Моля за помощ - зъботехник мошенник

  • 3 415
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Ще разкажа накратко - имах нужда от частична протеза , направих плакова , но ми беше много неудобна , препоръчаха ми валпласт и въпреки , че беше доста скъпа се съгласих , предстои ми пътуване в Швейцария и за мен е важно да изглеждам добре и да говоря нормално , така също и да се храня
платих си цялата сума ,обещаха ми 10 години гаранция и днес  ми я поставиха - УЖАС , неудобна , грозна и след 5 минути ми се счупи  Sad , оказа се , че е най-обикновена и евтина плака , на която са залепени твърди пластмасови куки , няма нищо общо с мострите , които ми показа зъботехника  Sad , сега не знам какво да правя
аз зъботехника не го познавам , зъболекарка ми взе мярката , чудя се как да постъпя- вече пари нямам , много малко време ми остана - на 3 януари трябва да пътувам newsm78
ще бъда благодарна за всеки съвет , моля някой ако е изпадал в подобна ситуация да сподели

# 1
  • Мнения: 3
Това, което се е случило наистина е изключително неприятно и некоректно от страна на зъботехника.
Съветвам Ви да проведете разговор със зъболекарката и да Ви направят протезата, за която сте си платили. Имайте предвид, че "Валпласт" протезите се придружават от индивидуален паспорт с номер, което е гаранция за качеството и произхода на материала.
Достатъчно време имате, за да Ви се изработи наново протезата.
Успех!

# 2
  • Мнения: 64
implantanalog  , много благодаря за информацията   bouquet , аз за пръв път чувам за индивидуален паспорт с номер , мисля , че повечето пациенти не знаят как да се предпазят от измами , плащат предварително и ако попаднат на некоректни зъболекари - зъботехници си създават излишни проблеми , затова ще помоля за още малко информация , аз например не знам какво значи -10 години гаранция  newsm78 , в смисъл трябва ли да се издаде някаква гаранционна карта , в която да е обяснено точно и ясно , какво се има в предвид , какви са условията , какво се случва ако има проблем , например за мека протеза- ще я лепят ли , нова ли трябва да се направи ?
сега си давам сметка , че когато човек има голям проблем , много бърза да го реши , забравя да пита за подробности, неудобно му е да задава въпроси , задоволява се от неясни отговори  и после при възникнал проблем разбира , че сам си е виновен  Sad
аз лично бях решила , че най-голям проблем ще е да събера парите , сега разбирам колко наивна съм била  Sad
вчера многократно ми беше обяснявано , че протезата ми е от супер качествен материал от ново поколение , този материал е на светлинни години над валпласта , как може да съм толкова неблагодарна , какво още искам и т.н. - ама и аз се заинатих и казах - платих за валпласт , не искам по-скъп и по-качествен материал , искам валпласт - и така в продължение на часове  #Cussing out
накрая не им издържаха нервите и ми си върнаха парите до стотинка Simple Smile
сега с натрупания горчив опит ще търся нов зъболекар и този път ще говорим много ПРЕДИ да платя
исках да помоля и за още един съвет , дали не е по-добър вариант да отида директно при зъботехник  newsm78 , защото при проблем зъболекарят обвинява зъботехника , а зъботехника обвинява зъболекаря и се въртим в омагьосан кръг

# 3
  • Мнения: 168
Сподели имената и на зъболекаря, и на зъботехника. Изтипосай ги и в черния списък. Няма какво да се оправдават един с друг - нали зъболекарят ти е препоръчал конкретния зъботехник? Аман от некадърни самозванци, които злоупотребяват със здравословните неволи на хората.

# 4
  • София
  • Мнения: 6
Проблемът при теб се е получил защото Валпласт отдавна е станало нарицателно име ,като Памперс например.По принцип термопласти ,за изработване на гъвкавите протези са много,включително и китайските.Така че на теб са ти сложили някаква термопластична пластмаса,най-вероятно само зъботехник знае какво точно. Мога да ти пиша на лични телефона на вносителите на Валпласт,те имат и лаборатория ,в която правят протези, и те ще те насочат  към един от докторите,с които работят.

# 5
  • Мнения: 292
Ето на, и на мене се случи същото! Два пъти ми се чупи " валпласта" на едно и също място! В понеделник ще се разправяме!

Общи условия

Активация на акаунт