Прагматично за обичта

  • 10 243
  • 157
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 744
Шанел, равносметка бих го нарекла аз а не самосъжаление. равносметките не са ли признак че човек все пак си позволява да израства емоционално давайки си сметка че всъщност има вече ясни изисквания.

# 16
  • Мнения: 2 161
Така е..
Но със 'узряването" си се научих на хладнокръвие и прагматичност..Wink
Сега мога да избирам - контролирам и регулирам..
Преди определено не само, че не можех, но и не разбирах, че мога..Wink
Е, искрено те поздравявам. Забелязвам, че с времето хората затъпяват и не желаят да се променят. И когато срещна човек, който е променил живот, до вчера не особено приятен, много се радвам и го чувствам наистина жив този човек.

# 17
  • Мнения: 2 161
Шанел, равносметка бих го нарекла аз а не самосъжаление. равносметките не са ли признак че човек все пак си позволява да израства емоционално давайки си сметка че всъщност има вече ясни изисквания.
И самосъжаление да е, и равносметка да е, въпросът е по-бързо да минава, за да започне нещо различно.

# 18
  • Мнения: 2 175
Благодаря, Шанел.. Sunglasses

# 19
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Аз със сигурност съм избрала да обичам този, който ми подхожда, който ми дава всичко, от което се нуждая. Иначе всички мечти, възможности, възгледи, просто се изпаряват.

Добре, а какво правим, когато собствените ни нужди се променят? И как си сигурна, че това "всичко" в момента ще е "всичко" и след 10г.

# 20
  • Мнения: 2 161
Аз със сигурност съм избрала да обичам този, който ми подхожда, който ми дава всичко, от което се нуждая. Иначе всички мечти, възможности, възгледи, просто се изпаряват.

Добре, а какво правим, когато собствените ни нужди се променят? И как си сигурна, че това "всичко" в момента ще е "всичко" и след 10г.
как ще се променят нуждите ми? Нуждата ми да бъда обичана, обгрижвана, защитена, стоплена, разбрана, помилвана, задоволена... как може всичко това в един момент да не ми е нужно? Не е възможно.

# 21
  • Мнения: 125
Аз със сигурност съм избрала да обичам този, който ми подхожда, който ми дава всичко, от което се нуждая. Иначе всички мечти, възможности, възгледи, просто се изпаряват.

Добре, а какво правим, когато собствените ни нужди се променят? И как си сигурна, че това "всичко" в момента ще е "всичко" и след 10г.
как ще се променят нуждите ми? Нуждата ми да бъда обичана, обгрижвана, защитена, стоплена, разбрана, помилвана, задоволена... как може всичко това в един момент да не ми е нужно? Не е възможно.

Това е типичната нуждаеща се любов, - да получа, да взема, да  задоволя, която обаче не е истинската любов. Но повечето хора я разбират така.

# 22
  • Мнения: 2 161
Момент тогава да изпия 100 хапчета или да легна под танк. Може пък това да е любов. Истинската любов е точно това, което написах, когато го правят двама души, без да претеглят грамовете любов, която дават.

# 23
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
как ще се променят нуждите ми? Нуждата ми да бъда обичана, обгрижвана, защитена, стоплена, разбрана, помилвана, задоволена... как може всичко това в един момент да не ми е нужно? Не е възможно.
[/quote]

Нали не си мислиш, че един единствен покрива тези критерии! Днес искаш обич като за 10 и "затопляне" като за 20 примерно. Laughing  Утре обаче, това вече не ти е достатъчно. Нуждите нарастват.


# 24
  • Мнения: 2 161
Мисля, че ти имаш проблем. Аз нямам и не търся отговори.

# 25
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
как ще се променят нуждите ми? Нуждата ми да бъда обичана, обгрижвана, защитена, стоплена, разбрана, помилвана, задоволена... как може всичко това в един момент да не ми е нужно? Не е възможно.

Нали не си мислиш, че един единствен покрива тези критерии! Днес искаш обич като за 10 и "затопляне" като за 20 примерно. Laughing  Утре обаче, това вече не ти е достатъчно. Нуждите нарастват.


'Викаш' като с нАркотиците е  Laughing качва се  дозата за да си все на черешката   Wink





Споделям мненията на Chanel   Peace

# 26
  • Мнения: 2 448
Пример, макар и елементарен. Влюбваш се *от доста теми тук става ясно, че на този фронт контрол тотално липсва * обаче осъзнаваш че хем много искаш да си с този човек, хем виждаш неща у него за които си сигурен че ще са несъвместими с твоята собствена емоционалност.
 В това е въпроса.
 Възможно ли е човек с разума си да стопира обичта  му към друг или тя просто се случва?
За мен много искам да съм с някого не се припокрива напълно с обичам някого, така че никога не ми се е налагало да се спирам да обичам когото и да било. Аз все още по някакъв начин обичам и са ми близки до сърцето хора ( от мъжки пол) с които или никога не съм си и представяла, че мога да бъда като двойка или семейство или пък съм преценявала, че колкото и примамливо да е това, просто няма да стане. За мен любовта , обичта не е само  връзка и може да си съществува в най различни измерения. А за да искам да живея с някого ( и да мога да живея с някого) е нужно много повече от просто да обичам.

# 27
  • Мнения: 125
Момент тогава да изпия 100 хапчета или да легна под танк. Може пък това да е любов. Истинската любов е точно това, което написах, когато го правят двама души, без да претеглят грамовете любов, която дават.

A, какво се случва,когато тази голяма любов те разочарова? Продължаваш ли да обичаш по същият начин?

# 28
  • София
  • Мнения: 1 010
...
 Възможно ли е човек с разума си да стопира обичта  му към друг или тя просто се случва?

Възможно е.

Наблягаш върху недостатъците и ентусиазмът постепенно се изпарява.
Представяш си ежедневието и драмичките, от време на време. Усещаш как всичко това се натрупва неизбежно, как отношенията се сриват, доверието се губи, и въпросът е решен  Grinning

Това е малко зло, за голямо добро.

# 29
  • Мнения: 768
И аз съм от прагматиците. Разумът преди всичко. Влюбването не е любов, а чисто физическо привличане. Лесно може да се преодолее, особен ако обектът има явни недостатъци. За любов според мен може да се говори след като премине това първоначално влюбване. Но и аз като Шанел съм по-скоро хладен човек. Предпочитам да получавам без да се раздавам напълно.

Общи условия

Активация на акаунт