Срещи с отвъдното

  • 9 512
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 287
Съгласна с Ментова. Мозъкът може да ни играе всякакви номера, особено поставен на ръба на физиологичните си възможности.

Често изживявам дежа ву или имам усещане, че съм сънувала дадена ситуация, но знам, че това е обяснено явление, обаче за един средновековен човек това щеше да е намеса на божественото.

# 46
  • Мнения: 7 006

eksipnos, с фантазия нямам проблеми. Или по-точно - имам големи! Grinning


Фантазията разкрива истината,която реалността крие!
                                                        Ралф Уолдо Емерсон

# 47
  • Мнения: 1 262
Derren Brown

На когото му е интересно, може да се запознае с изследванията на ненадминатият ( за мен) психолог, майндриидър, художник, илюзионист и т.н. В Youtube има всичките му предавания, особено е интересна серията за срещи с отвъдното и експеримента със студентите. Simple Smile

Я сложи някой клип, че вчера бая търсене настана....


Фантазията разкрива истината,която реалността крие!
                                                        Ралф Уолдо Емерсон

Ако умът ни е единствената реалност!?

# 48
  • Мнения: 7 006
Не знам..Според мен не е така.Аз поне не се отъждествявам с ума си.
Как по време на клинична смърт,когато мозъкът не излъчва ел,импулси,е възможно да генерира образи?Все едно тв-то,да го изключа от контакта и пак да предава..Не знам нищо..Просто си разсъждавам..

# 49
  • Мнения: 1 262
Aз имах предвид, че "Фантазията разкрива истината,която реалността крие", ако умът на отделния човек е единствената реалност, защото фантазията е именно в ума на човек, а реалността пак се възприема чрез този ум и по-скоро се питах дали е възможно да е така.
За импулсите по време на клинична смърт не съм запозната.  Rolling Eyes Ти бил ли си в клинична смърт?
Друго, което забелязах е, че пишеш за мозъка и го отъждествяваш с ума. За мен умът е повече от ел. импулси - нещо като цялостно съзнание за нещата. Или го бъркам с душата?

# 50
  • Мнения: 275
http://www.youtube.com/watch?v=dCfYwVVPMcg&oref=http%3A%2F%2 … mp;has_verified=1

Ако линкът е блокиран, то в Youtube:
Derren Brown: The Events: Derren Brown: Séance

# 51
  • Мнения: 7 006
Не съм бил в кл.смърт.

Общи условия

Активация на акаунт