Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 49

  • 38 814
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 14 481
Здравейте аз съм нова в темата и много се извинявам за нахалното ми нахълтане, но ако може някой да даде информация за рода на Хамит Халил.   Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Ето и едно интересно въпросче.
Вместо да си скубете косите-вземете нещо по-полезно прочетете и представенте Hug

Хюрем-смеещата се ,значи и сам Сюлейман я нарече така-това за догонващите Mr. Green

# 691
  • Мнения: 0

Sinan Mustafov, този клип твой ли е? Това е клип  на Невин Иванова и Елена Докузова, защо го представяш за свой? Това се нарича кражба - да крадеш превода, да изрязваш авторите-превод,субтитри и да го представяш за свой.

http://vbox7.com/play:d59fcea7e7


Да моят е аз не виждам да пише, че го е качила невин иванова, а пише sinan1994.
Разбира се, че не пише, нали вече си  изтрил имената на Невин и Елена, но текстът не можеш да изтриеш-всички виждаме, че двата текста са напълно идентични!

# 692
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
fenkata1968, истинско удоволствие е да те чете човек. Прекрасно се справяш с отделянето на историята от фикцията. Съгласна съм абсолютно с теб за Хюррем.
Благодаря за хубавите думи! И ти имаш моите комплименти за начина си на писане - точно, ясно, без излишни обяснения. newsm10 Що се отнася до историята, много ми се иска да си направим тема, където да говорим само за нея, без "лирични" отклонения. Тук има много хора, които имат доста  познания съм сигурна, че няма да е скучно.

и аз искам такава тема!  Подкрепям те  Hug  bouquet
ами направете си...   bouquet
тук темата е за сериала и за Халит Ергенч. например има тема за 1001 нощ и за проекти на съпругата му на Халит, на който му е интерсна влиза там.
акто искате тема за история и за анти хюррем направете си.  Joy

# 693
  • Мнения: 342
Fen  ,на мен даже не ми хрумна че Ибрахим знае за дошлата Нигяр. newsm78 ,защото нали каза нещо от сорта "тя вече си има свое семейство" .
Но това има логика ..,знаейки колко подчинен е Матакчъ на Ибо .. чак да се учудиш да реши нещо на своя глава.
Ще видим дали е по заповед на Ибо или е инициатива на Матракчъ..Ако Ибрахим е наредил да доведе Нигяр , ще знам че обича детето и опитва да поправи грешките си поне тези които допусна към Нигяр. Peace

# 694
  • Мнения: 2 411
След като видях трейлара с превод,/за който много благодаря/,разбирам,че май се оказах права-
Спомняте ли си ,че изказах предположение,че сценаристите са ползвали момент от
романа"Роксолана"за образа на Фирузе и публикувах един материал ,който дава отговор каква е
и с каква мисия е Фирузе.Ето припомням ви го:

"В този поход доведоха  на Сюлейман младичка робиня къзълбашка.
Една тъничка девойка,по-тънка от веждите на султана.Но тя го порази и ужаси
 с неизчерпаемата си жизненост.Танцува цяла нощ,беше и в постелята на султана,а
след това пак танцува.Той искаше да бъде великодушен и да и даде почивка ,носе учуди:
–Почивка ли?Че от какво?Още не съм се натанцувала дори!
Едва тогава разбра какво е за него Хасеки.Би предпочел да загуби империята,всичко на света,отколкото своята загадъчна Хюррем Хасеки."
Ето какви са къзъблашите:


Скрит текст:
Къзълбашите са близка до шиитите етно-религиозна група, основната част от общността на алевиите в Турция и България.

Броят на алевиите в тези 2 страни е съответно около 15 милиона души (1980-те год.) и около 53 хиляди души (2001).[1] Къзълбаши се наричат и общностите от иранизирани туркмени, които се заселват в някои градове в Афганистан през 18 век.[2]

Къзълбашите са потомци на тюркски племена, които през втората половина на 15 век населяват Хорасан и възприемат шиизма от Хайдар Сефеви, водач на религиозния орден Сефевия. Името къзълбаши (от турски: kızılbaş, червеноглав) идва от дванадесетте червени ленти, които ранните къзълбаши поставяли в чалмите си. Този обичай се свързва от различни изследователи с дванадесетте шиитски имами или с битката при Сифин, след която последователите на Али ибн Абу Талиб носели кървави превръзки на главите си.[1]

Къзълбашите участват в създаването на държавата на Сефевидите в Иран по времето на неговия син Исмаил I. В края на 15 и началото на 16 век къзълбашки групи мигрират на запад и се заселват в Азербайджан и Мала Азия. Там те се свързват с ордена на бекташите, с които имат известни сходства в религиозните възгледи, като двете групи си оказват взаимно влияние. Пради шиитската им религия и връзките им със Сефевидите, османските власти разглеждат къзълбашите като нежелана и враждебна общност. По тази причина османските султани, най-вече Селим I, ги подлагат на преследвания, десетки хиляди са избити, а голям брой са изселени в източната част на Балканския полуостров.[1]

Къзълбашите в България се разделят на три основни групи...
 

# 695
  • Burgas
  • Мнения: 24

Дайте ,моля по ведро и позитивно!Това е все пак един филма за удоволствие и приятно изкарано време. newsm03


То хубаво ведро и усмихнато ,ама ....се съмнявам, че ще стане .  Тогава пък ще ни намират кусури на усмивките ,и ще казват, че се усмихваме гадно и злобно като Хюрем ... newsm78 като гледам, как са се зачесали за усмивката `и...викам си , Що ли Сюлейман `и дава това име , щом `и е толкова злобна усмивката  newsm78

# 696
  • Мнения: 25

Аааа,то не му се е разминало..Чак ме е страх да си помисля как Ибрахим ще реагира като види,че е довел Нигяр й и каза,че това е нейното детенце..

И аз очаквам този момент  ooooh! ooooh!Но се надявам предпазливостта на Нигяр да сработи и да не се покаже пред Ибрахим.
На нейно място бих отвлякла детето. newsm7
8Вие как мислите ,че ще го решат сценаристите?



Вие наистина ли мислите, че Матракчъ би завел Нигяр без съгласието на Ибрахим??? И то когато и той е там?
[/quote]

 newsm78Тази вероятност не ми мина през ума,защото Матракчи каза на Ибрахим: "на кадер не й трябва бавачка у, а майка й.
А Ибрахим категорично отхвърли предложението: "Тя е само мое дете"
Само сега му вярвам  - обича искрено и всеотдайно Кадер.

# 697
  • Мнения: 0
АХААААААААААААААААА,БЛАГОДАРЯА,ТАКА ЗНАчИ-СИЯАЙНАТА,СМЕЕщТАТА СЕ,ЛАщЕЗАРНАТА,С ТОВА ИМЕ СЕ Е ХАРАКТЕРИЗИРАЛА,ТАЗИ ЗЛОБНО ГЛЕДАщТА ,ДОЛНА ИНТРИГАНТКА,АХААААА С ТОВА ИМЕ  Е ОСТАНА Ж ИСТОРИЯАТА,благодаряа за пояаснението

# 698
  • Мнения: 12
АХААААААААААААААААА,БЛАГОДАРЯА,ТАКА ЗНАчИ-СИЯАЙНАТА,СМЕЕщТАТА СЕ,ЛАщЕЗАРНАТА,С ТОВА ИМЕ СЕ Е ХАРАКТЕРИЗИРАЛА,ТАЗИ ЗЛОБНО ГЛЕДАщТА ,ДОЛНА ИНТРИГАНТКА,АХААААА С ТОВА ИМЕ  Е ОСТАНА Ж ИСТОРИЯАТА,благодаряа за пояаснението


Да бе,верно ! С това име е останала,ти сега ли разбра!  Joy Joy Joy

Иначе, са я характеризирали като гадна,злобна интригантка ама не са я разбрали, че е сияеща щото е била под прикритие,честно  Joy Joy Joy

# 699
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
 hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 700
  • Burgas
  • Мнения: 24

ами направете си...   bouquet
тук темата е за сериала и за Халит Ергенч. например има тема за 1001 нощ и за проекти на съпругата му на Халит, на който му е интерсна влиза там.
акто искате тема за история и за анти хюррем направете си.  Joy
да ама, сами ще им бъде скучно... Grinning

# 701
  • Burgas
  • Мнения: 24
АХААААААААААААААААА,БЛАГОДАРЯА,ТАКА ЗНАчИ-СИЯАЙНАТА,СМЕЕщТАТА СЕ,ЛАщЕЗАРНАТА,С ТОВА ИМЕ СЕ Е ХАРАКТЕРИЗИРАЛА,ТАЗИ ЗЛОБНО ГЛЕДАщТА ,ДОЛНА ИНТРИГАНТКА,АХААААА С ТОВА ИМЕ  Е ОСТАНА Ж ИСТОРИЯАТА,благодаряа за пояаснението


Да бе,верно ! С това име е останала,ти сега ли разбра!  Joy Joy Joy

Иначе, са я характеризирали като гадна,злобна интригантка ама не са я разбрали, че е сияеща щото е била под прикритие,честно  Joy Joy Joy
Ох, УМРЯХ ОТ СМЯХ  Joy Joy Joy
 rotfImao  много весело става от време на време ... rotfImbo

# 702
  • Мнения: 0
Fen  ,на мен даже не ми хрумна че Ибрахим знае за дошлата Нигяр. newsm78 ,защото нали каза нещо от сорта "тя вече си има свое семейство" .
Но това има логика ..,знаейки колко подчинен е Матакчъ на Ибо .. чак да се учудиш да реши нещо на своя глава.
Ще видим дали е по заповед на Ибо или е инициатива на Матракчъ..Ако Ибрахим е наредил да доведе Нигяр , ще знам че обича детето и опитва да поправи грешките си поне тези които допусна към Нигяр. Peace

Думите му бяха по-скоро с подтекст как да го измислят, защото тя наистина е омъжена и не може да стане просто така. И бъди сигурна, че и двамата се обичаха, но и много се нараниха взаимно - болката и мъката им беше огромна. Сега, когато детето им е живо и майка му най-сетне го прегърне, те ще могат да се погледнат и да си кажат това, което остана да виси между тях. Погледа на Матракчъ отразяваше не само собствената му тъга, а и чувствата на пашата. Но това в сряда Peace

# 703
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57

ами направете си...   bouquet
тук темата е за сериала и за Халит Ергенч. например има тема за 1001 нощ и за проекти на съпругата му на Халит, на който му е интерсна влиза там.
акто искате тема за история и за анти хюррем направете си.  Joy
да ама, сами ще им бъде скучно... Grinning
ами да пробват... като стане скучно ще си дойдат тук

# 704
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Fen  ,на мен даже не ми хрумна че Ибрахим знае за дошлата Нигяр. newsm78 ,защото нали каза нещо от сорта "тя вече си има свое семейство" .
Но това има логика ..,знаейки колко подчинен е Матакчъ на Ибо .. чак да се учудиш да реши нещо на своя глава.
Ще видим дали е по заповед на Ибо или е инициатива на Матракчъ..Ако Ибрахим е наредил да доведе Нигяр , ще знам че обича детето и опитва да поправи грешките си поне тези които допусна към Нигяр. Peace

Думите му бяха по-скоро с подтекст как да го измислят, защото тя наистина е омъжена и не може да стане просто така. И бъди сигурна, че и двамата се обичаха, но и много се нараниха взаимно - болката и мъката им беше огромна. Сега, когато детето им е живо и майка му най-сетне го прегърне, те ще могат да се погледнат и да си кажат това, което остана да виси между тях. Погледа на Матракчъ отразяваше не само собствената му тъга, а и чувствата на пашата. Но това в сряда Peace
хаххаха къде дяна Хатидже с нейна Династия?

Общи условия

Активация на акаунт