Ядки и сушени плодове в София

  • 1 086
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте, къде купувате ядки в София (център, Гео Милев, Младост)? Интересуват ме количества от половин-един килограм орехи, фъстъци, сини сливи и т.н., все стандартни неща дето ще ги има навсякъде, но не навсякъде са качествени, български, по възможност нова реколта. За предпочитане опаковани, но и насипни са ок, стига да не са по 2лв за 100 грама. Все онлайн магазини намирам, а не смея да поръчам от непознат такъв, а и друго си е да отида на място и да разгледам...

# 1
  • Мнения: 2 170
На Графа има голям и хубав магазин за ядки. Насипни са, но са качествени. Намира се на метри от бул. Евлоги и Христо Георгиеви.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 561
Кафе и ядки "Адамс" до Женския пазар, на ул. Братя Миладинови, 42. Огромно разнообразие от ядки, семена, подправки, бонбони, кафе, чай - насипни, поради което много по-евтини. Продуктите са пресни, защото не се задържат, често има доста дълги опашки.

# 3
  • Мнения: X
Купувам си от Ройс.

Видях една борса за ядки Начев. Нямам впечатления, дали някой е пробвал?

# 4
  • Мнения: 128
От тези само Rois съм чувала.. и за Mr. Almond знам.. Има ли разлика в качеството/цените или е все същото и просто да отида до най-удобното място?

"Адамс" го погледнах, но поне на снимките в интернет изглежда като място за кафе и подправки, а не за ядки и сушени плодове.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 034
Евразия, даже са в района, който търсите. Преди 2-3 години купувахме редовно от тях и бяха хубави.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 561
От тези само Rois съм чувала.. и за Mr. Almond знам.. Има ли разлика в качеството/цените или е все същото и просто да отида до най-удобното място?

"Адамс" го погледнах, но поне на снимките в интернет изглежда като място за кафе и подправки, а не за ядки и сушени плодове.

О, от снимките не можете да се ориентирате. Има и сушени плодове и всичко, което съм изредила в предишния си пост.

# 7
  • Мнения: 2 502
Купувам си от Ройс.

Видях една борса за ядки Начев. Нямам впечатления, дали някой е пробвал?

И аз предимно от Ройс.
Начев са хубави, но там се купува само на едро. Трябва да се намери някой да се разделят евенуално.

# 8
  • Мнения: X
А знаете ли колко е минималното количество за покупка от Начев? Понеже доста хапваме, 1-2 кг са ок като количество.

# 9
  • Мнения: 2 502
А знаете ли колко е минималното количество за покупка от Начев? Понеже доста хапваме, 1-2 кг са ок като количество.

Чудесно за Вас, 1 кг е минималното.

# 10
  • Мнения: 128
Отидох до зеленчуковата борса. Ако някой търси евтини опаковани ядки, там е мястото. Видях 3 магазина за ядки почти един до друг (единият от които споменатия на Евразия). Има всякакви, повечето са по поливин или един килограм, но има и от някои неща опаковки по 100-200гр. Има и големи опаковки по 3, 5 и т.н. кг. Повечето неща са внос - орехи от Китай, фъстъци от САЩ, печени от Никарагуа... но с малко търсене из магазинчетата си взех по 2-3 неща от всяко и си имам български тазгодишни орехи и фъстъци, турски смокини и сръбски сини сливи (в България нямало машини за вадене на костилките и поне в тези магазини нямаше български без костилки). Останах доволна, изпълних си целта без да обикалям из града и без да мисля как да опаковам насипни ядки.

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт