Коледен пост 2012

  • 36 187
  • 517
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 107
Може ли рецептата за царевичната супа... Аз много обичам царевица!!!

# 241
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Може ли рецептата за царевичната супа... Аз много обичам царевица!!!
Разбира се, заповядай - http://sweetsavorytemptations.blogspot.com/2012/11/blog-post_24.html

# 242
  • Мнения: 784
Имам питанка.
Някой пробвал ли е да разбива майонеза с ядково мляко (на принципа на млечната)?
Ако има успешни опити може ли рецепта. Много ми се ще да направя някакво подобие на руска салата за всички в къщи.

Вихронрав, много вкусно "подобие на руска салата" става като се ползва готов разбит хайвер. Трябва да е някой по-лек и пухкав, на Денито например. Много вкусно става, въобще не се усеща никакъв рибен вкус /те и толкова слагат хайвер в готовия/. Може да се направи в чисто зеленчуков вариант - с картофи, моркови, краставички, а може и да се добави някаква мръвка - риба тон или белени скариди например.

Steisi, аз тъкмо купих един пакет овесени ядки, за да правя кюфтета и като търсих рецепти, попаднах на една тема тук, която беше нещо от рода "Защо не ми се получиха овесените кюфтета?". Коментарите бяха, че не трябва да се правят с фини ядки и ча ако сместа стане прекалено влажна, трябвало направо да се хвърля, за нищо не ставала. Ще ги видим какви ще станат моите ...  Simple Smile



# 243
  • Мнения: 3 550
Следващият път ще ги правя по оригиналната рецепта с цели овесени ядки. Не съм попадала на тази тема, жалко.

Купих си готова салата хумус, за да видя какъв е оригиналът, към който трябва да се стремя. За пръв път опитвам. Възхитително! Отивам да накисна нахутеното брашно.

# 244
  • Мнения: 1 110
Царицата-майка, не съм се сещала да пробвам с хайвер. Имам разбит домашен в къщи. Ще опитам. Вкуса ще е наситен, но ще комбинирам с риба и готово.
Благодаря за идеята Grinning!

# 245
  • София
  • Мнения: 7 947
Следващият път ще ги правя по оригиналната рецепта с цели овесени ядки. Не съм попадала на тази тема, жалко.

Купих си готова салата хумус, за да видя какъв е оригиналът, към който трябва да се стремя. За пръв път опитвам. Възхитително! Отивам да накисна нахутеното брашно.

Нахутеното брашно ?

# 246
  • София
  • Мнения: 204
Аз днес приготвих пълнена тиква с ядки и сушени плодове.
 : cook cook cook cook cook cook

# 247
  • Мнения: 28
Здравейте момичета, тази година и аз най накрая се наканих да постя. Изненадващо на мен до сега се справям много добре.. Много обичам риба и мисълта за нея ме крепеше от началото .. Нямам много време да готвя, но до сега съм правила крем супа от броколи , лозови сърмички, тиквеник , ориз със спанак. Sunglasses Супата от царевица на Goldie ми се струва доста апетитна. Някоя от вас правила ли е някаква постна торта, сладкото доста ми липсва  Embarassed Embarassed

# 248
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Джесика, аз имам в блога рецепта за постна шоколадова торта. Много сполучлива става, но трябва внимателно да избереш шоколада да е съвсем постен -  да няма лактоза или нещо друго млечно в него.
Иначе, за тази вечер имаме постна бисквитена торта. Ако се е получила, утре ще споделя рецептата.
 Ние ще вечеряме зелеви сарми. Щях да правя и салата от цвекло, но ще я оставя за утре, ужасно ми е отпаднало  Tired
Мелинда, бих ти дошла на гости, ако не бях болна Laughing Обожавам пълнена тиква с ядки и сушени плодове Heart Eyes

# 249
  • Мнения: 301
Steisi, точно праз с ориз и маслини направих, по рецептата от сайта на Гисчо, също гъби с ориз на фурна пак от там Simple Smile С баница не ми се рискуваше, защото корите са ми кът и си ги пазя за тиквеник или "стандартна" баница.

Пробвах този сладкиш. Стана, макар да нямах конфитюр от сливи и сложих каквото имах под ръка, намалих захарта и олиото. Моето прилича на що годе читав кекс, майка ми правеше обаче нещо невероятно точно със сливи, трябва да я питам дали е по същата рецепта!

Обожавам райски ябълки  Simple Smile


Goldie, бързо оздравяване!

# 250
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Царевичната супа и на мен ми изглежда апетитна.

В момента готвя крем-супа от червена леща. Чудя се дали да я овкуся с кокосово мляко или да я оставя така.

Миналата година много експериментирах, но и имах свободно време. Сега гледам нещо набързо да спретна. Предимно ядем черен хляб, босилеково песто, маслини, домат, ориз /бланширан/ със зеленчуци..

# 251
  • Мнения: 301
Миа, непременно! Wink я овкуси с кокосовото мляко.

Поне на мен супа от червена леща, кокосово мляко и индийски подправки ми е едно от най-вкусните неща  Simple Smile

# 252
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Точно така си я направих  Wink С много подправки и кокосово мляко, разкош  Heart Eyes

Аз слагам къри, куркума, джинджифил, черен и бял пипер. Някой може ли да ми предложи други подходящи подправки? Миналата година в Кипър си бях намерила страхотен микс от подобни подправки, слагах си го на всичко, обожавах го, но тази година не можах да си го намеря докато бях там.

# 253
  • Мнения: 28
Goldie, благодаря ти много за инфото ще чакам с нетърпение Simple Smile Много обичам зелеви сърми , ще сготвя и аз утре newsm78 .. Момичета, а вие сваляте ли кила от тези пости  newsm78 newsm78

# 254
  • София
  • Мнения: 545
Кила от пости не свалям, а качвам Sad


Днес за вечеря ПИЦА, първо запекох на тиган морков, чушка, гъби, патладжан и тиквички, след това ги наредих върху тестото и ги запекох. Стана много вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт