Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 49

  • 38 801
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 0
а... аз преди малко коментирах трейлера, но от чаршафи друго пране не се види
Laughing  Корделиа вижда се .
За Махи и на мен ми направи впечатление.Но не ми се иска да вярвам ,че има общо..по-скоро тълкувам погледа и вследствие на случката когато СС беше на легло .
Аз си чета всичко ,но вече почна малко да ме боли главата  #Crazy ..
хем ми е смешно и забавно..на моменти,хем ми става тягостно..
И аз няма да отговарям на толкова дълги постове вече..,не за друго ми като почна едно по едно и моя става двоен .. та съвсем се губи смисъла.
Доре ми  : "Защото е грозно да използваш едно дете за постигана на цели." ,помниш ли кой друг използва едни деца за постигане на свои цели?
Gawina аз лично ще чакам с нетърпение превода.. Hug
vip42 -  спри се ,че наистина ме заболя корема от смях  Laughing Hug
Скрит текст:
И специално за ДореМи и за Меноар - на мен не ми пречи ,че нападате Хюрем  Peace .
Но защо да повтаряме безброй пъти едно и също.. така наистина е от пусто в празно ,затова и се въздържам да отговарям на целите постове /няколко пъти вече се спомена че на доста от потребителите им е писнало от "чаршафи" и от налагането на чуждо мнение ,без да се опитваш дори за момент да разбереш чуждата гледна точка/  и се старая да се съобразявам с негодуванието на другите , че накрая ще останем 5 човека да си нищим Хю и Ибо  ooooh! Иначе Щях да отговоря на всичко,но както казах по-рано най-добре да се задава един въпрос ..





 Hug Hug Hug

Аз си спомням, Великолепната Валиде, тя изнудваше Хюрем с децата и.
А Хатидже да не остане назад по достойнство и чест , не даде на Нигяр, дори да докосне детето си.
Ама нали знаете, че нета понякога много засича и може, някои от съфорумките ни точно това да не са го гледали.
И да допълня ,че Валиде не използва децата на Хю инцидентно, а многократно.

# 736
  • Мнения: 12
Да попитам:Нова тема ще се зададе ли скоро,че ми се доспа,ама да изчакам,че утре в ранни зори да съм при вас  Hug Hug Hug


 Още малко попишете тук -до 50 стр   и заповядайте в ЮБИЛЕЙНАТА -50 ТЕМА  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=689916.new#new




Знаех си,че някой ми прочете мислите..Аз вече се изтипосах там,първа  Hug Hug Hug

# 737
  • Мнения: 3 485
Да попитам:Нова тема ще се зададе ли скоро,че ми се доспа,ама да изчакам,че утре в ранни зори да съм при вас  Hug Hug Hug
Я по-добре отиди да си поспиш ,че утре вече може и да стигнем 51 тема .  hahaha

# 738
  • Мнения: 12
Да попитам:Нова тема ще се зададе ли скоро,че ми се доспа,ама да изчакам,че утре в ранни зори да съм при вас  Hug Hug Hug
Я по-добре отиди да си поспиш ,че утре вече може и да стигнем 51 тема .  hahaha



Амиии,ще спя,че да стана много красива и да надмина Фрирузето по красота!..Тук съм,няма мърдане!

# 739
  • Burgas
  • Мнения: 24

Ама нали знаете, че нета понякога много засича и може, някои от съфорумките ни точно това да не са го гледали.


само от нета ще е да знайте, пък мойта пералня  направо гръмна  #Silly Обаче, голям смях пада .. baby_neutral Момичета страхотни сте !  bouquet

# 740
  • Мнения: 0
Отговорих ти ,
Ти ми отговори- Кое от децата си защитаваше Валиде, като уби коня на Хюрем.
Кое от децата си защитаваше като взе детето на Хюрем и не и позволяваше да го вижда- само защото Хюрем каза истината - че не е била развалена храната а отровена.
Какво направи Хюрем, което другите не са.
Колко до това, че Валиде презентира династията, да но не тази Валиде а друга- Кьосем Султан.
Както, всички видяхме, тази Валиде нямаше никаква власт над Султана, единственото, което постигна е, че Султана приемаше временно Махи в четвъртъците , но не можа да го накара да спи с нея.

Отговорих също-Сюлейман, а коня беше предупреждение. Но сега за коня ли да говорим, като точно ти беше написала(ако не си била ти, извини ме), сравнявайки Хюрем с Екатерина велика и смисъла беше какво ли били 50 човека (един кон на 50 човешки живота ли е равен???), които избила в двореца. Тогава какво ни остава освен да кажем ами: Лека им пръст и ситна им пепел.
Кога е взела детето на Хюрем, това не си го спомням.
Какво е направила Хюрем, което другите не са, вече доста неща написах, даже в един от въпросите ми се съдържа и отговора, на който ти така и не отговори: Защо издевателстваше над една умираща жена и така ли защитаваще децата си.
А иначе по нещата, които всички фенки на Хюрем пишете: злобата означавала самодоволство-това не го знаех, записвам си.
Ако искаш отговори ми за Валиде, ако искаш недей. Аз безкрайно се уморих от Хюрем и даже предпочитам да спрем спора за известно време. Опитах се да обсъдим други образи, не се получи.

Сега имам друго предложение към всички във форума: Съгласни ли сте да обсъждаме епизод по епизод образите? Имам предвид тези, които оттук нататък следват.

Последна редакция: сб, 24 ное 2012, 10:02 от MANOWAR-

# 741
  • Мнения: 2
След като видях трейлара с превод,/за който много благодаря/,разбирам,че май се оказах права-
Спомняте ли си ,че изказах предположение,че сценаристите са ползвали момент от
романа"Роксолана"за образа на Фирузе и публикувах един материал ,който дава отговор каква е
и с каква мисия е Фирузе.Ето припомням ви го:

"В този поход доведоха  на Сюлейман младичка робиня къзълбашка.
Една тъничка девойка,по-тънка от веждите на султана.Но тя го порази и ужаси
 с неизчерпаемата си жизненост.Танцува цяла нощ,беше и в постелята на султана,а
след това пак танцува.Той искаше да бъде великодушен и да и даде почивка ,носе учуди:
–Почивка ли?Че от какво?Още не съм се натанцувала дори!
Едва тогава разбра какво е за него Хасеки.Би предпочел да загуби империята,всичко на света,отколкото своята загадъчна Хюррем Хасеки."
Ето какви са къзъблашите:


Скрит текст:
Къзълбашите са близка до шиитите етно-религиозна група, основната част от общността на алевиите в Турция и България.

Броят на алевиите в тези 2 страни е съответно около 15 милиона души (1980-те год.) и около 53 хиляди души (2001).[1] Къзълбаши се наричат и общностите от иранизирани туркмени, които се заселват в някои градове в Афганистан през 18 век.[2]

Къзълбашите са потомци на тюркски племена, които през втората половина на 15 век населяват Хорасан и възприемат шиизма от Хайдар Сефеви, водач на религиозния орден Сефевия. Името къзълбаши (от турски: kızılbaş, червеноглав) идва от дванадесетте червени ленти, които ранните къзълбаши поставяли в чалмите си. Този обичай се свързва от различни изследователи с дванадесетте шиитски имами или с битката при Сифин, след която последователите на Али ибн Абу Талиб носели кървави превръзки на главите си.[1]

Къзълбашите участват в създаването на държавата на Сефевидите в Иран по времето на неговия син Исмаил I. В края на 15 и началото на 16 век къзълбашки групи мигрират на запад и се заселват в Азербайджан и Мала Азия. Там те се свързват с ордена на бекташите, с които имат известни сходства в религиозните възгледи, като двете групи си оказват взаимно влияние. Пради шиитската им религия и връзките им със Сефевидите, османските власти разглеждат къзълбашите като нежелана и враждебна общност. По тази причина османските султани, най-вече Селим I, ги подлагат на преследвания, десетки хиляди са избити, а голям брой са изселени в източната част на Балканския полуостров.[1]

Къзълбашите в България се разделят на три основни групи...
 
newsm10
Нещо ново и свежо,благодаря!Доста се измъчих в последните з-4 теми да търся подобни обяснения,и да чета иначе повтарящи се до втръсване спорове за Хюрем и т.н.,защото не чета по диагонал...Обичам да чета всичко,че и  повтарям,и моля да ме извините,че след като ме изписват "новак"си позволих тук.там да се намеся...Всъщност,не съм съвсем "Новак",тук съм още от 1001 нощи-времето ,когато пак гледахме онлайн...и чакахме преводите на Дамлачик...,от тогава познавам някои хора,които безкрайно уважавам,заради доброто отношение и добрия тон,който винаги поддържат! smile3501На тях и всички,които са умерени в коментарите си!
Хубав ден ви желая и надявам се .днес,събота,да видим превода на Мистик!
ПОЗДРАВ ЗА ВСИЧКИ,С ИМЕТО КАТЯ,КАТЕРИНА!

# 742
  • Мнения: 73
Благодаря! Аз съм Катя и днес ще почерпя  cook

# 743
  • Мнения: 0
Отговорих ти ,
Ти ми отговори- Кое от децата си защитаваше Валиде, като уби коня на Хюрем.
Кое от децата си защитаваше като взе детето на Хюрем и не и позволяваше да го вижда- само защото Хюрем каза истината - че не е била развалена храната а отровена.
Какво направи Хюрем, което другите не са.
Колко до това, че Валиде презентира династията, да но не тази Валиде а друга- Кьосем Султан.
Както, всички видяхме, тази Валиде нямаше никаква власт над Султана, единственото, което постигна е, че Султана приемаше временно Махи в четвъртъците , но не можа да го накара да спи с нея.

Отговорих също-Сюлейман, а коня беше предупреждение. Но сега за коня ли да говорим, като точно ти беше написала(ако не си била ти, извини ме), сравнявайки Хюрем с Екатерина велика и смисъла беше какво ли били 50 човека (един кон на 50 човешки живота ли е равен???), които избила в двореца. Тогава какво ни остава освен да кажем ами: Лека им пръст и ситна им пепел.
Кога е взела детето на Хюрем, това не си го спомням.
Какво е направила Хюрем, което другите не са, вече доста неща написах, даже в един от въпросите ми се съдържа и отговора, на който ти така и не отговори: Защо издевателстваше над една умираща жена и така ли защитаваще децата си.
А иначе по нещата, които всички фенки на Хюрем пишете: злобата означавала самодоволство-това не го знаех, записвам си.
Ако искаш отговори ми за Валиде, ако искаш недей. Аз безкрайно се уморих от Хюрем и даже предпочитам да спрем спора за известно време. Опитах се да обсъдим други образи, не се получи.

Сега имам друго предложение към всички във форума: Съгласни ли сте да обсъждаме епизод по епизод образите? Имам предвид тези, които оттук нататък следват.


Пак ли не си видяла отговора? Защо постоянно, вие фенките на Хюрем пишете, че не ви отговаряме на въпросите? Аз исках на един въпрос да ми отговориш: Защо Хюрем издевателстваше над умиращата Валиде, като тогава очевидно не пазеше децата си, ще отговориш или не? Ти на един въпрос не ми отговори, а постоянно задаваш едни и същи въпроси, на които вече съм отговорила нееднократно. Или може би искаш да повярват всички, че не отговарям на въпросите. Не знаех за този начин да се води  спор. Ти никъде не си отговорила на този въпрос. Както и на други въпроси. Избирам да не отговарям повече на въпроси, на които съм отговорила.
Неведнъж предложих да спрем с този спор. Неведнъж предложих да разгледаме и други образи. Ще запазим ли добрия тон или пак едно и също?

Общи условия

Активация на акаунт