Раждане в къщи 20

  • 34 022
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 365
Сега мистерията е- дали таткото е чел от нета или има някоя смела персона,
която се е омела навреме.

Но каквото и да е, домашно направена и зашита епизиотомия- това прелива
от любов, светлина, хармония и романтика...

О, да, и бебето, забравихме главното действащо лице.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
В Лейди има интересен материал за домашното раждане и се замислих и аз ако ми се наложеше бих ли родила вкъщи. като претегля  плюсове и минуси май-май в болница ще се чувствам по-добре (психологически)

# 77
  • Мнения: 0
на мен ми предстои тъкмо сега първо раждане. направо съм се ошашкала! Адски много ме е страх. четох и гледах много неща за цезаровите сечения и естественото раждане, за страхови истории в болници и прочие. и сега се чудя дали няма да е най-добре да раждам вкъщи и да си наема екип,в се пак без лекарска намеса съвсем пък ще откача.

# 78
  • Мнения: 6 365
на мен ми предстои тъкмо сега първо раждане. направо съм се ошашкала! Адски много ме е страх. четох и гледах много неща за цезаровите сечения и естественото раждане, за страхови истории в болници и прочие. и сега се чудя дали няма да е най-добре да раждам вкъщи и да си наема екип,в се пак без лекарска намеса съвсем пък ще откача.

Ам к'во да ти кажа, смело давай, то психиката е най-важна, ама да видим
ако нещо стане, дали ще ти е голям кеф.

В болницата поне разчистват бързо и дискретно.

Няма екип в БГ, който да си тури главата в торбата за шматки, дето не могат
да си овладеят шубето. Пък и да не мислиш, че ще ти пука къде си, като почне
раждането- и на Луната да си, все ще има гадост.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
хаха. Априлче, доста те окуражихме Simple Smile Но е права Mamacita Bandida, и на луната да си и с куп лекари около теб, пак ще боли, така че се стягай. Това си е изпитание за всяка жена и ще се справиш. Домашното раждане - особено под надзора на медицинско лице, - е същото като това в болница, само дето няма да ти мирише на болница. То е по-скоро за вътрешна сигурност, ако може да има такава. Виж в Лайк ъ Лейди материала. Той е в този дух, макар че аз не бих изтраяла това суетене на хората около мен. Но се стягай - да си майка не е лесно, но е прекрасно! Simple Smile

# 80
  • Мнения: X
поредната "новина"
изкарали са невероятен късмет тези
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=3998765
http://www.monitor.bg/article?id=424994

# 81
  • Мнения: 6 365
Мисля, че всички блогъри по темата "естествено" следва да се замислят за следното:

Нямам ли непряка вина за такива случаи, заради писанията си по темата?

Засега си заравят главата в пясъка- всеки трябвало сам да мисли. Но това не пречи на блогъри да пишат със стил, който явно има за цел да манипулира хората, да насажда омраза срещу лекарите и някакво омайване от естественото раждане.

Замислете се дали с описанията за ужасното и страшно "скачане на корема" не сте отговорни за застрашаване на живота и здравето на бебета и родилки...

# 82
  • Мнения: X
Един нормален човек би се замислил и то много
Но цитираните явно не са такива, помним как се криха като мишоци и си измиха ръцете с какви ли не извинения

А бебета и родилки продължават да дават "добра реколта" на криворазбраната им хуманност

# 83
  • Мнения: 6 365
Бай бабо, че още не са уморили родилка.

А най-новата мода е направо повече от руска рулетка: домашен trial of labor и евентуално раждане при жени, които са имали руптура на матката. И на които никой лекар няма да им позволи изобщо да стигнат до родилни контракции.

Нашите героини поне още не са уморили родилка. И засега никоя не е стигнала до сериозни разкъсвания.

Но си е класика в САЩ да чакат до 42 седмици, наскоро имаше такива случаи.

# 84
  • Мнения: X
Цитат
В утробата имало части от плацентата, разкъсване и кървене.

Това не е съвсем безобидно
Чудно каква ли е тази религия
Цитат
Религиозните вярвания на жената и съпруга били причина за домашното раждане и отказа от медикаментозно лечение.
И щяха ли да откажат кувьоз и синя лампа, ако състоянието на детето го налагаше?
Все пак се е родило доста малко

Дано има късмет това детенце в живота

# 85
  • Мнения: 6 365
Има вероятност да са отказали кръвопреливане, защото са Свидетели на Йехова. Те обикновено отказват доста процедури.

# 86
  • Мнения: 1
малко е стара темата, но искам да си дам мнението. Отново се връщам тук, този път след раждането си. Първо бях тук след филма "Оргазмено раждане", "решила", че ще  раждам идилично в къщи с дула. Добре че послушах себе си и не организирах това рисково начинание. В крайна сметка получих частично абрупцио още в къщи, чакайки „последния момент“ и завърших със спешно секцио в болницата. Според мен при наличието на този риск, абсолютно непредвидим, в последния момент, с 8см разкритие, перфектна бременност и здравословно състояние, просто не си заслужава. Много отрезвяващ experience за мен, след всички курсове за естествено раждане и идеални представи....Забелязвам, че масово хора се изказват колко "рядко срещано" било отлепянето на плацената, едва ли не - няма как да ти се случи точно на теб, действай без страх. Е, случи се на мен абсолютно неочаквано, в последния момент. Интересно при едно домашно раждане, с дула или да не говорим съвсем неасистирано как би завършила идиличната картинка - с тотална трагедия може би? И по повод на изказването на въпросната Мег в един стар репортаж за страха - не мисля, че неналичието на страх би имало някакво значение в този сценарий.

# 87
  • Мнения: 1 732
То че в изказването има същина, има. Но нещата не са толкова елементарни, колкото преди години , по време на голямата истерия, се внушаваше. Всички се отрезвиха, вярвам. В различни посоки, но със сигурност, ползвотворно за всички. Самият факт, че някои активно се сертифицираха, обучаваха и понамалиха обществените си облъчвания , го доказва.

# 88
  • Мнения: 275
За домашно раждане съм, ако са изпълнени следните условия:

1) Раждането не е първо
2) Асистирано е от ОПИТНА акушерка с медицинско образование
3) Поддържа се до самото раждане връзка с лекар, следял бременността, който може при спешност да окаже помощ в болница
4) Раждането се извършва в близост до болница, на макс. 15 мин разстояние (за предпочитане е това да е болницата, в която следящият лекар/ или лекар с който родилката има  уговорка, може да пристигне незабавно)

В противен случай за мен раждането у дома е наивно и безотговорно начинание.

# 89
  • сф
  • Мнения: 394
здравейте Simple Smile

2013 имам едно секцио без медицински причини, по принуда от страна на медицинския персонал. въпреки че бях информирана, не ми достигна смелост и нямах план "б"... минало.
през 2015 имам едно естествено активно раждане в болница. медицинските интервенции бяха сведени до пукане на мехура и шиене на перинеума, защото бях изнудена за легнала поза. всичко останало беше супер, нямаше медикаменти, дирижиране итн, но за всяко нещо се налагаше да се боря със зъби и нокти, за да е както го искам. обстановката в болницата също не беше особено подкрепяща, но успях въпреки всичко.
със сигурност бих искала да имам още деца, макар и да не ги планирам за съвсем обозримо бъдеще и смятам, че съм приключила с българските болници. освен ако кой знае какво не се случи дотогава и в българия се открие родилен център за естествено активно и неасистирано раждане. другите ми варианти са или чужбина (германия, холандия, англия), или у дома. до тогава, бих направила каквото зависи от мен за регламентиране на домашното раждане в българия. то какво толкова бих могла да направя, освен  да подкрепям тези каузи по какъвто мога начин... известно ли е дали има организации, които се занимават с изготвяне на законопроекти в тази посока?

Общи условия

Активация на акаунт