Интериорен стил по аматьорски - 23

  • 80 483
  • 758
  •   1
Отговори
  • Майничка
  • Мнения: 12 593
Поради извинени отсъствия по празнични причини на главните действащи лица, добре дошли в новата тема!







Предишни теми:


22 , 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

Последна редакция: нд, 04 май 2014, 13:03 от gargamela

# 1
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Благодаря за новата тема  Hug
И за да не е "гол запис" - една модерна кухня от мен с интересен дизайн на абсорбатора:
Скрит текст:

# 2
  • DE
  • Мнения: 9 068
Нещо от друга тема  Grinning

# 3
# 4
  • Мнения: 481
gargamela, оформлението е супер Joy, благодаря!

# 5
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Хайде и аз при вас! Какво мислите за тази палитра? Дали пасва с моя многоцветен кич в хола? Това, евентуално, са отправните цветове за пребоядисване.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 998
 Hug

# 7
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Хайде и аз при вас! Какво мислите за тази палитра? Дали пасва с моя многоцветен кич в хола? Това, евентуално, са отправните цветове за пребоядисване.


Според мен зеленото пасва много добре с плочките, но се опасявам, че тъмно сивото е прекалено тъмно. Според мен най-тъмният тон трябва да е по-светло сивото, паркетът и плочките са достатъчно тъмни и вместо уютна дневна може да се получи усещане за нощно заведение.

# 8
  • Мнения: 12
При вас и аз   bouquet

# 9
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте момичета, от известно време препрочитам старите теми и сега се реших, да се допитам до вас за моята дневна.
Дневната е около 25-26кв.м. , кухненската част е ОК, в смисъл не е на дневен ред да я прекрояваме, най-много да сменим вратичките на шкафовете. За другата половина ще ви питам за съвет ....
Само тази снимка имам към момента https://www.flickr.com/gp/tonimirka/h46p2f в дъното в дясно се вижда част от ъгловия диван, холната маса я подарихме , та пред дивана е свободна площта

В момента , цветово е не е с тези цитрусови шарки по стените и масата със столове за хранене е сменена с тази http://www.pinterest.com/pin/282530576598525985/

Тъй като сме притиснати от място, тази стая трябва да я измислим така,че да спим с ММ там..
Първи вариант- диван, който ще се разгъва-сгъва всекидневно ...Първо бях много хепи от идеята, харесах голям диван, оказа се,че нямаме толкова място -беше 215см по късата част и 300см по дългата
После с ММ решихме, че ще ни бъде мега неудобно да спим на диван, пък бил той и най-скъпия и удобен,и сега сме в дилема дали да не си сложим легло-спалня , което да е с размери 140 на 200. Обаче, не намирам нищо толкова приятно, да става за дневната, да се ползва като диван и да се спи на него ...
Намерих в нета това https://www.flickr.com/gp/tonimirka/WFVPX9 и сякаш се навивам да поръчаме на някоя мебелна фирма да ни изработи рамките  , а ние да си вземе само матрак 140/200 , който да облека с някакъв калъф..Големи, декоративни възглавници вече знам от къде да си купя.

Въпросът ми е , тъй като 140см, напред ще ми глътне доста от площта на стаята, и дали няма да ми изяде въздуха,който и сега ми липсва, и затова е цялостното преправяне, за да освободим още място ...
ОТ друга страна на ММ му минават идеи да преграждаме , но според мен ще стане стаята твърде тясна и дълга...Говоря за тази част,която е само дневна, а целта на преграждането е да обособим две мини помещения
Кухненския бокс ще го отделим визуално само с някаква деко-преграда от рода на дървена щора или плъзгащо пано , спуснати от тавна ...

Според вас да се въздържа ли от правенето на малка "спалня" в дневната, или да заложа пак на диван ?
От друга страна, ако намеря фирма, която да предлага такъв тип диван http://www.pinterest.com/pin/335447872215060073/ вероятно бих избрала него, т.е. поне няма да има нужда да го разпъваме и свиваме всеки ден ...Но към момента такъв не съм срещнала

Последна редакция: нд, 04 май 2014, 17:14 от Г-ца Димитрова

# 10
  • Русе
  • Мнения: 5 351
Пижамка имаш тъмен под, за добър ефект ползвай светли цветове за стените. Говори ми за зелено и сиво  Mr. Green
Г-ца Димитрова нещо такова за вас май е по-добрия вариант : Има го и за размер 140х200
Аз бях пред дилемата за 20 дни да спим на дивана, който е разтегателен, че правихме ремонт в спалнята, ама размислих и си сглобих спалнята насред хола и те така. И най-удобния диван за повече от 3-4 дни си е мъчение да не говорим за постоянно. Сложих спалня 160х200 в хол 20кв.м. в единия ъгъл и на практика половината стая изчезна. с два гардероба  половин диван остана един малък квадрат свободно място. Аз лично обичам да ми е просторно.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 010
     Според мен по - добре диван клик - клак (от 2 матрака като през деня единия става гръб) свиването е лесно и е по - удобно за спане от 140/200.
  нещо от сорта става http://zonaforhome.bg/product.jpg?size=800&p=0230202041&iID=2517

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 193
: Devil_Rose, мерси за предложението  Grinning, и това умувахме с мъжа ми, но така и не харесахме изпълненията на тези падащи легла.
Познати имат в детската, стоят ми много , как да кажа-недодялани ..То си зависи и от изпълнителя де, но такъв тип легло е пак като дивана-свали/качи и като цяло ще ми затвори стена ... А и дневната част от цялата стая,като махнем кухн.бокс също идва около 20кв.м ,че може и по -малко

А аз , дет се вика съм готова на пода да спя, но да има въздух ...То , като живее човек в такива кутийки няма място за основни неща като дрехи-обувки, та затова искам дневната -като стая, в която основно обитаваме-другата е за децата предвидена, да е освен удобна, но и да нямам чувството, че шкафа/дивана/масата/стола/ТВ всеки момент ще ме "изядат" ...

То е ясно, че освен всичко , е и въпрос на свикване
А дали сте срещали някоя фирма, която да изработва такива широки/дълбоки дивани ...?

     Според мен по - добре диван клик - клак (от 2 матрака като през деня единия става гръб) свиването е лесно и е по - удобно за спане от 140/200.
  нещо от сорта става http://zonaforhome.bg/product.jpg?size=800&p=0230202041&iID=2517
И това е решение, то не изглежда никак лошо дори разпънато да стои по цял ден, стига да го подсиля с малко възглавници , когато е разпънато

# 13
  • Русе
  • Мнения: 5 351
Ето това стана при мен:
,


А тръгнах от якето и една чантичка за подаръци относно цветовата гама  Mr. Green
Дълбоки дивани правят по поръчка, моя е дълбок 1м. с големи възглавници отзад. За следващия обаче бих го направила по-плитък, но в нашия случай си е само диван, разтегателен с ужасен механизъм и разминаване в нивото при разпъване.

# 14
  • Мнения: 4 290
  това върши работа а и не заема много място.

Общи условия

Активация на акаунт