Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 49

  • 38 813
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Аз пък изобщо приех да не чета чаршафи. Писна ми.

Препоръчвам ти да го прочетеш - има много какво да научиш от него Wink


Dore Mi - MUHTESEM   bouquet  bouquet  bouquet

# 721
  • Мнения: 25
Корделия, и аз вече няма да чета чаршафи. И без това си повтарят едни и същи неща. И десет пъти да повториш нещо, няма как да стане истина. Това е. Историците казват, че Хюррем е османският отговор на европейските кралици, но нашите съфорумки нямат време да прочетат назад. Явно не се знае, че султана дава освен "пари за разходи" и цели села на членовете на семейството си и на приближените си и те имат право да се разпореждат с приходите от тях. Прелива се от пусто в празно от доста време. Както и да е, запазила съм онзи сайт с проучването на Хюррем на английски и ще гледам да го преведа тези дни. Много логично е обяснено защо е това отрицателно мнение за Хюррем, както и първата поява на Хюррем в  докладите на чуждите посланици. Мисля, че ще бъде интересно за голяма част от четящите.
Hug Hug Hug Hug
обичам те. и ти го знаеш  Mr. Green

И аз се присъединявам !!! Hug  bouquet Hug  bouquet

# 722
  • Мнения: 14 481
Аз лично сериала го гледам като художествено произведение, от историческа гледна точка се наслаждавам на декорите, бижутата, йерархията и т.н

 newsm68 newsm68 newsm68

Една препоръка към чаршафите-мола,ви хора ще задръстите пералнята.Позволявам си съвет-когато пишете на първия ред осмия бутон е за скрит текст.Ами ползвайте го!Който иска чете,който иска да пере! newsm75 ето и метене може hahaha

# 723
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Аз пък изобщо приех да не чета чаршафи. Писна ми.

Препоръчвам ти да го прочетеш - има много какво да научиш от него Wink


Dore Mi - MUHTESEM   bouquet  bouquet  bouquet
никво намерение нямам. подминавам ги като гара бързия влак. Който иска да чете.  Mr. Green

# 724
  • Мнения: 896
Е,стига де!
Освен Хюрем, обсъдихме и всички останали до номер 321.... от наложниците, но на някои това определено не им се чете! Важно е да се "бълват змии и гущери" против Хюрем!
Е ,те за това е велика ,защото е останала в устатата не само на "приятелите си" , а и "на враговете си"!

# 725
  • Мнения: 3 485

ами направете си...   bouquet
тук темата е за сериала и за Халит Ергенч. например има тема за 1001 нощ и за проекти на съпругата му на Халит, на който му е интерсна влиза там.
акто искате тема за история и за анти хюррем направете си.  Joy
да ама, сами ще им бъде скучно... Grinning
И аз така викам ама на не щат!
 Ферманите на Доре ми фа ....изобщо не ме вълнуват и не ги чета вече . fiuuuuuu fiuuuuuu fiuuuuuu

# 726
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
ей бре... никой не ще да коментира фрагмана... 

# 727
  • Мнения: 12
ей бре... никой не ще да коментира фрагмана... 

Аз нали коментирах в частта за Румстем!

# 728
  • Мнения: 0
Dore-mi

Наистина е досадно да пишеш едно и също, вземи, че прочети нещо де, та дори и уикипедия само.
Каква Валиде е участвала в политиката, та тя е починала през 1534 година. Сметни си, колко години от управлението  на Сюлейман е живяла, цели 13 години от 46 години.
Стига с тая Лоша Хюрем и Добра Валиде.
Какво друго , освен да избира и обучава наложници е правила- хайде дай пример.
За Хю има написано на много места, че е участвала в политиката, че е водила кореспонденция със други владетели, че е била съветник на Сюлейман, но за Валиде няма такава информация.
Запазени са писма на Хюрем, който освен любовни излияния, са съдържали информация за това какво става в Истанбул докато Султана го няма, дори и съвети какво да направи Султана за да няма размирици.
Къде са писмата на Валиде.
Да имало е Валиде който е участвала в политиката, но това не е Хафса а друга.
И за да е поточно- други Валидета. Например- Нурбану, Сафие и най-вече Кьосем Султан.
Тази Валиде е била последната, която- не е участвала в политиката.

# 729
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
ей бре... никой не ще да коментира фрагмана... 

Аз нали коментирах в частта за Румстем!
де бе душо? пропуснах...

# 730
  • Мнения: 342
а... аз преди малко коментирах трейлера, но от чаршафи друго пране не се види
Laughing  Корделиа вижда се .
За Махи и на мен ми направи впечатление.Но не ми се иска да вярвам ,че има общо..по-скоро тълкувам погледа и вследствие на случката когато СС беше на легло .
Аз си чета всичко ,но вече почна малко да ме боли главата  #Crazy ..
хем ми е смешно и забавно..на моменти,хем ми става тягостно..
И аз няма да отговарям на толкова дълги постове вече..,не за друго ми като почна едно по едно и моя става двоен .. та съвсем се губи смисъла.
Доре ми  : "Защото е грозно да използваш едно дете за постигана на цели." ,помниш ли кой друг използва едни деца за постигане на свои цели?
Gawina аз лично ще чакам с нетърпение превода.. Hug
vip42 -  спри се ,че наистина ме заболя корема от смях  Laughing Hug
Скрит текст:
И специално за ДореМи и за Меноар - на мен не ми пречи ,че нападате Хюрем  Peace .
Но защо да повтаряме безброй пъти едно и също.. така наистина е от пусто в празно ,затова и се въздържам да отговарям на целите постове /няколко пъти вече се спомена че на доста от потребителите им е писнало от "чаршафи" и от налагането на чуждо мнение ,без да се опитваш дори за момент да разбереш чуждата гледна точка/  и се старая да се съобразявам с негодуванието на другите , че накрая ще останем 5 човека да си нищим Хю и Ибо  ooooh! Иначе Щях да отговоря на всичко,но както казах по-рано най-добре да се задава един въпрос ..

# 731
  • Мнения: 12
Да попитам:Нова тема ще се зададе ли скоро,че ми се доспа,ама да изчакам,че утре в ранни зори да съм при вас  Hug Hug Hug

# 732
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
katia13, на мен също не ми се вярва в това че Махидевран е виновна. Но факта че сина  я пита....  Whistling

# 733
  • Мнения: 896
denisass, изтрих написаното от мен защото ти си отговорила почти същото!
Dore Mi, ето така се изопачава историята!Приписвайки несъщестуващи заслуги на едни и скривайки истински такива на други!
katia13, на мен също не ми се вярва в това че Махидевран е виновна. Но факта че сина  я пита....  Whistling
Аз също си мисля,че тук Махи не е замесена, а по-скоро ми се иска да е Аббаз ага!
 Мустафа беше умно дете и няма как да не е забелязал "номерцата" на майка си затова сега с право я подозира!
Да видим дали някое от децата на Хюрем ще се обърне със същото съмнение към нея?

# 734
  • до най слънчевия бряг
  • Мнения: 1
Да попитам:Нова тема ще се зададе ли скоро,че ми се доспа,ама да изчакам,че утре в ранни зори да съм при вас  Hug Hug Hug


 Още малко попишете тук -до 50 стр   и заповядайте в ЮБИЛЕЙНАТА -50 ТЕМА  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=689916.new#new

Общи условия

Активация на акаунт