От кога започнахте да миете зъбките?

  • 1 721
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 844
Момичета, този комплект само в електронния магазин ли го има, продава ли се в търг. мрежа и под какво име. И аз като mtz, питам за добри отзиви за някоя детска паста!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние го купихме от детски магазин, предполагам, че се продава в повечето.

# 17
  • тук-там
  • Мнения: 5 699
Момичета, този комплект само в електронния магазин ли го има, продава ли се в търг. мрежа и под какво име. И аз като mtz, питам за добри отзиви за някоя детска паста!

Аз го взех от Малечко, на Bebeconfort е. Струва 9.50, по-скъп е от този в Данета, ама според мен е супер и си струва парите. Най-важното е, че бебката се кефи. Иначе аз чух, че имало някакъв детски гел за зъби, по-безвреден от пастата, ама знам ли ... ще трябва да питам в някоя аптека.

# 18
  • Мнения: 8 505
Пастата за зъби на Чико всъщност е гел Wink

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Durodont от ДаНет е нашата паста, 3,30 лв с вкус на анан. Другата ни е на Астера, 1 лв, с вкус на дъвка.

# 20
  • Мнения: 844
И още нещо да питам, кога миете зъбките на бебетата, преди ядене сигурно, за да не повърнат и пак два пъти ли дневно? Питам като малоумна, ама нали трябва да се науча? Wink

# 21
  • Мнения: 8 163
...кога миете зъбките на бебетата, преди ядене сигурно, за да не повърнат и пак два пъти ли дневно?
По препоръките на производителите на комплекта в началото миех зъбите на Аля след всяко ядене на твърда храна.
Чак когато минахме на етап 3, обикновена четка за зъби, тогава започнах с паста (не пиша марка, защото тукашните ги няма в БГ).
Мия зъбите на Аля 2 пъти дневно: сутрин преди хранене и вечер след хранене (на същия принцип, на който мия моите зъби).
Пък ти не се тревожи дали бебето ще повърне - нали ще миеш зъбите, а не мекото небце?  Wink

# 22
  • Мнения: 2 529
Аз мия на моето момченце зъбките сутрин само засега  Embarassed Той вечер си изпива млякото и директно заспива винаги много изморен. Ще мием зъбките и вечер, когато започна да му приготвям истинска вечеря, която се хапва доста преди лягане.
Ползвам паста и четка за зъбки на Aquafresh - на четката пише phase1 (от 4 месеца), а на пастата пише да се ползва за деца под 7 години, количество колкото грахово зърно да се поставя и да се внимава, защото съдържа флуорид в минимални количества. Той така или иначе гълта по малко, макар че плакна устата, затова и не давам Зимафлуор например или други препарати с флуор за зъбна профилактика, които всъщност и са много спорни дали се препоръчват... newsm78

Я кажете вашите детски пасти съдържат ли флуор? Може би трябва да сменя пастата?  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 489
От кога започнахте да миете зъбките на децата?Скоро четох в една тема за сутрешния тоалет на децата и ми направи впечатление,че някои мами с деца на нашата възраст вече им мият зъбките.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
горе долу започнахме на вашата възраст Peace

# 25
  • Мнения: 827
Глория, ще се възползвам от темата, за да направя една добавка към въпроса. Какво да направим в случаите , когато поникването на първото зъбче много се бави? Да започваме ли да мием все пак,за да изграждаме някакъв навик?
  А иначе, според мен е хубаво да мием още при първото.(Ако си имаме Wink )

# 26
  • Мнения: 381
Ми аз вече му ги мия но без паста.Купихме му малка четчица от София ленд и той си отваря устичката и аз четкам*хи хи .Много е сладък. Grinning
А от кога трябва да се слага паста за зъби и каква*препоръчайте нещо  :pray*

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Нашите зъбки порастнаха рано (на 4 месеца първите 2,а до година и 3 месеца всичките бяха в устата),въпреки това започнах да ги мия късно (1,3 години)взех му детска четка и паста Колгейт Simple SmileНикога не съм се притеснявала,че ще остане ненаучен или без навици Whistling
Сега вече си ги мие като голям човек Laughing

# 28
  • Мнения: 1 489
Искам да ви питам как изплакват пастата и може ли да се използва от тези четки за зъби,които се зареждат в тока.

# 29
  • тук-там
  • Мнения: 5 699
Аз започнах на 7 месеца, когато беба имаше 8 напълно порастнали зъбчета. Дори мисля, че съм закъснала. Пастичката я гълта, давам вода след процедурата. Мия сутрин и вечер. С детска паста за зъби. Мисля, че няма проблем да е електрическа, стига да е малка и съобразена с детските зъби. БТВ, те са точно такива.

Общи условия

Активация на акаунт