Коледен пост 2012

  • 36 232
  • 517
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 245
Здравейте,приемате ли нови членове,или съм закъсняла  Laughing?
Сега сериозно - ще постя с вас .От три години съм вегетарианка,но ям яйца и сирене.
Сега мисля, постенето ми ,поне в началото ,да е суровоядно.Поразходих се из нужните ми сайтове и форуми,накупих се с ядки и семена и.............от утре съм на линия.
Лек пост на всички ,нека се изчистим от всичко лошо - и телом и духом! Hug

# 31
  • Мнения: 1 110
от утре съм на линия

От сряда, утре е заговезни. Хапни си яйчица и сирене на воля  Simple Smile!

# 32
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Хоп-троп и аз тук  Peace Привет на всички!

Моя милост се беше стегнала да почва поста от днес  Laughing, но сега виждам, че сряда е денят!
2 дни бонус  Grinning

# 33
  • Мнения: 245
Вихронрав,благодаря за разяснението  Hug!
Много се радвам,че съм с вас,невероятна енергия има тук!

# 34
  • Мнения: 107
Огледах много внимателно календара и се оказа, че в него има много сини дни, т.е. дни с риба, според легендата. Легендата обаче не казва защо едните дни са в червено, а другите в черно.  newsm78
Наистина ли във всичките сини дни може риба?!? Аз преди съм яла риба само на Никул ден и Деня на християнското семейство

Аз като ги броя в 21 от дните може да се яде риба, със сряда 22, а тези в които не може са 19  Wink
Имаме победа за рибните дни  Hug

П.П. Joy Joy Joy докато смятам, логиката ми заработи и виждам, че в червено са събота и неделя и празниците.   bouquet

# 35
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Герганка,позволена е рибата през Коледните пости(не случайно ги наричат „рибни” пости) Peace

# 36
  • Мнения: 209
Здравейте, и аз се присъединявам към Коледните пости. Simple Smile Аз по принцип месо не ям, така че постите ще се изразяват в следене кои дни са рибни и кои не:)

# 37
  • София
  • Мнения: 809
 Ето една вкусна идея за любителите на сладко за днешните заговезни.

# 38
  • Мнения: 0
нещо ви се разминава информацията с тези пости. Какви са тези пости през които около 20 дни от тях ядеш риба?

http://www.dar-center.com/article/?article=1511

# 39
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
нещо ви се разминава информацията с тези пости. Какви са тези пости през които около 20 дни от тях ядеш риба?

http://www.dar-center.com/article/?article=1511

На първа страница ясно пише от къде е информацията - Календарчето е съобразено с Типика на БПЦ и се пости по този начин, освен ако изповедника/свещеника не ви е препоръчал друго.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Отдавна не съм се записвала в тази тема Embarassed, но ще съм на линия за тези пости Hug

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Запис и аз. До сега няколко пъти съм опитвала да постя и не устисквам, заради млечните. Месото не ми е проблем. Надявам се този път да успея. Постя повече по здравословни, отколкото по религиозни причини.
Един въпрос - последно от 14 или от 15.11 са постите? На повечето места пише от 15.11, тук от 14?  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 565
savina_33, от 15-ти са, но понеже утре е сряда и е постен ден, днес е последния ден, в който се ядат млечни и месни храни.

# 43
  • София, града голяма
  • Мнения: 23
Здравейте,

Тази година и аз ще спазвам коледния пост и, тъй като от много време следя темите за пости, реших най-накрая и аз да се регистрирам, за да обменяме идеи  Simple Smile Желая ви лек и благословен пост!  Heart Eyes

# 44
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Здравейте и от мен. Аз също ще постя, но мисля да изключа месото и месните продукти, защото  и малкото ми бебче все нещо трябва да хапва.
   Бразилче благодаря ти за темичката!  bouquet
   Лек пост на всички.

Общи условия

Активация на акаунт