Най-необходимото за детската стая?

  • 2 081
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
blagodaria na bubu to , zori i doda,

da, kato cialo za staiata se interesuvah. inache gledam link-a v bgmama, to sa chudesii, grebencheta....az sam bila s gola tikva do neznam koga Simple Smile)), kato se setia za grebencheto i si padam ot smiah.  Joy
no ste pravi, po - dobre po otrano, che posle znam li...

a sterilizatora moje li da se zameni s neshto drugo? v smisal ne moje li s drugo da se sterilizira? ili e mnogo udoben i nezamenim??

# 16
  • Мнения: 4 155
Вместо в стерилизатор можеш да изваряваш шишетата, играчки, друго, което искаш в тенджерка. Или има стерилизатор на чико за микровълнова печка за 20 или 30 лева. Ние ползвахме тенджерка, тъй като през зимата ел. уреди не работят при нас. А камината си гори постоянно. Слагах ги в тенджерката и след 10-на мин варене ги махах.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 877
Вместо в стерилизатор можеш да изваряваш шишетата, играчки, друго, което искаш в тенджерка. Или има стерилизатор на чико за микровълнова печка за 20 или 30 лева. Ние ползвахме тенджерка, тъй като през зимата ел. уреди не работят при нас. А камината си гори постоянно. Слагах ги в тенджерката и след 10-на мин варене ги махах.


blagodaria stryper,

izglejda udobno, no tenjerkata sashto varshi rabota, kolko chesto se izvariavat shishencata? ako akrmish, samo tova za sokche i voda se nalaga, nali?

# 18
  • Мнения: 1 370
vaniliaice знам, че иска6 да имаш всичко за твоето бебче и това е напълно нормално. Но ми се иска от опит да споделя с теб, че още в самото начало, ще получиш адски много подаръци. Тогава, направи сметка, от какво имаш нужда да докупиш и какво не.

По повод стерилизатора, аз съм твърдо за. Много практична вещ се оказа.

Леко бременеене от мен  bouquet

# 19
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дъската за преповиване определено не е лукс, а необходимост. Купи си, няма да съжаляваш. Hug

# 20
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Ние направихме цялостен ремонт на детската стая и купихме нови мебели: гардеробче, ракла и етажерка + едно голямо нормално легло, на което ще спи след време. Отделно леглото на бебка+повивалника
По повод стерилизатора- за мен е много важна вещ. Вярно, че може и да котлона да се изварява, но аз лично стерилизирах всички шишета всекидневно до 1 годинка, така че ми спести много време. Освен това- няколко пъти ми се е случвало да забравям водата на котлона- така че ми спести и много инциденти.

# 21
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Като за начало трябва да се направи поне козметичен ремонт на стаята. Трябват ти креватче, 2-3 комплекта дрешки, шкафче, 2-3 комплекта спално бельо, ваничка.
 Прави си сметката и за подаръците които ще получиш- те ще са най-вече дрешки, биберони залъгалки, играчки така че с тези неща можеш да почакаш. Хубаво е да се запасиш с памперси, а и с козметика за бебето- те ще ти трябват от първия ден.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 877
blagodaria za spodelenoto ot vsichki!

pravi ste i za podaracite, imam go rpedvid Simple Smile oshet vednaj mersi!!
badete zdravi vie i bebchetata vi!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 115
за мен стерилизатора е ценна вещ - спестява време и електричество, аз стерилизирам всеки ден - понякога и по двапъти ми се налага.
Шишета - аз все още ползвам само 2 малки от по 150мл - за вода и за чай против колики - за начало едно малко ще ти стигне - ако ест всичко е ок и кърмиш, което ти пожелавам;) залъгалки не ти трябват на първо време.
Друго нужно, но дребно е задължително спирт 70% и обикновенни клечки за уши за пъпчето, че памукът оставя власинки...
аз от първия ден си ползвам и шезланг, че денем ходим в хола, а не го оставям в стаята с леглото - по-удобно ми е да е наблзо, но не е задължително, разбира се.
Помислви дали нямаш някои познати с детенце, които да ти усмужат с разни неща...така е много по-добре според мен Simple Smile
Ох май и друго щях да пиша но забравих, ако се сетя ще пиша пак, ако имаш ти някакви въпроси не се притеснявай - питай - на лични или на ICQ ще се радвам да помагам.

А да за козметиката - трябват ти за начало олио или крем за след баня, нещо за къпне и крем за дупе да не се подсича - може за начало да си купиш тестери, да видиш кое е най-добро за твоето бебе, същото се отнася и за памперсите, не се презапасявай, по-добре купи по няколко единични бройки от различните марки  и пробваи, кой най-ще ви паснат:)
И дъската за гладене е удобна вещ ако нямате , че доста ще ти се налага, което ме навежда на мисълта и за бебешки прах за пране  - ама нали и без това предварително ще трябва да изпереш и изгладиш каквото му вземеш та няма да изпуснеш тези неща 100%

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 16:42 от bubu_to

# 24
  • София
  • Мнения: 1 877
за мен стерилизатора е ценна вещ - спестява време и електричество, аз стерилизирам всеки ден - понякога и по двапъти ми се налага.
Шишета - аз все още ползвам само 2 малки от по 150мл - за вода и за чай против колики - за начало едно малко ще ти стигне - ако ест всичко е ок и кърмиш, което ти пожелавам;) залъгалки не ти трябват на първо време.
Друго нужно, но дребно е задължително спирт 70% и обикновенни клечки за уши за пъпчето, че памукът оставя власинки...
аз от първия ден си ползвам и шезланг, че денем ходим в хола, а не го оставям в стаята с леглото - по-удобно ми е да е наблзо, но не е задължително, разбира се.
Помислви дали нямаш някои познати с детенце, които да ти усмужат с разни неща...така е много по-добре според мен Simple Smile
Ох май и друго щях да пиша но забравих, ако се сетя ще пиша пак, ако имаш ти някакви въпроси не се притеснявай - питай - на лични или на ICQ ще се радвам да помагам.

А да за козметиката - трябват ти за начало олио или крем за след баня, нещо за къпне и крем за дупе да не се подсича - може за начало да си купиш тестери, да видиш кое е най-добро за твоето бебе, същото се отнася и за памперсите, не се презапасявай, по-добре купи по няколко единични бройки от различните марки  и пробваи, кой най-ще ви паснат:)
И дъската за гладене е удобна вещ ако нямате , че доста ще ти се налага, което ме навежда на мисълта и за бебешки прах за пране  - ама нали и без това предварително ще трябва да изпереш и изгладиш каквото му вземеш та няма да изпуснеш тези неща 100%


blagodaria bubu to Simple Smile
imame daska z agladene , da, ti si prava za pampersite, mai vsichko s vremeto si se narejda. icq imam da, 75396545, chestichko sam online.

# 25
  • Мнения: 1 072
Май не си ме разбрала правилно или аз съм се изказала неточно. Дъската за повиване е удобна много, но ако бебето много шава и се върти, ще я ползваш до 5 месеца. Ние вече от месец се обличаме право седнали или на леглото докато с едната ръка го държа да не се обърне по корем, което става моменталически. Мисля, че повечето бебчета са като нас  newsm78
За подаръците какво да ти кажа - имам детска козметика до 2 год. сигурно и хавлии - явно е било хит в подаръците  Laughing. Също гледах мебел за стаята, но накрая ни дадоха легло и ние приехме. Само дюшек купих нов (и спално бельо, разбира се  Laughing). Същото със повивалната дъска. И количката ни я подариха, но поне аз си я избрах.
Добра идея е да си готова отрано, нищо, че има поверие да не се купува нищо преди раждането. Козметичен ремонт е задължителен. Дрешките също няма да усетиш как ще ти подарят, а толкова бързо ще омалеят, че половината ще останат неизползвани. Поне при нас беше така.
Стерилизатор незнам. Аз изварявах в тенджерка на котлона и не ми е било в тежест. Всъщност ако избереш да кърмиш, ще ти трябва 1 шише за всеки случай и 1 биберона само. Доста е лесно, бебчето пие само кърма. Марк и досега не признава вода, чай, нито сок.
Не съм се ръководила от цени, а от практичност: ако някой дава или подарява, аз взимам и благодаря  Laughing По-добре е да купиш въртележка за над леглото (нашата е с дистанционно за музиката - много удобно и 5 дълги песнички, Марк още й се радва), активна гимнастика, развиващо килимче, хубави маркови играчки с установен произход.
Ваната ни е анатомична - много по-удобно е. Нямам представа как се справят майките с обикновени ванички.
Успех!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 877
blagodaria tanche,

ние задължително ще оправим стаята, сега е неизползваема, за музиакта съм се замисляла, може и уредбичка д авърви с музика, кяото да е приспивна , нали?

иначе ти сигурно говориш за музикалните въртележки, виждала съм, само че дето се навиват Simple Smile))

какво представлява активната гимнастика и   развиващото се килимче? и също каква е разликата м-у обикновена и  анатомична вана?
  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 44 115
e активната гимнастика със сигурност не е първото което ще ти трябва - http://shop.danet.bg/index.php?cPath=73_106-  за това иде реч, да , но моят дребосъчко още не може да си задържи повече от 15 мин. вниманието в/ху играчка, а пък се ползват докато не почне да сяда и тогава вече става напълно безинтеренсна вещ - така че не бих бързала специално с това...
а ваничката - едната е с плоско дъно, а другата има място което да поеме тялото на бебето - така - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=115

# 28
  • София
  • Мнения: 1 877
e активната гимнастика със сигурност не е първото което ще ти трябва - http://shop.danet.bg/index.php?cPath=73_106-  за това иде реч, да , но моят дребосъчко още не може да си задържи повече от 15 мин. вниманието в/ху играчка, а пък се ползват докато не почне да сяда и тогава вече става напълно безинтеренсна вещ - така че не бих бързала специално с това...
а ваничката - едната е с плоско дъно, а другата има място което да поеме тялото на бебето - така - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=115


au kakvi sa sladki tezi vanichki....dali shte iskat d asotiat vatre legnali samo? niakoi nali gi e strah ot vodata....

a za gimnastikata si prava...blagodaria, shte si pokaje iska li samoto dete.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 115
ми и за ваничката още не иска в такава, но той мн рита и подскача във ваната и ако не го дъвржа здраво се страхува,а и мястото още му е широко и като ритне и се парзулне нанякъде, скоро обаче пак ще го тествам, но в началото бяхме само на легенче - държа го  с едната ръка с другата сапунисвам и плакна. То и досега върши работа - така му мия дупето, като сменям памперси , че  да не го разнасям по студа из къщата

Общи условия

Активация на акаунт