Плюсове и минуси на кварталите в София-2

  • 585 916
  • 6 123
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 189
Благодаря за отговорите, в момента си търся апартамент под наем в София и се чудя дали да е на Центъра, Оборище или Яворов. Яворав не е ли прекалено отдалечен квартал? Какви хора живеят там и каква е инфраструктурата?

Видях тази обява, но много се чудя:
http://garantrealestate.homes.bg/ar366734

"Отдалеен"  Joy ама от какво и спрямо какво Simple Smile
Аз живея в Яворов зад Полиграфическия институт. Квартала обхваща часта между канала на Цариграско шосе, канала на Евлоги Георгиев, ул Оборище, част от ул Черковна, Рунънското посолсвто по Шипченско проход до зала Фестивална. Под какви хора какво имаш предвид? хората са си хора или ги делиш на гангстери, аристократи, диваци и т.н Simple Smile За транспорт и инфраструктура няма да говорим след като описах къде се намира - т.е има връзка за всяка точка на София.

Конкретно за обявата или не е в Яворов и го използват като реклама или е към мол Сердика.

# 991
  • Мнения: 7 006
Ако Яворов е "отдалечен", не знам тия от Княжево, примерно, какво да кажат... Mr. Green

# 992
  • Мнения: 2 208
http://www.mirela.bg/imoti/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2% … -offer216087.html
слагам първата обява която намерих, това горе долу с каква цена е според вас, не говоря за квадратурата с общи части, говоря за жилищна площ колко излиза Peace

# 993
  • Мнения: 2 208
Яворов и Гео Милев са страхотни квартали и са близо до всичко Peace

# 994
  • Мнения: 189
http://www.mirela.bg/imoti/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2% … -offer216087.html
слагам първата обява която намерих, това горе долу с каква цена е според вас, не говоря за квадратурата с общи части, говоря за жилищна площ колко излиза Peace

Това е комплекса и е завършен отдавна, продават се 1-2 апартамента останали и цената им луксозно обзаведен е подобна. Но това подчертавам е един от най-скъпите имоти в квартала, но има и защо. В компклекса живеят предимно чужденци на високи позиции, политици, консули и т.н.
Мястото, подръжката, устройството, екстрие са класи над останалите. Разбира се и цената Simple Smile

# 995
  • Мнения: 2 208
Аз като търсила жилище до съвсем скоро продължавам да твърдя, че най-скъпите квартали са   Изток и Иван Вазов, после се подреждат, Лозенец, Гео Милев, Яворов, Стрелбище  и т. н.
На обявата не са два, три, а доста и са на шпакловка и замазка, не са с обзавеждане.

Последна редакция: чт, 22 яну 2015, 15:12 от sisitons

# 996
  • Мнения: 189
Аз като търсила жилище до съвсем скоро продължавам да твърдя, че най-скъпите квартали са   Изток и Иван Вазов, после се подреждат, Лозенец, Гео Милев, Яворов, Стрелбище  и т. н.

Много зависи какво се търси колко голямо, на какъв етап и в какво състояние Simple Smile
Линк към сегашното състояния на комплекса https://www.google.bg/maps/place/%D0%B1%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D … 0.51h,86.1t/data=!3m4!1e1!3m2!1sznRLbTNrq-0-RLAm_eQb5w!2e0!4m2!3m1!1s0x40aa843248a80411:0xe2cb0287911cadce?hl=bg

Цените в Изток започват от 700Е м2 и стигат до посочените от теб та и нагоре (работя тук и доста разглеждах и тук) - но най-скъп квартал/част от квартал е Докторски паметник, бул Витошка, Яворов - цените в Яворов може да се виждат като 1000м2 но са за тотално изриване и крайната цена на завъшено жилище отива към двойно, Лозенец - на трето място понеже е много общо понятие и в горнат ачаст където уличките са изумително тесни и без тец също има оферти за по 800Е м2  Във Иван Вазов бяха скъпи - има и скъпи, но има и доста приемливи оферти - 900-1000 м2.

И като доскоро търсещ и познаващ вече 80% от агентите на пазара мога спокойно да заявя по горното.

# 997
  • Мнения: 2 208
Да, Докторски паметник го забравих. Лозенец са такива кемезарници, че нищо свястно не видях, а какви цени искаха  ooooh!, майко мила. Входове запуснати да видиш и с пенсионери да се разправяш. Само името от едно време му е останало и голямото самочувствие на живеещите там. Хладилника лично на мене повече ми харесва.

# 998
  • Мнения: 6 329
Само името от едно време му е останало и голямото самочувствие на живеещите там.

Е това е точно в десятката! newsm10  202uu

# 999
  • Мнения: 189
Да, Докторски паметник го забравих. Лозенец са такива кемезарници, че нищо свястно не видях, а какви цени искаха  ooooh!, майко мила. Входове запуснати да видиш и с пенсионери да се разправяш. Само името от едно време му е останало и голямото самочувствие на живеещите там. Хладилника лично на мене повече ми харесва.

Знам знам за Лозенец, а и не само Simple Smile Но имаше добри даже много добри оферти покрай Кемпински - 150 м2 чиста площ мезонет за 80 000Е на шпакловка и замазка с прекрасна гледка - но ние не търсихме толкова голям апартамент, че някой трябва и да го подържа после. Покрай всичките тези търсения изпадна един на ул цар Уван Асен 2 в Яворов и заради локацията и цялата инфкраструктура наоколо го грабнахме 2 часа след като излезе като обява, та и за ремонта а това казвам от поредната кочина на Н-години да я изринеш и направиш място за живеене излиза полузлатно.

# 1 000
  • Мнения: 6 329
покрай Кемпински - 150 м2 чиста площ мезонет за 80 000Е на шпакловка и замазка с прекрасна гледка

Това е невъзможно, освен ако цената не е от 2000-та година, примерно.

# 1 001
  • Мнения: 2 208
pastir , аз съм горе долу в тая ситуация Купихме в Гео Милев, заради мястото разбира се , транспорт, парк и така. И уж прилично жилище, естествен паркет ала бала. И какво се оказа, паркета не става тънък, повреден, искат майка си и баща си да го пренаредят, плочки в банята три вида едни върху други, врати за смяна  #2gunfire ooooh! ooooh!. И тъй, гледаш го уж добър разбуташ ли го мале мила, голям купон hahaha

# 1 002
  • Мнения: X
ОООО моля ви се... в Есте има два-три останали апартамента, ама друг път. Свободните(непродадени) са в десетки пъти повече. Личен опит. Комплекса е на най гадно място в Изток. Една голяма част от апартаментите гледат към мръсната автогара Изток и тръбата на метрото.
Преди година две искаха бомбастични цени (от порядъка на над 2500/2600за кв. м.), но като гледам са започнали да изтрезняват.

Последна редакция: чт, 22 яну 2015, 17:05 от Анонимен

# 1 003
  • София
  • Мнения: 478
Преди Нова година се интересувах от офисите в Есте и поразгледах комплекса. Цялостното ми впечатление е, че е много добре изпълнен, т.нар. луксозно си е луксозно, а не просто етикет. Апартаментите са с добро разпределение и нормални стаи.
За живеене обаче, наистина не ми харесва самото местоположение (визирам и аз автогарата, а и съм емоционално натоварена - преди там имаше пазар и някакви пром. сгради и беше супер мизерно). В Изток има къде-къде по-хубави улици.

# 1 004
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 382
Ако искате нещо евтино, колкото да имате къде да живеете, разгледайте западните квартали. Е, има цигани, въздухът е мръсен, живеят всякакви чалгари и комплексари там, но пък поради по-евтините цени на кв.м ще можете и от най-мръсната кочина да направите евроремонт  Laughing Освен това там няма голямо търсене, така че по-лесно ще се намери нещо. Близо е до Люлин, бул. Европа, Обеля...

Общи условия

Активация на акаунт