Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 49

  • 38 816
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 25

vip42   bouquet тъй,тъй с една дума будала ,ама пък колко хубав беше с ония рогца  Joy Joy Joy

Ами , хубавото си е всякак хубаво ! И с рогца и без рогца .  JoyИ аз го харесвам , даже и наивността му по отношение на Садъка харесвах.  Как не го гръмнаха завалията , зян да стане, когато  на похода се беше отнесъл и не искаше да воюва , та Ибрахим го разтърси да дойде на себе си.





Аааа,то не му се е разминало..Чак ме е страх да си помисля как Ибрахим ще реагира като види,че е довел Нигяр й и каза,че това е нейното детенце..


И аз очаквам този момент  ooooh! ooooh!Но се надявам предпазливостта на Нигяр да сработи и да не се покаже пред Ибрахим.
На нейно място бих отвлякла детето. newsm7
8Вие как мислите ,че ще го решат сценаристите?

# 676
  • Мнения: 0

Sinan Mustafov, този клип твой ли е? Това е клип  на Невин Иванова и Елена Докузова, защо го представяш за свой? Това се нарича кражба - да крадеш превода, да изрязваш авторите-превод,субтитри и да го представяш за свой.

http://vbox7.com/play:d59fcea7e7

# 677
  • Мнения: 342
siren 62 ,vip 42 пак се смях от сърце .Благодаря ви  Hug
Скрит текст:
цитат на Danaya33
"..Спооред мен в Ибрахим заговори нещо от рода"Кучето кокала не го яде , но не го и дава".....защото не мисля ,че любовта при него я има.След първото им общуване той толкова противно я изпъди!! Naughty"

Tова и аз повтарям безброй дни ,че Ибрахим не обича нито Хатидже ,нито Нигяр .. даже и за детето незнам доколко е наистина обич .Ако обичаш детето си няма ли да искаш да види майка си ,която знаеш през какво е минала и колко е страдала за него?!Или ще го лишиш от най-важния човек в детството му ,че и живота..
Та ние тук единодушно подкрепяме идеята Кадер да е с Нигяр ,въпреки различията ни като пристрастия по-отношение на героите..само и чисто от човешка гледна точка и тази на родители,а той като любящ баща още не се е сетил да и каже -жива е!Кадер била само негова ooooh!

# 678
  • Мнения: 0

 Искаш отговори, но ги четеш "като дявола Евангелието"! Повтаряш до безкрай едно и също нещо, без да коментираш аргументирано отговорите,които получаваш!

 

По първото изречение- не е вярно.
По второто-винаги представям своите аргументи и то кокретно на зададените въпроси. Първо отговарям, после задавам нови въпроси. Тъкмо аз призовах тук да водим спора, като първо отговаряме на въпросите, без да бягаме от конкретиката. И без да препускаме по сюжета, като така въпросите остават да висят. Ако ти се занимава погледни в темата. Поне дискусиите ги има, не говоря празни приказки.
Що се отнася до традициите и представянето на една династия, имах предвид дори и етикецията в нея. Пример-дори днес не е прието да се докосва английската кралица ако тя примерно не подаде ръка. Или пък не можеш да я потупаш по рамото.

# 679
  • Мнения: 197
vvi, в случай, че не знаеш, Валиде султанката е имала огромно влияние и при управлението и влияние над султана. Освен това, да тя е лицето на династията със отстояването на всичко, което касае династията. Тук освен това говоря и за имидж и за представителност и за държание на човек, стоящ високо в йерархията на династията. Нима личностните й качества не могат да легитимират и представят пред общността една династия, да не говорим за ролята й в нея. А дали е излизала от харема или не ни най-малко не оборва по горе написаните ми думи.
Искаш отговори, но ги четеш "като дявола Евангелието"! Повтаряш до безкрай едно и също нещо, без да коментираш аргументирано отговорите,които получаваш!
В този смисъл не може да се говори за дискусия, а за преливане от пусто в празно!
 Във филма никъде не видяхме огромното влияние на Валидето над султана!
 В историята също! След брака на Сюлейман,който тя не приема е изпратена друг дворец и така обижда сина си,че той не отива на погребението й!(тук цитирам по памет и не мога да твърдя на 100% достоверност ,защото както знаем историята е най-неточната наука!Дори при  датите и събитията има някаква условност, камо ли при човешките взаимоотношения)

Това е една от версиите. Другата е, че няма информация кога Сюлейман се е оженил за Хюррем, но вероятно е станало след смъртта на Хафса. Погребението на Валиде е било много пищтно, а официалният траур, ако си спомням правилно, е бил 2 седмици.

# 680
  • Мнения: 0

 Искаш отговори, но ги четеш "като дявола Евангелието"! Повтаряш до безкрай едно и също нещо, без да коментираш аргументирано отговорите,които получаваш!

 

По първото изречение- не е вярно.
По второто-винаги представям своите аргументи и то кокретно на зададените въпроси. Първо отговарям, после задавам нови въпроси. Тъкмо аз призовах тук да водим спора, като първо отговаряме на въпросите, без да бягаме от конкретиката. И без да препускаме по сюжета, като така въпросите остават да висят. Ако ти се занимава погледни в темата. Поне дискусиите ги има, не говоря празни приказки.
Що се отнася до традициите и представянето на една династия, имах предвид дори и етикецията в нея. Пример-дори днес не е прието да се докосва английската кралица ако тя примерно не подаде ръка. Или пък не можеш да я потупаш по рамото.




Отговорих ти ,
Ти ми отговори- Кое от децата си защитаваше Валиде, като уби коня на Хюрем.
Кое от децата си защитаваше като взе детето на Хюрем и не и позволяваше да го вижда- само защото Хюрем каза истината - че не е била развалена храната а отровена.
Какво направи Хюрем, което другите не са.
Колко до това, че Валиде презентира династията, да но не тази Валиде а друга- Кьосем Султан.
Както, всички видяхме, тази Валиде нямаше никаква власт над Султана, единственото, което постигна е, че Султана приемаше временно Махи в четвъртъците , но не можа да го накара да спи с нея.

# 681
  • Мнения: 0
Здравейте аз съм нова в темата и много се извинявам за нахалното ми нахълтане, но ако може някой да даде информация за рода на Хамит Халил.   Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 682
  • Мнения: 17
fenkata1968, истинско удоволствие е да те чете човек. Прекрасно се справяш с отделянето на историята от фикцията. Съгласна съм абсолютно с теб за Хюррем.
Благодаря за хубавите думи! И ти имаш моите комплименти за начина си на писане - точно, ясно, без излишни обяснения. newsm10 Що се отнася до историята, много ми се иска да си направим тема, където да говорим само за нея, без "лирични" отклонения. Тук има много хора, които имат доста  познания съм сигурна, че няма да е скучно.

и аз искам такава тема!  Подкрепям те  Hug  bouquet

# 683
  • Мнения: 12
Аааа сакън! За Валидето или хубаво,или нищо!

# 684
  • Мнения: 0

Аааа,то не му се е разминало..Чак ме е страх да си помисля как Ибрахим ще реагира като види,че е довел Нигяр й и каза,че това е нейното детенце..

И аз очаквам този момент  ooooh! ooooh!Но се надявам предпазливостта на Нигяр да сработи и да не се покаже пред Ибрахим.
На нейно място бих отвлякла детето. newsm7
8Вие как мислите ,че ще го решат сценаристите?


[/quote]

Вие наистина ли мислите, че Матракчъ би завел Нигяр без съгласието на Ибрахим??? И то когато и той е там?

# 685
  • Мнения: 0
ЗДРАВЕЙ ТЕ ,МИНАЛАТА СЕДМИЦА БЙАХ ПУСНАЛА ЛИНК КАДЕТО НЕЖИН ПРЕЖЕЗДА ON LINE СЕРИИТЕ ,И ВЕДНАГА ПОСТА МИ БЕСЕ ИЗТРИТ,ПИТАМ ЗАСТО,СЛЕД КАТО МЕСЕЦИ ПУБЛИКУВАТЕ ЦЕЛИЙАТ ФИЛМ С ПРЕВОДА НА НЕВИН ,ДРУГИ КОПИРАТ ПРЕВОДИТЕ И НА ФРАГМАНИТЕ И   ВСИчКИ Ж ЗАХЛАС започВат да му благодарйат и да се клаНЯат................ХОРА ИМАМЕ ЛИ САВЕСТ, имаме ли достойнство.......бйах се зарекла да не писа вече,много бйах обидена,просто ей така ми изтрихте поста ,а други си ги толерирате

# 686
  • Мнения: 14 481
То тази темичка си беше чудесна-спокойна ,усмехната ,с постове за историята и за филма.Ама бушуват се страстите и много лично-емоционално стана. smile3511
Дайте ,моля по ведро и позитивно!Това е все пак един филма за удоволствие и приятно изкарано време. newsm03

Моля,отново не пишете с главни букви-нито сме глухи ,нито сме слепи!
 smile3525

# 687
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 3 827

Sinan Mustafov, този клип твой ли е? Това е клип  на Невин Иванова и Елена Докузова, защо го представяш за свой? Това се нарича кражба - да крадеш превода, да изрязваш авторите-превод,субтитри и да го представяш за свой.

http://vbox7.com/play:d59fcea7e7


Да моят е аз не виждам да пише, че го е качила невин иванова, а пише sinan1994.

# 688
  • Мнения: 0
Още нещо- не може някой, който никой не вижда да презентира династия, държава и каквото и да е. Презентирането на дадена институция, държава, предмет и каквото и да е , се състой точно в това- да се покаже във възможно най-добра светлина на определен кръг от  хора, или широката аудитория.
Ако Валиде е представлявала династията , то е било само в харема, пред наложниците, евнусите и дъщерите си.

# 689
  • Мнения: 0
ако не ме баннат за непокорство и не сведена ниско глава МОЛЙА ,МОЛЙА ОДГОЖОРЕ ТЕ МИ КАКВО ЗАчИ-ХЙУРЕМ,НАЛИ ТОЖЕ Е МЙУСУЛМАНСКОТО И ИМЕ,КАКЖО ОЗНАчАВА В ПРЕВОД,БЛАГОДАРЙА

Общи условия

Активация на акаунт