Домакини

  • 35 102
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Аз също съм си в къщи и гледам бебе.Иначе години работих,но никога не съм изпитвала задоволство от работата си.Направо я ненавиждам и затова сега се наслаждавам на домакинката работа и отглеждането на най-малкото ми дете.

# 16
  • Мнения: 4
Привет и от мен!
Домакиня от 10 години с две деца ,момче на 8 години и момиче на 2 години без домашни любимци.
Радвам се да се запознаем!

# 17
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравейте. Ще приемете ли още една домакиня? Laughing

Така. Домакиня съм от четири-пет месеца след фалита на моята шефка. В първият момент в който си намеря работа ще започна, защото имаме нужда.

Иначе син на 20г. и прекрасен съпруг...

# 18
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Добро утро, мили домакини!

Днес е понеделник. Нека да имаме една спокойна и топло-уютна домашна седмица... Laughing Hug Heart Eyes


# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Добро утро, успешна нова седмица и добре дошли Simple Smile

Тези дни се замислих, че не е нормално чак толкова да съм го обърнала на такси. На вас колко часа шофиране ви се събира на ден? При мен минимума е 3 часа, стигам и до 6. Така се получава, защото двете девойки учат в различни училища, започват и свършват по различно време, а освен това посещават много допълнителни занимания.
А за какви занимания/хобита лично за вас ви остава време?
Сега отивам да чистя и готвя - понеделник ми е "най-домакинския" ден Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 9 857
Аз не шофирам, но престоят ми в градския транспорт е около 3 часа дневно минимум. Включвам и ходенето от спирка до спирка, чакането.
Хобита и да имам, нямам време да ги прилагам. Обичам обаче да чета и го правя, всяка вечер разпускам с книга, защото децата заспиват съвсем рано, към 20,30ч.
Иначе днес съм си вкъщи, защото голямата в събота повръща, реших за всеки случай и днес да си останем.

# 21
  • Мнения: 2 449
  Аз не шофирам Sad! "Джони Уокър" ряпа да яде...ама нище де,да го броим за джокинг и др.полезни фитнес-упражнения.Някой път вечер като затворя очи и си помисля какъв километраж съм си навъртяла... Laughing  Хоби- засега на прибежки,малки са още дечковците и е голям въртел,а да не говорим след уикенда на какво прилича домашното гнезденце...,тамън го постегна и хоп -петък! Аз спирам компютъра и се захващам да действам,а такова хубаво филмче съм си приготвила,но...    Лека,усмихната и ведра седмица,момичета!  bouquet(Най-голямото удоволствие е поне спокойното сутрешно кафенце,после става екшън)

# 22
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не шофирам. Мен вече ме вози синчето... и мъжът. Така де като куфар съм... Laughing

Хоби... Пиша стихове. Имам много публикувани тук.

# 23
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Трябва да шофираш.Ще си спестиш доста време, а и ще ти е много по-удобно с децата.Не си ли мислила в/у този вариант?

# 24
  • София
  • Мнения: 9 857
Трябва да шофираш.Ще си спестиш доста време, а и ще ти е много по-удобно с децата.Не си ли мислила в/у този вариант?
Това "трябва да шофираш" не е за всеки просто Wink. Аз имам книжка и съм го правила, но не е за мен. Не знам дали спестява време шофирането в София конкретно на фона на метрото примерно, но не всеки става за шофьор и за съжаление това се вижда и по улиците.  Предпочитам си градския транспорт- има си електронно разписание в нета, линиите, които ползвам го спазват, бус лентите по големите булеварди са плюс...Всеки ден минавам разстоянието Люлин- Гео Милев по два пъти отиване и два пъти връщане. Сутрин ни вози една приятелка с кола....да ти кажа чисто времево няма особенна разлика кола- градски транспорт. Да , удобството...но за мен удобство да шофирам аз просто няма. Crazy

# 25
  • Мнения: 364
Миналата седмица се бях замислила, че ако не беше колата щеше да ми е доста трудно. Големите учат в едно училище, но свършват по различно време. Заниманията им са различни, на различни места и по различно време. Разстоянията не са големи, но времето за придвижване е ограничено. Освен това често ми се налага да обикалям по задачи с малкия - с колата всичко става по-лесно, бързо и спокойно.
Моето малко коте е вкъщи от миналата сряда. Обадиха ми се от градината, че е с 39*. Три дена държа висока температура, но вече се пооправи. Няма кашлица, сополи, само температура. Следобед ще го водя при педиатърката да го огледа и може би утре ще го изпратя на градина.
За хобита - ами намирам  време за нещата, които ми харесва да правя.  Grinning Откакто взехме миялна машина се родих! Взех си и тенджера под налягане- пести ми доста време в кухнята.
Изчезвам, че ме чака пералня за простиране и боб за готвене.  Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
С мъжа ми имаме често спорове с кола или градски транспорт е по-бързо. Съгласна съм, че в някои случаи може да е по-бързо с метро, автобус или от сорта, съгласна съм, че с тях отпада и проблема с паркирането, обаче определено с кола ми е по-удобно. Особено за децата би било уморително да ги разнасям с градския транспорт. Няма начин там така да викат, да пеят, да се карат, да ядат и цапотят на воля  Embarassed А и честно казано, най-интересните си и съдържателни разговори, които водя с тях са именно в колата - няма какво да им отвлича вниманието и няма къде да избягат  Mr. Green А и не на последно място много обичам да шофирам и ми действа разтоварващо (е, понякога ми писва, разбира се). Научих се да карам на 30 г. след като дълги години смятах, че от мен не става шофьор (ужасен пешеходец съм - паникьосвам се когато пресичам голямо кръстовище). Обаче... си има и негативите - голям слон съм станала, трябва да намеря време и за някакъв спорт  Embarassed
Иначе за хобитата - обичам да снимам и обработвам снимки. За съжаление децата, а вече и котаракът отказват да ми позират Cry Не мога вечер да заспя без да си почета, а напоследък се запалих и да свалям филми от Замунда. В момента съм на тази вълна: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684807.0 Ако имам късмет, след обяд ще изгледам едно епизодче от Тюдорите, така че отивам да чистя Wink
Rali, бързо оздравяване. И моята малка беше болна, но с кашлица и хрема - изкара го леко, но доста дълго я държа, а сутрин все още прокашля.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 857
Аз не казвам, че с кола не е по-удобно, напротив, ясно е, че е по-приятно в колата, отколкото да те бутат в рейса. Ама някакси шофирането далеч не е за всеки и колкото повече от тези, дето карат като...няма да използвам епитети, го разберат, толкова по-добре. Аз лично не ставам за шофьор и затова избирам другия вариант. Wink
Обожавам да готвя, обожавам, действа ми отпускащо много. Ако това може да се приеме за хоби- значи имам хоби. Wink Във ФБ си качвам снимките, разглеждат ги приятели, коментираме и си признавам, че ми е адски приятно да получавам комплименти за тях. Blush

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Валенеце, сигурна ли си, че не ставаш? Дълги години мислех така за мен, даже сънувах, че шофирам и се будех едва ли не със сълзи, че това ще си остане неосъществен блян за мен  Joy
Ами хоби си е готвенето и изкуство, което аз не умея. Може би бих могла да готвя малко по-добре, ако има кой да го оцени... Обаче мъжът ми например казва: "Защо се мъчиш да правиш козунаци, когато продават готови?"  Или "Каквото дадеш, това ще ям!", а децата упорито отказват да ядат готвено.. И дори и да съм имала някакви заложби за добра готвачка, те вече са безвъзвратно потъпкани  Crossing Arms Пускай понякога снимки и тук - може пък да вдъхновиш някои от нас Simple Smile

# 29
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Още една домакиня приемате ли?
Аз съм вкъщи вече 4 години.Първо с бремеността,раждане,гледане на детето.Сега вече е на ДГ,но аз още не съм се върнала работа.Чакам предложение с намалено работно време и повече пари,което всички знаем,че няма как да стане  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт