Отзиви за доктор Кателия Александров тема 2

  • 118 190
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 703
Добре че ви прочетох момичета. Сега със сигурност няма да отида при Александров отново. Ние сме с неизяснен стерилитет и преди инвитрото трябва да правим инсеминации. Но и аз като едно от момичетата, което беше писало съм с доста късна ову и щом Александров не взима това в предвид и прави инсе-то на 14-ти ден независимо от всичко, ясно че няма да ходя при него  Close Направо ми настръхнаха косите като ви четох за хламидиите и това, че не пречело на Цветната снимка. Аз си правих цветна снимка при него, вярвах му като казваше, че нямало смисъл от предварителни изследвания  #Cussing out аз нямам хламидия, но знам ли вече дали всичко ми е било наред като ми е правил снимката. В петък имам записан час за доц.Корновски да видя дали имам някакъв гинекологичен проблем  Praynig моля се да нямам последствия от тази снимка. Ясно е вече, че ще правя инсеминация в Майчин дом. Някой правил ли я е там? Дали се съобразяват с времето на ову? Освен това като гледах ценоразписа пишеше двукратна инсеминация. Какво означава това? Кой или кои правят инсеминациите там  newsm78

# 76
  • Мнения: 6 002
Съни aз съм прaвилa инсеминaции в МД при Сaриев и при Юдовa(не знaм дaли се върнaлa от мaйчински)Другите доктори към които можеш дa се обърнеш сa Aтaнaсовa и ХaлaчевaОт д-р Юдовa бях мн.доволнa зa товa се преместих  при нея,и тя в последствие ми подготви документите зa фондa.Тaкa или инaче нa основa кaк ти рaстaт фоликулите ти тaймирaт овулaциятa и когa дa се нaпрaви процедурaтa,тaкa че нямa зaщо дa се притеснявaш от товa когa е по принцип овулaциятa ти в ежедневието.
Ходиш двa поредни дни и мин.годинa инсето струвaше 350 лв.
 
В интерес нa истинaтa и при тях никой не ми е пускaл проследявaне нa хормони по време нa процедурите.Имaх ЦС(3бр.)отпреди двa месецa и изследвaне зa хлaмидия
Късмет,но aз не бих се върнaлa при тях.Дори преди дa ми излезе зaповедтa по фондa ги смених с другa клиникa.Товa си лично мое мнение,но мисля,че във Вaрнa нямa при кого дa отидa по фондa.

# 77
  • Мнения: 494
svetulka7
за съжаление си ужасно права.
Ако ЦАР сключат договор със здравната каса, със сигурност бих направила един опит при тях.
А за изследванията, аз си настоявам за тях ... в крайна сметка аз съм човека в тялото, и си го усещам най добре ( т.е. всеки си усеща ако нещо не му е наред, а изследванията могат да изяснят кое е то)
 Peace

# 78
  • Мнения: 6 730
само че после ще ти трябва и доктор, който да им обърне внимание Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 703
Svetulka, за кое ходиш два поредни дни. Инсе-то ли е два поредни дни? Това ли е двукратна инсеминация, че ти я правят 2 дни. Преди това ходиш ли на фоликулометрия? С прегнил ли ти таймират ову? Проследяването на фоликулите включено ли е в тази цена? Знам, че много въпроси станаха, но искам да съм наясно с това,което ми предстои. Освен това разбрах, че спермата трябва да е пречистена. Наясно ли си дали там правят това? Благодаря предварително и благодаря, че ме изтърпявате с тези мои въпроси  Hug

# 80
  • Мнения: 494
само че после ще ти трябва и доктор, който да им обърне внимание Rolling Eyes

слънце , права си : )
аз и за това настоявам Simple Smile
(направо съм ужасна, като се замисля)  Joy

# 81
  • Мнения: 6 002
Svetulka, за кое ходиш два поредни дни. Инсе-то ли е два поредни дни? Това ли е двукратна инсеминация, че ти я правят 2 дни. Преди това ходиш ли на фоликулометрия? С прегнил ли ти таймират ову? Проследяването на фоликулите включено ли е в тази цена? Знам, че много въпроси станаха, но искам да съм наясно с това,което ми предстои. Освен това разбрах, че спермата трябва да е пречистена. Наясно ли си дали там правят това? Благодаря предварително и благодаря, че ме изтърпявате с тези мои въпроси  Hug
Не става въпрос дали те изтърпявам  Mr. Green(майтапя се), а че разводняваме темата,тъй като тя не е за МД  Peace
Но ще ти отговоря
Ходила съм 1-2 пъти да ме погледнат докато трае стимулацията,таймирането ми бе с Прегнил.Освен тези 350 лв.не съм плащала нищо повече(то и не виждам какво толкова са ми правили,че да искат още )
Материала го носехме по-рано сутринта,когато ни кажеха(обработва се ) и горе-долу след 2 часа ми бе инсето.На другия ден отново-само че първо ме преглеждат да видят дали са се спукали фоликулите и после процедурата
Късмет Peace

# 82
  • Мнения: 703
Благодаря, че ми отговори. Няма повече да разводнявам темата. Ако трябва ще пусна друга тема за Мд. Та относно д-р Александров да обобщя- мъжът ми си прави там спермограма, аз ЦС, прегледа ме на ехограф и каза, че нямаме абсолютно никакви проблеми без да се интересува от каквито и да било други изследвания. Оплю всички останали лекари и това беше. Аз въпреки това му вярвах до сега докато не прочетох това, което вие сте изписали и особено това за инсе-то, което в момента най-много ме интересува.

# 83
  • Мнения: 703
Мога ли и да попитам тези, които са правили ин-витро при него, то било ли е финансирано от фонда, защото не виждам центъра, в който работи да е в списъка на ФАР.

# 84
  • Мнения: 100
Synni__ аз съм правила опит там, не бях по фонда, но доколкото знам д-р Александров не работи с фонда. Дори познавам момиче, което прави там два неуспешни опита и трябваше да се откаже, защото нямаше средства да финансира трети и беше решила вече да кандидатства за ФАР.
Аз сега съм се засуетила дали да ходя пак при него - имам си 6 замразени ембриончета. Проблемът ми  е, че не ми пуснаха навреме микробиологията преди ин витрото (взеха ми секрет едва преди трансфера, всички останали изследвания бяха ОК). Не съм спокойна за качеството на ембрионите, никой не ми каза какви са резултатите, а и както знаем той тези неща не ги взема под внимание. А представяте ли си какво ще ми се случи ако отида и си изискам изследването за микробиологията #2gunfire Joy И все пак се чудя ако съм имала нещо, без да знам, как се е отразило на ембриончетата... Въпроси, на които само той може да ми даде отговор newsm78... ако посмея да го попитам!

# 85
  • Варна
  • Мнения: 948
Не, ЦАР все още не работи с ФАР.
И един съвет от мен: Ако му нямате доверие (на д-р Александров), въобще не си губете времето, а и неговото.
По принцип това се отнася за всеки лекар, но във вашия случай е от изключителна важност.
Това, че не ви е назначил определени изследвания, не означава, че те задължително трябва да се направят. Сега за случая с хламидиите и цветната снимка съм съгласна, че има някакъв пропуск (по начина, който е описан от съфорумката), но той най - добре си знае какво трябва да назначи.
Такъв доктор, такъв човек с толкова правилна преценка и точна ръка, не съм срещала през живота си. Той просто е открил своето призвание и го практикува, с което помага на нас - тези, които имаме нужда от неговата помощ.
А ако не ви допада метода му - ей къде са "професионалистите" от Олимед, Майчин дом и сие.
И не се чудете, че доктора плюе по колегите си. Не веднъж се е случвало той да оправя "бъкиите" на тези негови колеги. Така стана и при мен. Аз съм негова пациентка от години, но тъй като неговия екип не работи с Фонда за асиситирана репродукция, се наложи да ползвам услугите на Олимед. Е няма толкова противен екип и в частност д-р Симеонова. Правих процедура по инвитро при нея. Установи се бременност чрез кръвен тест, но прокървих. Най - логично от моя страна е да звънна на лекарката си (3 ПЪТИ), но тя защо да си вдига телефона, нали е в отпуска. Тогава естествено, че ме пое д-р Александров в събота, късен следобед.
Ето това имах в предвид - доверието е ключът към успеха. Ако всеки път се съмнявате в негото решение, няма никакъв смисъл. Постът ми стана малко дълъг за което се извинявам, но аз още ближа рани от второто ми неуспешно инвитро.

# 86
  • Мнения: 206
Здравейте,

и аз съм пациентка на Александров. Вчера бях пак при него, имам поликизстозни яйчници и се борим за бебе. Пия клостилбегит и след това по схема ми бият фостимон и прегнил. Аз му вярвам!. Мисля, че понякога пропуска някой изследвания, но не го прави от незнание, а според мен смята че няма нужда. Аз имам само направена спермограма. Досега имам една стимулация, не се получи, вероятно сега ще ми правят допълнителни изследвания, ако и този месец не стане ... каквито са изгледите  smile3518 но досега той не ме е лъгал, винаги ми е казвал право в очите какво мисли и не ме третира като извор на пари. Това ми прави страхотно впечатление! иначе д-р Монастирска и Олимед за мен това не са лекари, по ужасно отношение досега не съм получавала! newsm11

# 87
  • Мнения: 6 624
Radost_vn, аз се подлъгах да направя първия си инвитро опит в АГ Варна при доктор Александров, точно след като прочетох многото положителни отзиви за него в БГ мама и особено в Зачатие. Казвам, че съм се подлъгала, защото, слава Богу още след първата проведена при него процедура, разбрах що за "професионалист" е прословутия доктор и се ориентирах към по-квалитетна клиника с по-добри специалисти и разбира се - резултата не закъсня.

Какви според мен са големите пропуски в моя инвитро опит в АГ Варна:

1. Александров, (както и много други момичета са забелязали), направи цветната ми снимка, без да ми изисква задължителната микробиология и изследване за хламидии, които в последствие се оказа, че съм имала. Това най-вероятно допринесе за спомагането хламидиалната инфекция да достигне горната част на гениталната система;
2. Когато стартирах инвитро опита си при него - направиха ми микробиология по време на процедурата, а не преди стартирането й, както би следвало да бъде. Това на практика означава за мен, че изследването е проформа, т.е нужно е било да присъства в досието ми, но няма особено значение за това дали ще се стартира процедура или не. Разбира се не разбрах резултатите от това изследване.
Четох много и разбрах, че хламидиите, както и някои други бактерии/вируси, могат да се качват нагоре по гениталния тракт на жената, като могат да допринесат за липса на имплантация, както и спонтанни аборти.
3. Александров не изисква изследване, както и не обръща внимание на хормоните на щитовидната жлеза. Оказа се че аз имам проблем с високо ТСХ, който би довел до риск от спонтанен аборт при евентуално забременяване. Открих го сама, след като си направих изследвания след неуспешния ми опит при него и се наложи да пия медикаменти за придържане в норми на този важен за репродуктивната система и развитието на бебето хормон. Открих също така сама, че имам и хламидии и тях ги лекувах. След като се излекувах от хламидиите и вкарах ТСХ в норми, посетих д-р Александров и го питах дали това може да са били причините за липсата на имплантация. Отговора беше: бе стига си се занимавала с глупости...
3. На първичния преглед при стартиране на процедурата се прави пробен трансфер или т.н. сондиране, за да се установи дали има проходимост на цервикалния канал и съответно дали ще бъде успешен трансфера, както и да се измери дълбочината на матката, за да се прецени при същинския трансфер, къде точно да се поставят ембрионите - това е последния етап от инвитро процедурата, но и не маловажен за изхода от нея. Александров не успя да направи този пробен трансфер - мъчи се, мъчи се да вкара катетъра, но не успя, по едно време спекулума падна на пода, сестрата Ани попита дали да донесе нови инструменти и доктора каза - НЕ. Александров стартира процедура, въпреки неуспешния пробен трансфер. На въпроса ми какво ще стане, ако и на истинския трансфер не успее, ми отговориха: Божа работа моето момиче, ако не успее, няма какво друго да се направи...
4. Лошо отглеждане на ембрионите и ембриотрансфер на 2-ри ден от пункцията - от 6 извадени зрели яйцеклетки се оплодиха 4, от които на втори ден бяха разделени на две клетки и бяха ужасно качество!!! Александров побърза да ми върне 3 от тях още на 2-ри ден, като ми каза, че два от ембрионите били много хубави, за да се застрахова и топката за неуспешната процедура да остане в пациента - в мен. Чак след като си взех протокола от инвитро процедурата от АГ Варна, за да стартирам опит в друга клиника, разбрах колко са били "хубави" ембрионите ми...
5. Изключително непрофесионален ембрио-трансфер. Александров повече от 20 минути се опитва да вкара катетъра с ембрионите в матката и не успяваше, по едно време много се изнерви и започна да псува, да заплашва че оттук нататък ще отказва процедура на трудни трансфери, при което аз цялата се разтреперах - тялото и краката ми се разтресоха от страх и ужас да не остана нетрансферирана, да не се помрачат надеждите ми, да не се сбъднат най-големите ми страхове - да не можем да имаме дете... Най-накрая успя да го пъхне, каза че трансфера не е минал много ОК, ама каквото такова.

Не знам до колко сте информирани и до колко сте чели мили момичета, но аз със сигурност и ясна категоричност знам, че при първия си инвитро опит в АГ Варна, при д-р Александров, не съм имала и минимални шансове за успех, именно поради проявена небрежност и лошо изпълнение на всички тези пет много важни стъпки по пътя към една успешна инвитро процедура.

Сега очакам близнаци и сълзите ми потичат от умиление и радост всеки път, когато изрека тези думи.
Опита правих в друга клиника, както казах и по-горе - с истински професионалисти. Само за сравнение  и накратко мога да кажа, че при този мой успешен инвитро опит, имах вече само 2 извадени яйцеклетки на пункция, и двете се оплодиха и сега растат на топличко в мама. В клиниката, в която аз правих тази процедура, трансфер на втори ден не правят!!! На втори ден единия ми ембрион беше разделен на 4, а другия на 5 клетки и първо качество!!! Трансфера ми беше на трети ден, като процедурата по връщането на ембрионите мина перфектно - дори не усетих кога доктора ме почисти и вкара катетъра, та и върна ембрионите. Чух смо едно честито!

Така че момичета, моя съвет към вас е следния: четете и се информирайте и също така като забележите нещо нередно при даден инвитро опит в дадена клиника - плюйте си на петите. Също си мисля и, че ако имате две неуспешни процедури в една и съща клиника - насочете се към друга клиника - с други специалисти и с друг подход. 

Изобщо не ме интересува, че вероятно след мен ще влязат разни потребители да оспорват казаното от мен. Такава е истината в моята история - изводите и заключенията от написаното от мен, всеки си прави сам за себе си.

Пожелавам ви от цялото си сърце сили и упоритост, да се борите до край за мечтите си! Hug

Последна редакция: вт, 15 яну 2013, 08:46 от Надежда :)

# 88
  • Варна
  • Мнения: 948
Като четох поста ти, се смях с глас.
Ти май никога не си била при д-р Александров. Точка 3 и 5 са си направо като сценарий от научно-фантастичен филм.
Толкова лъжа има в този "разказ", че чак съжалих че му отделих толкова време и го прочетох.

Последна редакция: вт, 15 яну 2013, 18:41 от July82

# 89
  • Мнения: 100
July82 не желая да бъда адвокат на никого в този форум, но квалификации като "лъжа" и подобни са меко казано неетични, особено пък, когато се използват в тема като нашата. Тук не обсъждаме филми, а всеки споделя опита си - никой не е отишъл от хубаво при д-р Александров! Относно точка 3 и 5 от разказа на Надежда, само бих искала да споделя, че подобни истории съм чувала от още момичета. Уви!!! Не виждам каква полза би имала всяка една от тях да лъже... А как ти се струва това, което ми се случи на мен - на 7 ден след трансфер отидох с подут корем и д-р Александров ме попита: "Направила си хиперстимулация, слагаш ли Клексана?" След учудената ми физиономия, той ми каза "Е как, забравили сме да ти изпишем ли?" Или може би и аз лъжа...... И още истории имам... Да, д-р Александров няма алтернатива във Варна! Да, много е добър! Но - да - допуска грешки и това никой не може да го отрече. И е добре да споделяме опита си при него, за да помогнем на други момичета да не се озоват в нашата ситуация. Ако имаше на мен кой да ми каже да си изискам предварително да ми се направят изследванията, сега нямаше да се чудя дали да използвам 6-те ембриончета, които ми останаха от опита.

Последна редакция: вт, 15 яну 2013, 19:51 от Radost_vn

Общи условия

Активация на акаунт