Какво, къде, кога... - 2

  • 164 409
  • 1 488
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 333
http://www.facebook.com/pages/Bloom-Bazar/184176148384728

За децата ще има богата, безплатна програма от забавни и образователни работилници и търсене на съкровища. И като допълнение – вкусни храни и напитки.

Скрит текст:
  Събота, 24 ноември

11.00 – 13.00
1. Работилница с БДЗП, които знаят всичко за птиците, както и за артистичните видове! Направете си чудесна птица от естествени материали и стиропор. За деца над 6 години. Маса 1

2. Направете си театър на сенките. Ние ви даваме една малка сцена за театър на сенките, а вие изработвате действащите лица и поставяте пиеса. За деца над 4 години, придружени от възрастен. Маса 2

13.00 – 15.00
3. От какво са направени цветовете? Откъде идват всички цветове в природата? Смесване, експерименти и работа с микроскоп с вдъхновените хора от Биоигри. За деца над 6 години. Маса 1

15.00 – 17.00
4. Дърводелска работилница с Little Owl и Вълшебната къща на Ема. Добър дърводелец ли си? Ела и разбери на нашата дърводелска работилница. Със специален инструмент ще се научиш да тъчеш фигурки от дърво. Много подходящи за коледната елха! За деца над 8 години. Маса 1

Неделя, 25 ноември

11.00 – 13.00
1. От какво са направени цветовете? Откъде идват всички цветове в природата? Смесване, експерименти и работа с микроскоп с вдъхновените хора от Биоигри. За деца над 6 години. Маса 1

2. Направете си бижута от папие-маше с Вълшебната къща на Ема. За деца над 4 години. Маса 2

3. Работилница с Българско дружество за защита на птиците: направи очарователна маска на птица с БДЗП, момчетата и момичетата, които познават магията на птиците. За деца над 4 години.. Маса 2

13.00 – 15.00
4. Декорирайте чантата си за пазар! Донесете ваша памучна или ленена чанта на БЛУМ и направете копринен ситопечат с помощта на Българско дружество за защита на птиците. Ако нямате чанта, можете да закупите за 3 лв. от БДЗП (чантите са ограничено количество). За деца над 6 години. Маса 1

5. Направете си театър на сенките. Ние ви даваме една малка сцена за театър на сенките, а вие изработвате действащите лица и поставяте пиеса. За деца над 4 години, придружени от възрастен. Маса 2

15.00 – 17.00
6. Дърводелска работилница с Little Owl. Напарвете си макет на къща, колиба, мост или нещо друго от дървени клечки за сладолед. За деца над 8 години. Маса 1

В събота и неделя:

1. Търсене на съкровища с Little Owl. Следвайте дирите, оставени от различните животни на БЛУМ базар и намерете съкровището. За деца от 4 до 12 години. Little Owl.
2. Искате да проверите знанията си за птиците? Можете да го направите на БЛУМ с „БДЗП Пъзел Тур”! Намерете скритите птици, познайте кои са те и решете загадката. За деца от 7 до 99 години и всички, които могат да четат. БДЗП и Little Owl.
3. Игра на рибари, До дивана.
4. Състезание по рисуване със 100% ThinkFresh за всички деца. 100% Think Fresh.
5. „Познай колко бобчета има в бутилката” за всички деца. Маса 2

# 61
  • Мнения: 212
Това събитие звучи прекрасно! Какви ще бъдат таксите ?

# 62
  • Мнения: 4 204
Не можах да разбера къде ще се проведе!?

# 63
  • Мнения: 1 517
В програмата на Киномания са включени доста интригувщи детски филми

# 64
  • София
  • Мнения: 1 020
В програмата на Киномания са включени доста интригувщи детски филми
Да и цените са приемливи, моето дете изгледа вече две от филмчетата. Билети има преди самата прожекция.

# 65
  • Мнения: 5
Здравейте! Включвам се и аз с едно предложение в тази прекрасна тема - спектакъл Коледни пътешествия със специалното участие на Хайгашод Агасян, както и пиратско шоу Карамба, намиращи се в програмата на фестивала Приятели на България. Инфото съм взела от една малка брошурка, която се разпространява в детската градина на синовете ми. Повече може да се научи от сайта на фестивала:

  www.festival-bg.com
Привет! Две допълнения към анонса Simple Smile  1. И за двете представления има отстъпка - при закупуване от офиса на организатора на над 10 билета.  /02 987 55 68 - Програма "Приятели на България"/
2. Всички малки зрители на "Коледни пътешествия" ще получат подарък, естествено от Дядо Коледа  Wink - Коледен комплект от Издателдтво "Фют"

# 66
  • Мнения: 51
Давам отзиви за Бастиен и Бастиена. Изпълнителите бяха много отдадени и емоционални, което вдъхваше настроение в залата. Иначе сюжетът не е много колоритен откъм сцени и действия и дъщеря ми (5г 10 мес) не разбра защо Бастиен и Бастиена веднага не си казаха че се обичат, а трябваше 45 мин да се сърдят и хитруват Simple Smile Но костюмите и вдъхновението на певците компенсираха това, така че на излизане каза че и е харесала ( но по-малко от всички останали опери и балети които сме гледали). Може би е за мъничко по-големи деца.

# 67
  • Мнения: 3 993
kalina22, благодаря за споделеното!
Кажи кои други детски опери и балети сте гледали и кои са й харесали най-много.
Гледали ли сте "Лешникотрошачката"? Чувам, че е много успешно представление, не напразно го играят целия декември почти само него.

# 68
  • софия
  • Мнения: 25 740
Много благодаря за споделената инфо за Фортисимо фемили. Днес бяхме на приказки за флейта.
С-т-р-а-х-о-т-н-о беше! Децата нямат търпение за следващата "приказка".Имаме вече билети и за арфата.
Много добре структурирано забавление за въвеждане на децата в стойностната музика. Мария Силвестър също е отлично попадение - децата искрено я харесаха, тя ги разсмиваше и учеше, приобщи и успя да ги направи нейни фенове. Дано участва и в други приказки.

Естествено, имаше родитителки и баби с безумно поведение. Не може да се каже децата да седят на определени редове и те да отидат и да седнат точно там, а да има деца, за които останаха места отзад. Добре, че представянето предвижда децата да могат да отидат и гледат отпред, седнали по земята. Бабките са на предните столове. Децата, които бяха с тях не бяха малки. Naughty
Не може една му,,,ла да застане на вратата и да се изявява като разпоредителка кое дете, кога да влиза с идеята нейните и тези на нейни познати да бъдат първи. Проста Мария!
 Само, защото си дадох сметка, че има деца не й казах какво мисля за нея, но следващият път подходът ми определено ще е различен Mr. Green

Естествено, имаше родитителки и баби с безумно поведение. Не може да се каже децата да седят на определени редове и те да отидат и да седнат точно там, а да има деца, за които останаха места отзад. Добре, че представянето предвижда децата да могат да отидат и гледат отпред, седнали по земята. Бабките са на предните столове. Децата, които бяха с тях не бяха малки. Naughty
Не може една му,,,ла да застане на вратата и да се изявява като разпоредителка кое дете, кога да влиза с идеята нейните и тези на нейни познати да бъдат първи. Проста Мария!
 Само, защото си дадох сметка, че има деца не й казах какво мисля за нея, но следващият път подходът ми определено ще е различен Mr. Green
Не разбрах, точно какъв е бил проблема, но обстановката ми се струва леко изнервена. Голяма навалица и хаос ли беше? Защото това определено ще ме възпре от посещение на това събитие.
За хора - да, имаше хора.  Залата беше пълна и с основание. Събитието е без места. На входа хората помолиха най-любезно децата да застанат отпред, за да влязат първи и да седят на първите 3 реда. Логично и нормално. Веднага се намери родителка-организаторка, която застана отстрани на вратата, пред деца, които останаха зад гърба й и им пречеше преднамерено да влязат, и определи неин пропусквателен режим - първо влязоха децата, които тя прецени. Другите трябваше да изчакат "нейните" да влязат. И тя влезе преди останалите деца, разбира се. На редовете, препоръчани да седят деца, седнаха баби и родители с деца, които можеха да седят и сами (децата), защото са достатъчно големи да издържат 1 час без полата на баба/мама. А останаха деца на задни места. Ако не можеше да отидат и седят на земята, нищо нямаше да виждат. Но, голямото важно. Бабите и разпоредителките се бяха "уредили" - техните деца и те седяха на добри места. Чуждите деца може и на земята да седят. Знам, че на децата не им правят впечатление тези неща. Но е грозно. Държа да кажа, че моето дете беше отпред, ние отзад, драма нямаше. Кофти ми стана за тези, които не успяха.
Просто съм потресена от възпитанието на някои "родители". Ама сигурно аз не съм наред. Трябва да гледам само моето да е добре и да не се интересувам от другите. Грозно и жалко.

Независимо от простотията и безумното поведение на някои възрастни (без никакво извинение), инициативата е страхотна и си заслужава.

Последна редакция: сб, 24 ное 2012, 20:33 от zvanche

# 69
  • Мнения: 758
Естествено, имаше родитителки и баби с безумно поведение. Не може да се каже децата да седят на определени редове и те да отидат и да седнат точно там, а да има деца, за които останаха места отзад. Добре, че представянето предвижда децата да могат да отидат и гледат отпред, седнали по земята. Бабките са на предните столове. Децата, които бяха с тях не бяха малки. Naughty
Не може една му,,,ла да застане на вратата и да се изявява като разпоредителка кое дете, кога да влиза с идеята нейните и тези на нейни познати да бъдат първи. Проста Мария!
 Само, защото си дадох сметка, че има деца не й казах какво мисля за нея, но следващият път подходът ми определено ще е различен Mr. Green
Не разбрах, точно какъв е бил проблема, но обстановката ми се струва леко изнервена. Голяма навалица и хаос ли беше? Защото това определено ще ме възпре от посещение на това събитие.

# 70
  • софия
  • Мнения: 25 740
.

Последна редакция: сб, 24 ное 2012, 20:25 от zvanche

# 71
  • Мнения: 907
Не си спомням някой да е писал за Sofia Architecture Week - има доста неща за деца: http://edno.bg/index.php/sofia-architecture-week-2012/detsa

# 72
  • София
  • Мнения: 6 713
Изпуснала съм новата тема. Simple Smile
Вчера бяхме на събитието на bloom bazar, децата определено се забавляваха. Дали има шанс билети за Приказки за арфата днес преди самото събитие, или всичко е изкупено?

# 73
  • софия
  • Мнения: 25 740
Изпуснала съм новата тема. Simple Smile
Вчера бяхме на събитието на bloom bazar, децата определено се забавляваха. Дали има шанс билети за Приказки за арфата днес преди самото събитие, или всичко е изкупено?

Арфата е на 16.12.Още вчера, след флейтата, половината билети за арфата бяха изкупени Simple Smile Най-добре е да се обадиш или отидеш на място. Мисля, че има и извънредни концерти, защото вчера след края на концерта в 11, идваха хора за следващ.
Билетите за тези концерти се изкупуват доста преди датата.

Последна редакция: нд, 25 ное 2012, 17:55 от zvanche

# 74
  • Мнения: 246
Да споделя и аз впечатления от Блум базар - беше много забавно, но с много хора, почерпихме се с прекрасни био-храни, малкия изяде една ябълка "с кожата" и така му хареса, че вече все така ги иска... Игра си с дървени играчки, лови рибки, рисува. Според мен беше доста пренаселено, но децата определено се забавляваха.

Общи условия

Активация на акаунт