Попътен вятър на порасналите ни деца- 15 та есенно настроение- жълто и красиво

  • 32 597
  • 726
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 410
Здравейте момичета, целувки на всички  Hug Много ми липсвахте, но цяла седмица не мога да наваксам със задачките. Започвам го тоя пост в 18,11 часа, да видим в колко ще приключа.
Марианка, браво за коледния подарък, щом можеш да си го позволиш и ще те улесни, няма по-хубаво от това. Чудесно е, че Лиза вече е добре, представям си с какво нетърпение си чака момчето Боби Peace А Ивка я поздравявам за смелостта и решителността и че не се поддаде на рутината. Пожелавам и много здраве и скоро скоро да срещне истинската любов.
Бени, как са Пешо и Катето? Сигурна съм, че всичко ще е наред при Пешо Hug
На Мария /софийската/ благородно завиждам и аз за моМците дето са и ошътали къщата. Искам и аззззззз, ще търся оферти , дано ме огрее Simple Smile
На Мария/ямболската/ много цалуфки и да се готви за срещата ни на 5 декември.
А Мерлова какво стана с тая жена, знаете ли нещо? Не е писала, да не е духнала към Германия при другаря Видин newsm78
Нези, и аз искам зимна премяна, ще си прибера детето слънце и слънчогледите за лятото Praynig
Целувки за всички - Нези, Стеф, Албенка, Мария Г и Мария Ч, Айшето, Марианка,Бистрето е ясна , Малина и на всички останали сладуранки.
Сега за нашето пътуване. Много емоции, много сълзи от радост, много поводи за гордост, много ходене, много пришки Simple Smile
Пътуването ни мина чудесно, въпреки, че на Франкфурт сменяхме самолет. На Франкфурт ни посрещна ей тоя жираф-сладурчо

От летището на Дюселдорф до гарата се стига с едно много интересно Небесно влакче, което реално виси във въздуха , закрепено е и се движи по една релса която е над влакчето. Супер интересно, обаче си умрях от страх като гледах като се движим над коли, паркинги, самолети

Посрещнаха ни децата, заключихме куфарите на гарата и на бегом към "При ключаря" да пием жива бира и немска манджа 
Тука в тая кръчма си варят бирата , Радев ходи да се снима до самата инсталация. Та тук се поопознахме с нашето Йори. Голям сладур, тихо, кротко и много възпитано си е момчето, скромно и в пиенето на бира. Абе гледаха се толкоз влюбено сладурчетата, че ние с Радев само им се радвахме и забравихме да пием бира Joy
На другия ден първата работа беше да си проверим дали катинарчето ни си е на мястото. Там е бе, само дето е ръждясало, а германските катинарчета наоколо не бяха мръднали.

Понеже Станислава все пак си беше на лекции, ние тримката си се разхождахме основно самички, като аз им бях екскурзовод. От време на време си почивахме в някоя пекарна


Успяхме даже на концерт в Кьолнската филхармония да отидем и представете си свиреха Парашкев Хаджиев - концерта беше на балканска тема. 4 саксофона- германци, акордеон- българин и удрни - словенец. Германците толкова много им се радваха и така се кефиха на музиката..
Не знам дали ви се бах похвалила, че Станислава започва на 5 декември работа, та с Галин отидохме до сградата където ще работи, намира се точно на реката, средната от трите сгради зад Галин
А моста се казва Северин брюке и е за мен най-страшния мост в Кьолн, умрях от страх докато преминем пешеходно до другия бряг Mr. Green
Успяхме да стигнем и до Бон, за да го покажем на Галин и Криси. Бон е уникален град - с много красиви сгради, много спокоен , достолепен, леко пенсионерски, но има и много студенти по фармация и медицина, изобщо прекрасен град. Ние естествено посетихме и коледния базар, за да пием Глю вайн.
Тук сме на улицата на звездите

В събота беше и дългоочакваното събитие - в една голяма аула, майки, бащи, сестри, приятелки и абсолвенти. Нямаше тоги и шапки, въпреки това беше много вълнуващо, толкова много усмихнато млади хора и горди родители.

 Първо поканиха всички професори, които са им преподавали на сцената

После всеки един професор си покани студентите, които са правили дипломната си работа при него . Като дойде ред на професор Шимиковки, помоли Станислава да излезе на сцената, пред всички родители разказа за нея, че е от България, че е единствения им чуждестранен студент, че е много упорита и трудолюбива, че е направила невероятна дипломна работа на изключително трудна тема , на английски език и ги помоли да я аплодират. 5 минути аплодисменти от останалите професори, от всички, аз рева, Галин милия се чуди накъде да гледа, Криси най-смело продължава да ни превежда. И така, да ни е жива и здрава. Дадоха и най-голямата награда от четиримата наградени студенти - 3600 евро, разпределени на 12 месеца по 300 евро, тъй като само тя продължава с магистратура. Наградиха още 2 момичета - за най-висок успех и за отлична дипломна работа. Все едни готини момичета, усмихнати, чаровни.
После всички професори дойдоха да ни поздравят и само повтаряха, че имаме невероятна дъщеря. Ох не знам, въобще нищо не помня от нея вечер.
Ама ей ни на четиримата
После се разходихме из университета, това е залата в която Станислава води упражнения по макроикономика с първокурсниците
А това е моя милост на покрива на университета

След това беше вечерята на едно уникално място - стара каменна сграда, сега ресторант, украсен подобаващо коледно. Посрещнаха ни в двора с чаша греяно вино

А вътре беше много тържествено - всеки абсолвент беше с родителите си и с брат , сестра или приятелка. Толкова много горди родители и красиви млади хора на едно място, можете да си представите каква позитивна енергия имаше. Много ми хареса и жалко че на другата сутрин летяхме раничко, та се наложи да си тръгнем преди края на вечерята. Абе изпуснахме дискотеката.
Това беше от мен Simple Smile
Хубава вечер и наздраве на всички

# 106
  • Мнения: 3 540
 newsm03 newsm10 newsm51 smile3501 smile3501 smile3501

Прекрасно, великолепно, за всички, да продължават с Вятърът попътен, с който стартираха, преди близо четири години ! newsm74

# 107
  • Мнения: 3 371
Ехххх, Тини , не стига, че ревах, докато гледах снимките, ами и сега пак.... Да ви е живо и здраво прекрасното дете, все така напред и нагоре, да ви носи само поводи за гордост и радост. Пък и малкото германче да върви по пътя на кака си !  Peace
А пък любоФта така добре се отразява на Стаската, че направо сияе ! Crazy Йорито много ми хареса - изглежда точно така, както си го описала - скромно и интелигентно момче !

Любими,  Heart Eyes не ми завиждайте за моМците, ами не се колебайте да се възползвате от услугите им ! Дето се казваше в едно популярно шоу : "Доволни шЪ останИтИ ! " Mr. Green

Скрит текст:

Адашче,  Hug много се радвам за Ивка ! Колкото и да звучи не на място, ама наистина се радвам, че взе това решение, което, според мен, отдавна се беше оформило в красивата и главица, но просто и трябваше малко стимул и смелост, за да го реализира  ! Wink Сега ще разцъфти !  Hug

# 108
  • Мнения: 418
колко сте хубави
господи, колко сте хубави
и колко горда се почувствах, не е истина
  bouquet


gospojata, това ли им е работното облекло? вкара ме в мисла-нема да се спи тази нощ Twisted Evil

Последна редакция: пт, 30 ное 2012, 21:12 от pergola

# 109
  • Мнения: 3 371


gospojata, това ли им е работното облекло? вкара ме в мисла-нема да се спи тази нощ Twisted Evil

Ми иначе що да ги фаля толкоЗ ?! Flutter

# 110
  • Мнения: 3 410
Аааааааааааааааааааааааааааааааааа, и аз ги сакам горещо тогава  Embarassed

# 111
  • Мнения: 3 371
Аааааааааааааааааааааааааааааааааа, и аз ги сакам горещо тогава  Embarassed

А бе, щЪ додете вие на мойта, ама - нейсе !  Mr. Green

# 112
  • София
  • Мнения: 16 202
Мама Тин, много хубави новини и снимки около вас.
Радвам се за Стаси и пожелавам и Криси да върви по пътя и.
Много добри деца си имате, все така да ви радват.
А ние да четем и да честитим победите.
Защо пишеш, че моста е страшен? Като о гледам - мост като мост, ограден.  newsm78
Мария, браво за решението на Ивка. Да си гледа ученето и работата, другото постепенно ще се нареди. Пък може и пак да се съберат, знае ли се.
Госпожата, май в момента няма оферти за момците? Рових и търсих днес, не намерих.
При нас - Ани днес е на фирмено парти. Шефа е именник - Андрей и се събират близо до Парк хотел Москва. После ще се прибере тук. Утре е на работа и д-е да ми е яко - как ще ябуда за да отиде на време след купона. Сигурно ще прегракна да викам "Ставай" и докато се надигне ще съм в нервна криза  Cry

# 113
  • Мнения: 3 410
Айше, ма то снимката е над един канал, по нататък след сградите почва реката и като мине влакче по моста, тротоара за пешеходци почва да вибрира, вървиш вървиш, реката не свършва, в средата на реката като си почва да духа гадно, абе по едно време ми се разтрепериха краката. И само си викам - по бързо да свършва реката, по бързо Mr. Green
Утре сутрин свари едно кафенце и с него под носа на Аненце, ще я събудиш със сигурност.

# 114
  • Мнения: 413
Тиниииии Hug Hug Hug гледам и рИва, пак се връщам да видя Стаси  Crazyи пак рееееев  Heart Eyes
Замислих се, че това което виждам в очите и, е САМОУВЕРЕНОСТ   bouquet
Тини издайте наръчник - " Как да възпитаме деца вярващи в себе си " Peace вие сте прекрасни родители   bouquet Не се съмнявам и в Криси  Peace
Стаси е умна, очарователна, млада жена, и макар на 20-тина години, умее да живее свободно  Flutter Имам предвид, че не се опитва да впечатли някого, а просто се старае / усилено се труди!!!! / да прави това, което иска  Hug и го показва открито.

Марийче,  Hug, радвам се за Ивка. Подкрепи я  Peace
Марианче, честита ти придобивка, да ти върши супер работа  Peace Е, такива сте раците,
другаря Видин си дойде от Германия с.....чугунен тиган Shocked, но за правдата, той готви в него Grinning

gospojata, това ли им е работното облекло? вкара ме в мисла-нема да се спи тази нощ Twisted Evil
ооохххх, размислих, размечтах, присъни ми се чак  Laughing ЗовидОх ти, госпожо  Wink Mr. Green
Мацки,  поздрави на всички  Hug Нямам време да търся снимка с кафенце  Embarassed, обаче не се съмнявам, че си го пиете с кеф Hug
Хубав ден, който шА чисти, който ще украсява, който ще си лежи на диванчето, а бе какво си решите, да става с радост   bouquet  

# 115
  • Мнения: 3 371
Добър да е денят ви, любими !  Heart Eyes Честит Първи декември !   bouquet Пожелавам ви един месец, пълен с топлина, уют, греяно вино и грейнали усмивки ! И с много чудеса, разбира се !  Hug

Декември

Готова съм за зимата. Да тръгваме.
(И вятърът танцува като луд.)
Най-хубави са винаги прегръдките,
когато сме замръзнали от студ...
Готова съм. Събрала съм багажа.
И сложих всичко най-необходимо.
Две-три слънца, от мрака да ни пазят,
и споменът, че лятото го има...
Ще взема малко хляб, но на трошици.
И не че с тебе ще изгубим пътя.
Но може би ще срещнем гладни птици,
които ще нахраним с обичта си...
Вода ще взема. Не че ожаднявам,
защото от целувките ти пия.
Но винаги ще помня, че душата ми
е буйна като морската стихия...
Ще взема сол. За да не се залъгваме,
че пътят ще е сладък като мед.
Готова съм за зимата. Да тръгваме.
И края на света ще мина. С теб.

irini

Ех, Мерлова,  Hug като влезеш и ми става едно такова хубавоооо !  Heart Eyes Ние се чудим тук къде изчезна, а то Другаря Видин си бил дошъъъъъл !  Wink

# 116
  • Мнения: 2 826
Много вълнуващо си разказала всичко Тини и направо се пренесох там сред вас. Радвам се за успеха на голямата дъщеря и някой ден да разказваш така и за по-малката.  Hug

# 117
  • София
  • Мнения: 7 673
Момичета, влизам с молба.
Моето третокрасниче участва в конкурс за разказ.
Моля да го подкрепите.  Hug
http://marssociety.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8 … 0%B5%D1%82%D0%BE/

# 118
  • Мнения: 3 371
Добро утро, любими ! Пожелавам ви топла и спокойна неделя с любимите ви хора  ! Hug



Добро утро:)
Денят се събуди и важно
приглади разрошен перчем.
Учуди се - как по пижама
стоя си на първо кафе
и, виждаш ли, даже не бързам!
А всъщност съня ми красив
не иска сега да ме връща...
Сънува ме още. За миг...

*Ирина* ,  Hug направих го с най- голямо удоволствие ! Браво на детето !  bouquet

# 119
  • Мнения: 3 410
Мария, добро утро и на теб!
И аз така по пижама си седя вече на второ кафе, а голямата се обади щастлива че имат сняг, ама много сняг Simple Smile
Криси ми е болничка, надявам се скоро да се оправи, действаме по всички фронтове.
Хубав ден и целувки на всички!

Общи условия

Активация на акаунт