Кафеварка - каква и от къде?

  • 41 164
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 416
ОФ аз последно взех на Тчибо Милано Стайл ииии  Sick Отвратително е  Stop Може и Силиция да му има нещо, просто сутрин си правя кафе и има такъв гаден вкус, все едно кафе с нещо, че близвам 2-3 глътки и така си остава, после изсипвам останалата част. Я за всеки случай опитай с друго кафе, на миналата кафеварка майка ми (преди да я стопи  Mr. Green) също имаше такъв налеп и кафето си беше все хубаво, на сегашната не знам сигурно пак има. Опитай с друго кафе  Peace
Ами аз Милано не съм пробвала, но Сицилия не е лошо. Явно наистина съм си внушавала заради налепа Embarassed

Аква, аз обичам арабика и купувам 100% арабика винаги.
От известно време пия Чибо ексклузив 100% арабика - в синята опаковка, харесва ми, плътно и ароматно. Моето мнение е, че е по-добро от Миланостайл на Чибо, макар че е по-евтино.
Тук-там купувам Лаваца 100% арабика - черната, но ми прави впечатление, че става все по-гадна и не си заслужава парите.


Благодаря ти  bouquet Ще взема другия път Чибо ексклузив тогава.

# 31
  • Мнения: 3
Не си купувайте кафеварка Биалети. Поне не от специализираното магазинче за кафе на първия етаж на Халите. Кафето се връща в резервоара за водата. Може и да съм тъпа, но от 30г. ползвам кубинска кафеварка и не съм имала проблем като от това чудо и то на тази цена.  Confused

# 32
  • Мнения: 15 379
Не си купувайте кафеварка Биалети. Поне не от специализираното магазинче за кафе на първия етаж на Халите. Кафето се връща в резервоара за водата. Може и да съм тъпа, но от 30г. ползвам кубинска кафеварка и не съм имала проблем като от това чудо и то на тази цена.  Confused

Върни я, дефектна е.

# 33
  • Мнения: 3
Де да можех. Като си купиш нещо за толкова пари и не очакваш дефекти, измиваш си я, прибираш я и хвърляш опаковката с бележката. Embarassed

# 34
  • Мнения: 15 379
Де да можех. Като си купиш нещо за толкова пари и не очакваш дефекти, измиваш си я, прибираш я и хвърляш опаковката с бележката. Embarassed

Какъв е точно проблема? Разгледа ли уплътнението, цедката - горна, долна?

# 35
  • Мнения: 3
Слагаш водата, кафето, всичко, както си му е редът, слагаш на котлона и чакаш, чакаш..., мирише на кафе...., но кафе няма. И като минат 20-тина минути, охлаждаш и гледаш умно /нали съм тъпа/, изстудяваш, отваряш и... кафето е долу в резервоара за вода. После инспектираш, цедки, гумички, изходния материал /кафето е еспресо и няма проблем в кубинската 30-годишна кафеварка/. И така 10-тина пъти като редуваш и само с вода.  newsm78

# 36
  • Мнения: 15 379
Аз обаче тъпо и упорито бих я върнала, дори и без кутия и касова бележка.
Просто отиди и им кажи.
Имаме няколко размера Биалети вкъщи, правят нечовешко еспресо Heart Eyes.

# 37
  • Мнения: 10
Какво ви е мнението за различният метал от който се изработват кубинките ? Четох, че не било хубаво да е от алуминий и най-добре било да е от неръждаема стомана, защото алуминият променял вкуса на кафето.
Но дори и скъпите марки кубинки ги правят от алуминий, някой марки имат модели и от единият от другият материал.

Дали реално тези кафеварки от стомана правят по-вкусно кафе от тези от алуминии ?

# 38
  • Мнения: 177
здравейте ! някой скоро да е търсил кафеварка bialetti и по специално brikka? от къде в софия може да си я купя с право на връщане:D ? също така, някой от вас има ли кафеварка пак на Bialetti или подобна като качество,която е подходяща за индукционен котлон?  newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 27
Нямам идея от къде можете, но за да не си търсите специално кафеварка, която да работи на индукционнен котлон, ви препоръчвам да си купите едно приспособление, което може да използвате всякакви видове уреди, неподходящи за индукционни котлони.
https://www.google.co.uk/search?q=%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%83%D0%BA … rc=woBy5JQk9RfQVM:

# 40
  • Мнения: 177
Нямам идея от къде можете, но за да не си търсите специално кафеварка, която да работи на индукционнен котлон, ви препоръчвам да си купите едно приспособление, което може да използвате всякакви видове уреди, неподходящи за индукционни котлони.
https://www.google.co.uk/search?q=%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%83%D0%BA … rc=woBy5JQk9RfQVM:
Много благодаря за този съвет  Hug bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 404
здравейте ! някой скоро да е търсил кафеварка bialetti и по специално brikka? от къде в софия може да си я купя с право на връщане:D ? също така, някой от вас има ли кафеварка пак на Bialetti или подобна като качество,която е подходяща за индукционен котлон?  newsm78

Ето тук я има https://www.pazaruvai-lesno.bg/kafevarka-bialetti-brikka-4-chashi.html

# 42
  • Мнения: 177
здравейте ! някой скоро да е търсил кафеварка bialetti и по специално brikka? от къде в софия може да си я купя с право на връщане:D ? също така, някой от вас има ли кафеварка пак на Bialetti или подобна като качество,която е подходяща за индукционен котлон?  newsm78

Ето тук я има https://www.pazaruvai-lesno.bg/kafevarka-bialetti-brikka-4-chashi.html
Благодаря, знам, но ми се иска да я видя на живо Sad а и нямам време за поръчки :/

# 43
  • Мнения: 746
Здравейте.  Намерихте ли си кафеварката?  И аз искам да я видя на живо. Ако сте си я взели доволни ли сте?

# 44
  • Мнения: 177
Bialeti имаше само в магазина в Халите и в магазина за кафе, който се намира в Galaxy Trade Center, но и на двете места беше от по-малките варианти, които по нашите стандарти стават точно за 1 кафе Simple Smile Реших, че цената не си заслужава и купих кафеварка на друга марка - https://www.masterhaus.bg/bg/product/190537-kafevarka-neryjdaema … a-valentina-g-a-t , купих я за 30 лв някъде в магазин Zora, доволни сме, стабилна е и кафето определено има по-хубав вкус, но преди бяхме с най елементарните от магазинчето за левче все пак Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт