:: Един триместър ми остана, за да стана ФЕВРУАРска мама! ~ тема 8 ::

  • 31 836
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7
Бъни, и аз все попадам на такива вампирки тук и там - като магнит ги привличам...  Mr. Green
А за милата семейна картинка пред лекарския кабинет - намам думи - купон!  Mr. Green

Забравих да благодаря на всички, които споделиха какви хапове пият. Аз подкарах витамините - да видим дали ще ме бият като отида на консултация...  Embarassed

Препоръчайте някоя книга за кърменето да започна по-сериозно ограмотяване. Знам, че в нета е пълно с информация, но аз предпочитам хартиено издание - да мога в хоризонтално положение да чета.  Mr. Green

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 252
Момичета вас боли ли ви кръста понякога,вечер като си полегна,после не мога да се раздвижа от болка,и малката не мога да я къпя вече като се навеждам ме боли кръста после ...
И мен ме боли кръста, ако се развъртя повече. Мъжа ми мие и къпе каката, защото аз вече много се озорвам.  Rolling Eyes

Бъни, ти не си ли сменяла личната карта? Или нямате брак, извинявам се за личния въпрос! Щото ще ти е по-лесно да си смениш картата, отколкото да пътуваш. Поне не ти е било скучно при доктора.

Та по този повод да се отчета.  Simple Smile Преди малко бях на преглед, бебока е добре, расте, рита майка си, върви си големичък. Както каза доктора, като гледам таткото, няма как да е малък.  hahaha Изрично ми каза, да не пътувам вече много-много, да полягвам повече и да устискам поне до 15ти януари.  Simple Smile (Това при положение, че нямам оплаквания и контракции). Надолу с главата си е и според АГто вече нямало голяма вероятност да се върти. Дано!  Praynig

Ан-Г, хартиено издание не мога да ти препоръчам, защото аз по блоговете четях. Но в кърмаческия има библиотека и в някоя от темите там, може да ти препоръчат нещо хубаво.  Thinking

# 722
  • Мнения: 319
Kalinka Malinka видях във фейса, че си подавала документи за детски. И аз трябва да ги подавам другата седмица. Я ми кажи какви бяха, че не ми се разкарва до Социалното да питам какво им трябва и после пак за да подавам.
П.С. всеки път като трябва да ходя за тея детски и изведнъж ми се появява бяло петно в паметта какво ми трябва  Blush

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 252
Ако ги подаваш декември, значи ти трябва документ от местоработата за доходите до ноември 2012 за 12 месеца назад, на теб и на таткото.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си вземи бележка от педиатъра за ваксини и профилактични прегледи, защото аз за малко да я забравя.
Носиш и акта за раждане, само да го погледнат. Аз отидох първо да взема декларациите и ги попълних у нас, защото се смята общия доход на семейството.
После като попълниш декларациите, бележката от ЛЛ, бележките с доходите и акта за раждане отиваш и ги подаваш и това е.

# 724
  • Мнения: 319
Ако ги подаваш декември, значи ти трябва документ от местоработата за доходите до ноември 2012 за 12 месеца назад, на теб и на таткото.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си вземи бележка от педиатъра за ваксини и профилактични прегледи, защото аз за малко да я забравя.
Носиш и акта за раждане, само да го погледнат. Аз отидох първо да взема декларациите и ги попълних у нас, защото се смята общия доход на семейството.
После като попълниш декларациите, бележката от ЛЛ, бележките с доходите и акта за раждане отиваш и ги подаваш и това е.
Голямо благодаря   bouquet

# 725
  • Мнения: 2
Само минавам да кажа честит първи сняг радвайте му се и внимавайте че аз сега като се пребирах от лекции и точно пред входа на блока се подхлъзнах лекичко.
Целувам ви

# 726
  • Мнения: 3
Здравейте тумбачета,
Искам да ви питам дали сте решили да си вземате помпи за изцеждане и ако да какви? Дали автоматични или механични?И на коя фирма?
Засега най-добри отзиви съм чувала за Медела, но се чудя каква...

Ооо и да ви се похваля днес ще ми се сбъдне една мечта да отида на концерта на Сухи Швили и съм толкова щастлива newsm03 newsm44 newsm68 smile3521 Нямам търпение.
 Хайде пожелавам ви лека вечер   bouquet

# 727
  • Мнения: 459
И ние днес минахме на поредния преглед.Станали сме големи цели 1,800 вървим с две седмици напред.Бебчо се е обърнал с главата надолу и според лекарката спокойно мога да родя нормално.
За капак точно днес,когато решихме да го гледаме на 4д не успяхме да видим хубаво.Младежа режи да си сложи ръката пред лицето и не иска да я маха. Simple Smile

Да ви успокоя,че не сте единствените които получавате задух като лежите по гръб и аз съм същата.Споделих с лекарката,тя ми каза да не лежа по гръб.Само наляво или надясно,няма как ще потърпим още малко.

# 728
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен мамчета и бебоци,
да се запиша и аз днес, при нас още няма сняг, но настроението е на ниво днес пошетах малко по магазините взех малко допълнителна украса, връх си нямах, малко подаръци и се поизморих. Сега лежа и се радвам на украсата ако ми останат сили по късно може да украся, но и утре е ден. Пих и кафенце с приятелки времето беше разкошно до преди малко задуха ветрец и заваля дъждец.....
За витамините не пия, но магнезии/Диаспорал 2*1/ и желязо/Сорбифер дурулес 2*1/ да, а в събота бях на зъболекар той се включи с калции, но ще изчакам няма да го пия в сряда съм на преглед и ще питам.
Момичета и на мен много тежки ми бяха в събота и неделя нощните часове дали заради храната, имах страшни боцкания в коремчето не можех да си намеря място на никоя страна обикалях като самодива цели нощи. Но на сутринта всичко беше наред ритници колкото искаш. Joy Joy Joy

# 729
  • Мнения: 4
Здравейте тумбачета,
Искам да ви питам дали сте решили да си вземате помпи за изцеждане и ако да какви? Дали автоматични или механични?И на коя фирма?
Засега най-добри отзиви съм чувала за Медела, но се чудя каква...

Сирма, ако потърсиш в тази и предишните теми ще намериш много идеи и мнения, защото сме обсъждали няколко пъти този въпрос. Можеш да ползваш опцията "търсене в темата" горе до логото на бг мама и да пуснеш ключова дума Simple Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 182
Добър вечер и от мен! Първо да ви се оплача, на вън е ужас  smile3511.... не мога да повярвам на вън какво е..  smile3515никой не кара всички се влачат ужас.... бясна съм, ядосах се много. Както и да е, бях на лекар и всичко мина ок! Момчето ни расте, слушаха тонове и всичко е ок. Вече сме цял килограм и се е обърнал с главата надолу!  newsm44

# 731
  • Мнения: 5
Здравейте, мами! Нова съм във форума, но отдавна ви шпионирам  Simple Smile
На 29г, от София, в средата на седми месец, сини гащи! Като вас - с нетърпение чакам февруари  Simple Smile и се опитвам да се подготвя всякак ...
Вече съм си вкъщи и се отдавам на безкрайно разглеждане на сайтове, ходене по магазини и спане до късно...
Това е за сега, лека вечер!  Peace

# 732
  • Мнения: 0
Sisonche добре дошла Simple Smile !

# 733
  • Мнения: 14
Сисонче,добре дошла!
В Последно време  постоянно  изпитвам страх,че ще родя преждевременно.Миналия път не помня да съм имала такава параноя Crazy  Дано греша !!!

# 734
  • Мнения: 10
Здравейте отново и от мен на всички мами,
аз също съм от тези, които редовно четат  и пишат рядко.Тъй като виждам, че имам мами като мен, които чакат второ детенце, а и аз съм на вълна покупки, моля Ви да споделите мнение за преносимите кошарки-ако ползвате такива.Моята кака е с дървено легло на Арбор/140/70-някой беше питал затова и съм доволна, защото расте висока/, но сега нямам възможност вкъщи да сложа още едно такова легло и съм се насочила към преносимо.Гледах конкретно Baby design, Cangaroo и Moni като модели, които харедах и общо взето в този ценови клас-до 150лв. макс.Моля ви да споделите ако имате някакви преки впечатления./търсих подобна тема по марки, но нищо конкретно не излезе/
Иначе аз пиех витамини Огестан само първите 3 месеца.После заради серклажа и контракциите ми предписаха магнерот, гинипрал, папаверин и желязо и аз просто ги спрях, защото ми се събираха твърде много хапчета на ден.Гледам да се храня с повече плодове и зеленчуци и доколкото мога да компенсирам.Поздрави от мен и хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт