Всяка вечер ли почиствате ушичките на бебоците?

  • 1 791
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 645
Не,не ги чистя всеки ден - 1 - 2 пъти в седмицата е достатъчно.

# 16
Явно няма нужда да се чистят всяка вечер! Може би ще го правя 2 пъти в седмицата, когато мием и косичката. Благодаря ви много, мили мами! Както винаги сте много полезни  Grinning Grinning Grinning

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не чистя всеки ден, а през ден два

# 18
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На Деси й чистя ушичките два пъти в седмицата, когато й мия косата и има вероятност да е влязла вода.

# 19
  • София
  • Мнения: 154
Почиствам само ушната мида, не бъркам с клечка ва канала - така ушната кал се напъхва ,а не се премахва. Това може да доведе до сериозни проблеми.

# 20
  • София
  • Мнения: 769
Отначало и аз ги бършех всеки ден, след баня. След това взех да разреждам, защото забелязах че колкото повече ги чистя толкова повече ушна кал се събира. Се га ги чистя 1-2 пъти седмично, задължително след баня и задължително с клечки с ограничител за да съм сигурна че няма да бръкна много навътре  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 2 271
През 2 дни му почиствам ушите, само с клечки, които са специално за бебета - с ограничител, за да не бъркам по-навътре, от колкото трябва.

# 22
  • Мнения: 3 356
Всяка вечер след баня.

# 23
  • Мнения: 1 930
Пресиян най- мрази да му чистя ушетата, затова го правя 2, максимум 3 пъти в седмицата

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 15:05 от Гея

# 24
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Не, когато видя че се е показала ушна кал - тогава чистя.

# 25
  • Мнения: 5 299
До като беше по-малка - ги чистех всяка вечер след баня. Но сега през 2-3 дена. Не е много хубаво да се човърка често из ушите все пак.

# 26
  • Мнения: 781
Два пъти в седмицата. Преди време имах проблеми с ушите и доктора каза, че не е полезно честото чистене. Защо обаче забравих... newsm78

# 27
  • Мнения: 3 537
Чистя ги 2 пъти в седмицата.Знам,че не  е хубаво да се чистат често на толкова малки деца.1-2 пъти в седмицата е достатъчно Wink

# 28
  • Мнения: 1 489
Не всяка вечер,защото колкото повече чистиш,толкова повече се насъбира.А и все пак целта на ушната кал е по нея да полепнат различни нечистотии,прах,пясък...т.е. тя все пак предпазва ухото.Лекар УНГ ми е казвал,че се маха не по-често от 2 пъти седмично (важи не само за бебета).
И аз това го знам от лекар УНГ.

# 29
  • Мнения: 505
da razbira se 4e tokato ima sekret triabva da se 4isti ne se pritesniavai

Общи условия

Активация на акаунт