Най -после да си купя свестни препарати за чистене - 5

  • 97 926
  • 758
  •   1
Отговори
# 645
  • Sofia
  • Мнения: 1 059
Да взема и аз да пробвам с него. До сега само тоалетната чиния чистех с него.

# 646
  • Мнения: 2 286
В Елитис Бреф е на промоция. Но за цената не съм 100% сигурна, около 2,30лв ми се върви. И Доместос е на промоция - 2,90 лв.

Аз имам от този Бреф, доволна съм.
Но да ви питам - за другите повърности в банята става ли - за мивка, вана? Защото с Доместоса си мия цялата баня, но с Брефа не смея и само за тоалетната го ползвам.

Аз мия с него мивката и пода на банята.Нямам проблем досега...

Супер, значи ще пробвам да видя резултата.

А този Бреф как мирише  Thinking Гадничък ли е като Доместоса?

Не е толкова силна миризмата, обаче ми мирише малко гадно, докато Доместоса ми харесва.

И ако някъде засечете Доместос спрей, да кажете веднага Praynig . Много е хубав и идеално ми идва за ежедневно миене на тоалетната, обаче не помня от кое магазинче си го купих и го търся по разни малки, но не го намирам.

# 647
  • Мнения: 5 209
Доместос спрей си купих от Карфур и съм го виждала в Кауфланд.

# 648
  • Мнения: 1 416

Ами Доместос е сгъстена белина и малко пенители. Бреф не съдържа белина, а киселини и премахва много добре котлен камък и другите замърсявания и също дезинфекцира. Различни продукти са.

А освен мивката и тоалетната, става ли за абсолютно цялата баня този Bref - плочки, етажерки, батерии на чешма и душа? Blush
И трябва ли да се оставя да действа или може направо да се натърка и отмие след това?

Също искам да питам още нещо - така и не мога да разбера този Medix Razor:

http://www.mexon.bg/bg/Medix_Razor.html

дали е толкова силен, колкото Доместоса?
Все си мисля, че Доместос си е по-силен и за по-основно почистване си ползвам него. Еднакви ли са като сила?
Пристрастена съм към Доместос и макар да знам колко е вреден, не мога да се откажа да чистя с него, колкото и да се заричам, че повече няма Embarassed Имам чувството, по-точно не мога да се преборя с натрапчивата мисъл, че той е единствения препарат, който най-сигурно и ефективно почиства всичко и наистина действа. Преди дори бях още по-зле, ползвах го почти за всичко. Сега поне съм свела употребата му до това да го ползвам само за миене на подовете вкъщи /баня, дюшеме, линолеум/, мивката в кухнята и банята, та уж не се тровя чак толкова. Знам, че това не е нормално и не мога да си обясня защо го правя, откъде развих тая зависимост към Доместоса и как да се отърва от нея. Все си мисля, че препарат, който не мирише остро, силно на белина и  не ти става лошо от него, значи и не чисти и не дезинфекцира.


Другия ми въпрос е за този препарат, който май не е особено популярен:

WC Net
http://www.wc-net.it/pulitore_liquido_disincrostante.php

Ползвали ли сте го, доволни ли сте, мислите ли, че наистина действа? Аз нещо не мога да преценя колко дали е добър, защото котлен камък нямаме, тоалетната не я оставям да се замърси, та да има видима разлика и всеки път като го ползвам, не мога да разбера почиства ли или не Thinking
На опаковката му пише да се остави да действа най-малко 1 час, което ме навежда на мисълта, че май не е много силен, щом цял час му трябва, за да си свърши работата. На Доместоса не пише такова нещо например.

# 649
  • Мнения: 5 209
А освен мивката и тоалетната, става ли за абсолютно цялата баня този Bref - плочки, етажерки, батерии на чешма и душа? Blush
И трябва ли да се оставя да действа или може направо да се натърка и отмие след това?
Не, изрично пише, че трябва да се ползва само за тоалетната чиния и то отвътре. Трябва да престои: на единия вид пише 10 минути, а на другите - 30 минути.

Не мога да коментирам „пристрастеността” ти към Доместос. Аз използвам белина главно за банята (плочките на пода и Доместос спрей за тоалентата чиния отвън). В кухнята ползвам Доместос спрей за плота и мивката (котакът пие вода само от купа на плота и го чистя всеки ден).
Внимавай много с Доместос да не го смесиш с други препарати, особено съдържащи киселини.

# 650
  • Мнения: 5 975
Погледнах в сайта на ДМ- да,има Бреф на промоция, но не е този,показан на снимката от Гес.  Дали качествата му са същите?

Повтарям си въпроса. Знае ли някой?

# 651
  • Мнения: 5 209
Аз пък си повтарям отговора:

Има един по-евтин Бреф, който е гола вода, но този, който показах, е много добър, оттам и по-високата му цена. До сряда в Пикадили ще е на 2.39 лв. (ако изобщо го намериш).

# 652
  • Мнения: 5 975
Няма как това да е отговор на въпроса ми,защото си писала ден по рано.И Бреф в ДМ не е този, който показваш като по-евтина гола вода.

# 653
  • Мнения: 5 209
Да, защото ден по-рано споменаха за другия Бреф, който не им харесал, а другият Бреф е в същата бутилка като показаната. Точно същия Бреф от ДМ имах предвид, че не е много добър.

# 654
  • Мнения: 5 975
Благодаря. Не споря, но определено продуктите на снимките са различни. На този в ДМ има четворка долу в ляво,както на препоръчания от теб има 6/ не мога да разчета за какво 4 става дума-вероятно 4 ефекта /, а на твоя "лош" няма цифра. Но щом казваш,че е едно и също...

# 655
  • Мнения: 5 209
Просто не намерих снимка в интернет на нашия Бреф, затова пуснах тази, за да може да се ориентира човек по формата на бутилката.

# 656
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Моля, препоръчайте ми някакъв много добър  Mr. Green препарат за почистване на тапицерия. Нужен ми е за светло бежовата дамаска на дивана ... Crazy За сега действам с някакво пръскало на Мишелин, но искам нещо още по-добро. Има ли нещо, което може да се сравни с почистването с Рейнбоу или няма такова чудо?  newsm78

# 657
  • Мнения: 326
Моля, препоръчайте ми някакъв много добър  Mr. Green препарат за почистване на тапицерия. Нужен ми е за светло бежовата дамаска на дивана ... Crazy За сега действам с някакво пръскало на Мишелин, но искам нещо още по-добро. Има ли нещо, което може да се сравни с почистването с Рейнбоу или няма такова чудо?  newsm78

http://-spam183-/За-дома/продукти-за-дома/AlmaWin-Почистващ-препарат-с-портокалово-масло-концентрат-500-мл

# 658
  • Мнения: 2 216
Моля, препоръчайте ми някакъв много добър  Mr. Green препарат за почистване на тапицерия. Нужен ми е за светло бежовата дамаска на дивана ... Crazy За сега действам с някакво пръскало на Мишелин, но искам нещо още по-добро. Има ли нещо, което може да се сравни с почистването с Рейнбоу или няма такова чудо?  newsm78
Според мен няма такова чудо. Пробвах всевъзможни препарати за тапицерии, без желания от мен ефект. Накрая повиках фирма и най-после съм доволна

# 659
  • Мнения: 13 206
А този Бреф как мирише  Thinking Гадничък ли е като Доместоса?
По-гадно мирише. И се разтича.

Общи условия

Активация на акаунт