигне до цивилизована раздяла и нормални отношения.Ако само единият е цивилизован, не се получава.




Ами то затова си има закони , това да посегнеш на жена , дете при предстояща раздяла би утежнило нещата на насилника 1000000 кратно при развода. Хората колкото и да са ефектирани и провокирани се въздържат , защото после последиците са .......  Twisted Evil няма да бъдат в тяхна полза.

Като знаеш че подобни действия са накзуеми и наказанията се спазват ! , ще се въздържиш и още как  Whistling

# 46
  • Мнения: 334
Ти как точно си представяш това да утежни нещата при развод? В смисъл - с какво ще се утежнят нещата по развода на насилника?

Не питам за наказателното преследване, а за развода.

# 47
  • Мнения: 2 032
Пуснах темата, защото след разказа й едвам си намерих място.

Топъл дъжд, разбрах, мислиш си дали пък нещо лошо не може да ти се случи. Никой не знае. Темата няма да ти помогне за това.

"През океана" не е точно понятие, и всъщност, побой и нереагиране от полицията, вярвам, могат да се случат на една жена на мноооого места.

Като прагматичен човек, мога само да кажа, че ако позната или приятелка е в такава ситуация- бита и зарязана, по-човечно би било да се помогне на нея, а не се питаме из форумите защо се случват лоши неща на добри хора. Понякога само това, да й дадеш шанс да си изплаче мъката, или да й погледаш детето за 2 часа, може да й помогне да се осефери.

# 48
  • Мнения: 281
Точно така там т.е. тук при мен след развода мъжа има повече отговорности и задължения т.е. има такива към новото семейство и такива към предишното най-вече към децата !

Има и нехранимАйковци и тук , но малко или много законите ги задължават, ако те не се чустват длъжни !
Има една поговорка, насила хубост не става.
В смисъл, каквито и закони да има, няма ли го желанието, пиши я бягала работата.

Това което никой не спомена в темата, а смятам че е важно, защо жената не опита да говори с когото трябва? А това според мен е новата ЛЮБОВ на човека. Там е важно да се изчистят отношенията, да се разберат двете жени и така да може мъжът да се грижи и за бившата. Защото новата определено едва ли ще изгаря от желание мъжът ѝ да се грижи за бившата и детето, т.е. там също е ключов момент.

# 49
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 404
Основният ми въпрос е защо бащите се развеждат с децата си.
Колкото и да й е тежко, ще го преодолее, преживее, ще стане и ще продължи напред.
Как обаче се обяснява на едно 6 годишно дете, защо татко е набил мама, защо и него е набил, защо ни изгони от вкъщи (само дрехи е могла да събере в бързината), защо вече няма своята стая и обича ли го още?
Защо все има жени които намират това за нормално? Как може нещата да бъдат променени. Колкото и да го сърбят ръцете един мъж да посегне, това истински мъж ли го прави, защо остава безнаказано и какво го предпазва него? И от какво? Бившата му жена да не поиска по-голяма издръжка за детето ИМ?

# 50
  • Мнения: 18 652
...Това което никой не спомена в темата, а смятам че е важно, защо жената не опита да говори с когото трябва? А това според мен е новата ЛЮБОВ на човека. Там е важно да се изчистят отношенията, да се разберат двете жени и така да може мъжът да се грижи и за бившата. Защото новата определено едва ли ще изгаря от желание мъжът ѝ да се грижи за бившата и детето, т.е. там също е ключов момент.


Да бе, с новата любов ще говоря. Тя да не е говорила с мен преди да реши да си го сложи с мъжа ми...Единствено родителите трябва да се разбират кой как ще се грижи за детето.

Основният ми въпрос е защо бащите се развеждат с децата си.
Колкото и да й е тежко, ще го преодолее, преживее, ще стане и ще продължи напред.
Как обаче се обяснява на едно 6 годишно дете, защо татко е набил мама, защо и него е набил, защо ни изгони от вкъщи (само дрехи е могла да събере в бързината), защо вече няма своята стая и обича ли го още?

Не знам дали може да се обясни на дете такова нещо, аз на себе си не мога да си го обясня. За съжаление на детето ще му се наложи да приеме много тежка истина на много крехка възраст   Confused

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 16:22 от wild poppy

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Топъл дъжд, тя хубаво е психолог, но мисленето и ми изглежда пораженческо.
Бърз развод, само за да не я тормози...хубаво, но едва ли ще се случи.


Да си чувала приказката, че обущарят и децата му ходят боси? Това, че съзнанието ти знае кое как и защо не отменя първичните реакции като страх, несигурност и желание да избягаш от насилника. Дори бих казала, че един психолог или човек от сходен бранш би приел още по-зле, защото въпреки всичките си знания не може да защити себе си. Половината мозък знае какво прави другата половина, но не може да противостои.

# 52
  • Мнения: 18 652
Топъл дъжд, тя хубаво е психолог, но мисленето и ми изглежда пораженческо.
Бърз развод, само за да не я тормози...хубаво, но едва ли ще се случи.


Да си чувала приказката, че обущарят и децата му ходят боси? Това, че съзнанието ти знае кое как и защо не отменя първичните реакции като страх, несигурност и желание да избягаш от насилника. Дори бих казала, че един психолог или човек от сходен бранш би приел още по-зле, защото въпреки всичките си знания не може да защити себе си. Половината мозък знае какво прави другата половина, но не може да противостои.

Не само това. Жената може и просто да я е страх от последствия. Особено ако няма на кого да разчита.

# 53
  • Мнения: 281
...Това което никой не спомена в темата, а смятам че е важно, защо жената не опита да говори с когото трябва? А това според мен е новата ЛЮБОВ на човека. Там е важно да се изчистят отношенията, да се разберат двете жени и така да може мъжът да се грижи и за бившата. Защото новата определено едва ли ще изгаря от желание мъжът ѝ да се грижи за бившата и детето, т.е. там също е ключов момент.
Да бе, с новата любов ще говоря. Тя да не е говорила с мен преди да реши да си го сложи с мъжа ми...Единствено родителите трябва да се разбират кой как ще се грижи за детето.
Не съм съгласна. Я си представи варианта, при който мъжът все още храни някакви остатъци от чувствата си кум бившата и към детето ѝ, но новата не му позволява да им обръща внимание? Според мен това може би се случва, дори и рядко, все пак не си представям как жена би искала да раздели мъж от детето му. Затова и казах, че един разговор между бившата и новата, насаме без мъжа, би бил много полезен в случая. Иначе, мъжът остава в ролята на пратеник между едната и другата, а новата ЛЮБОВ се очаква да е ГОЛЯМА. Т.е. сещай се на коя страна ще бъде принуден да мине мъжа.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
О, да, бе, новата ако не дава, и той като малко дете - горкият, много иска да се грижи и да вижда децата си, обаче тя не дава! Наскоро четох нещо, свързано с чужбина, не с нашенско, но мисля, че важи и при нас - все повече се срещат случаите, в които един мъж е прекрасен баща на децата на новата си жена (доведените), но отвратителен за своите собствени. И аз си спомних за случаи, в които новата жена се е грижила собственоръчно да пише платежното за издръжката на децата на мъжа от предишен брак и да му напомня, че трябва да се види с тях, защото на него не му дреме.

# 55
  • северно море
  • Мнения: 321
Де късмет тава да се случи в Холандия!!!!
Как ще плаща като поп!!!
Светът тесен ще му се види.
А нека посегне на дете,ще го лежи като стой та гледай!!Малоумник(без извинение)

# 56
  • северно море
  • Мнения: 321
Полина 82,ти наред ли си???
Как па да не тръгне да говори с новата майко мила,изумявате ме
честно!Той ще ми посяга,а аз ще си говоря с новата му тръпка Twisted Evil
Де ви ги ражда главата такави умнотии Stop

# 57
  • Мнения: 2 216
Основният ми въпрос е защо бащите се развеждат с децата си.
Колкото и да й е тежко, ще го преодолее, преживее, ще стане и ще продължи напред.
Как обаче се обяснява на едно 6 годишно дете, защо татко е набил мама, защо и него е набил, защо ни изгони от вкъщи (само дрехи е могла да събере в бързината), защо вече няма своята стая и обича ли го още?
На всички тези въпроси точно психолог би трябвало да може да ти отговори, но аз не мога да повярвам, че тя така лесно се е предала и отказала от всичко. Да е изневяра само, ясна работата - влюбил се, залитнал....Ама побой и то над нея и над детето....Според моите разбирания трябва да го съди до дупка

# 58
  • Мнения: 281
Полина 82,ти наред ли си???
Как па да не тръгне да говори с новата майко мила,изумявате ме
честно!Той ще ми посяга,а аз ще си говоря с новата му тръпка Twisted Evil
Де ви ги ражда главата такави умнотии Stop
Защо да са тъпотии?
Аз съм твърдо да има ясни позиции да се говори открито. Иначе как ще се запази приятелството между бившите, ако има неясни въпроси?

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
Полина, работата е там, че въпросите, че и отговорите, са кристално ясни, затова няма и как да се разберат.
Според мен е вярно това, че мъжете стават агресивни, когато са гузни. Не могат да понесат отговорите на въпросите, защото се виждат колко са се осрали.

Общи условия

Активация на акаунт