Защо?

  • 10 982
  • 135
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Чудих се, дали да пусна тема. Разтърсена съм след разговор с близка приятелка, която смятах, че има идеално семейство. Уви, забравих, че съм наивна и понякога грешно преценявам хората...
Дълго не се бях, чувала с нея, защото да се свържеш с нея беше мисията невъзможна - изключен телефон, гласова поща, изключен компютър. А през това време тя е минавала през ада наречен "Любовница, побой, развод". Смея да твърдя, че са (или поне мислех, че и той е) интелигентни хора, с добро образование, среда, много уважавани професии, имат дом, дете.
Както винаги отстрани нещата изглеждат чудни. Както имаше табелки "Образцов дом", а вътре гнилоч.
Не ме потресе това, че има любовница. Случва се. Хората се влюбват и разлюбват.
Това което ме кара да питам "защо?" е - защо когато мъжът иска развод, трябва да посегне, защо трябва да накаже жената която до скоро му е била половинка с побой, заплахи... защо наказва и детето което става зрител и участник? И него ошамарил - ей, така защото е било в същата къща. Защо, когато мъжът се развежда със жената, се развежда и с детето си? Този същият татко, който до вчера е плащал частна градина, купувал, храната, водил по екскурзии детето, сега има възможност за 100 лв издръжка! При много голям доход. След тормоз, заплахи и т.н... майката е решила да се откаже от имущество, пари, само, за да не водят детето при социални и съдилища.
Само в България ли е така и защо!?
Само България ли, когато дойде полиция търсят трети свидетел, иначе показанията на жената не се приемат? В този случай той (побойникът), казал, че тя е луда и сама си блъскала главата в станата!
Толкова много защо -та...
Извинявайте за дългият разказ. Преживявам го лично, защото не е гледан филм, нито прочетена книга. Може да се случи на всеки и явно никой не е застрахован...

# 1
  • Мнения: 281
Не мисля че само в България е така, нямам причина да го мисля. Случва се любовта да се стопи с веремето и човек да потърси любовта и живота си на друго място, там където ще се чувства обичан и ценен.
По този конкретен случай, каква е била причината за боя? Не вярвам че един мъж би посегнал на жена без причина.
Колкото до свидетеля, ами когато думата е на един човек срещу друг, как да прецениш кой е прав? Нормално е да се търси и свидетел.

П.П. Колкото до детето, ами може би след като детето е от дадена жена, мъжете го възприемат като част от проблема. Един вид, както жената им пречи на новото щастие, така и детето е част от проблема.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Тя искала отговори на някои въпроси, за това и я е понабил - образователно с една дума.
Иначе да - хора се влюбват, разлюбват, но разделите могат да бъдат къде по цивилизовани. Обаче, защо е набил детето, което е било в дома си, така и незнам.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не мисля че само в България е така, нямам причина да го мисля.


Обаче, защо е набил детето, което е било в дома си, така и незнам.


Tova в нормална страна е наказуемо и си има последствия , в БГ минаваш метър  Tired

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
И в другите страни ли, децата са толкова незащитени? Когато таткото се развежда с майката и с детето ли се рзвежда? Оставят ли ги така без издръжка, жилище?

# 5
  • Мнения: 281
Нямах впредвид че боя е нормално нещо, а създалата се ситуация. В смисъл, че се случва мъжа да си намери любовница и да иска да прекара живота си с нея вместо с бившата.
Колкото до боя, не знам как да го коментирам, може би мъжът си е изпуснал нервите. Зависи и какво точно жена му е искала да ѝ отговори, може да е било заяждане, или нещо провокативно, знам ли.

# 6
  • Мнения: 2 510
Не ми е ясно защо образованието, интелигентността, положението в обществото, професията  и какво ли не още се свързват с "не може да бъде".

Може. Просто мъжа не е имал поне малко човешко достойнство да напусне без да повлече жена си и детето си, а жена му явно си мисли, че този е единствения или е банковата й сметка.

# 7
  • Мнения: 22 473
Не е само в БГ така.
Навсякъде има останали безнаказани мъже, които тормозят жените и децата си.
Аз бих го съдила до дупка. И нищо няма да му оставя.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Да, обаче после някоя застрахована, ще те обвини, че в него си виждала само банковата сметка. Нищо, че си му създала дом, дете. Пък любовницата вижда в него само голямото му сърце. Пък видиш ли, накрая законната го провокира да я преби, защото търси отговори на някои въпроси.

# 9
  • Мнения: 22 473
Топъл дъжд, твоята приятелка предприела ли е някакви мерки след побоя?

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Да, тя е психолог (практикуващ) и знае какво да прави. Първа тя се обадила в полицията, после той след нея се обадил и казал "Побързайте, че жена ми полодя и си удря главата в стената", има изкарани медицински и т.н. След тормоз от негова страна, ходене в училището на детето, тя предпочита да се раведе бързо с него, само да бъдена оставена тя и детето на мира. Като психолог е напълно наясно как детето й ще бъде водено при социални и адвокати и иска да му го спести. Накрая господина който взима огоромна (по БГ стандарти) заплата, ще дава за детето 100 лв, само толкова можел да отдели.

# 11
  • Мнения: 22 473
Топъл дъжд, тя хубаво е психолог, но мисленето и ми изглежда пораженческо.
Бърз развод, само за да не я тормози...хубаво, но едва ли ще се случи.

# 12
  • Мнения: 281
Ако е било само моментно избъхване от страна на съпруга, в смисъл скарали са се двамата и съпругът я е ударил няколко пъти, едва ли може да се нарече чак побой. Предполагам че е така, защото жената се е обадила в полицията, т.е. не е била чак толкова зле.
Колкото до 100-те лева издръжка, ами мисля че това има нещо общо със скандалите и обаждането до полицията. Човекът може да не е имал подобни намерения за издръжката, но да е решил така след скандала.
Не може да се каже еднозначно по това което знаем.

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Топъл дъжд, твоята приятелка предприела ли е някакви мерки след побоя?

И да е предприела какво  Tired в БГ нещата се влачат с години  Rolling Eyes и 'печели'  този с парите  Tired

Навън  (да пак това 'навън' ) за насилие/побой над дете нещата се развиват по бързата продцедура.Едно насилие на майката и над детето само би утежнило нещата за мъжа след развода  Twisted Evil

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Най-много ме тормози това, защо като се развеждат, той се "развежда" и с детето. То какво е виновно? Или след развода мъжът престава да е баща?

Общи условия

Активация на акаунт