Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

  • 201 164
  • 301
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 320
Peace (ако някой иска ще обяснявам, т.е. смесих 2 рецепти и стана много сполучливо и евтино

Аз искам Simple Smile ... може и на ЛС Wink

# 166
  • София
  • Мнения: 6 259
Сори, милички, чак сега влизам в темата (започнах работа). Ето рецептата за шоколадовия фондан:

100 гр. масло
2 с.л. олио
200 гр. захар (сложих кристална)
3 с.л. какаово нишесте
6 с.л. ванилово нишесте
1 с.л. какао (от това силното, горчивото)
малко вода (колкото да не загори захарта докато се разтапя маслото)

Всичко на водна баня да се посгъсти - като крем нишесте. След това се разтваря 1 п. желатин в 100 мл. студена вода, слага се на котлона на водна баня да се разтопи желатина и се добавя към какаовата смес, може да поврат малко заедно на слаб котлон. Като изстина сместта (като разбърквах да не хване коричка) започнах да добавям брашно (може и пудра захар мисля) докато стане нелепкаво тесто. Разточих и бум в/у тортата. Simple Smile

Всъщност от първа стр. от рецептите на Наталина направих комбинация м/у тази за шоколадова глазура от какао и тази за фондан от желатин. Мисля, че ако вместо какао и какаово нишесте се сложи друго нишесте или просто само бяло + някаква боя може би спокойно ще стане и фондан с друг цвят.

Благодарности за пожеланията за синчето  Hug - да ви се връщат. Wink

# 167
  • Мнения: 903
Абе Ваня ,това тестяното нещо става ли за ядене? Да не стане една красива но гадна на вкус торта? newsm78 Иначе наистина много готино става.

# 168
  • София
  • Мнения: 6 259
 Laughing Laughing - става, но не е и нещо супер вкусно, но спокойно може да се отлепи от парчето и просто да не се изяде. Wink Може би ако се сложи повече захар и какао ще стои по-шоколадово, но аз нарочно не исках да е много сладко, защото с бонбонки като се прави фондана става ужасно сладко.

# 169
  • Мнения: 153
Ваня имам едно въпросче относно Мечо Пух.
Направих го върху хартия и сега е в хладилника за да стегне.Въпроса ми е върху какво го сложи,т.е. какво беше покритието на тортата?
И има ли значение покритието на тортата за да не се разтапи шоколада??? newsm78

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 19:22 от Olimpia(Скарлет)

# 170
  • Мнения: 5 873
Чакай да се обадя и аз без да ме питат.Моя трансфер го сложих върху разбита сладкарска сметана-никакъв проблем.Дори може би ще стане и с маслен крем.

# 171
  • Мнения: 153
Благодаря Ванче!
И аз си мисля за сметана.Сега го погледнах мечо(в хладилника) много сладурски е станал.Направих и малки пеперудки,защото на картинката Пух си е вдигнал главата,а една пеперудка му е кацнала на нослето,но реших пеперудката да я направя отлелно и да я сложа до нослето на мечо,т.е. пеперудката е като фигурка... Joy

# 172
  • Мнения: 5 873
Скарлет,как правиш фигурките?Шоколада с какво го смесваш?Исках да направя пеперуди от шоколад обаче се разтече...срам!!!

# 173
  • Мнения: 903
Я ми кажете, за тези трансфери, колко шоколад купихте, ако картинката е някъде формат малко по малък от А4. Аз си мисля за 1 черен и 2-3 бели, но не знам, да не би да не ми стигнат. И чакате ли да стегне малко шоколада за контурите за да не се разтича? Аз мисля да правя репетиция за рожденната торта и ще пробвам и трансфер.

# 174
  • Мнения: 5 873
Правиш контура,слагаш в хладилника да стегне после нанасяш другите цветове,т.е запълваш останалото от картинката и пак в хладилника.Накрая намазваш цялата картинка отгоре.Доста шоколади отиват-2-3 черни и толкова бели-зависи от картинката.

# 175
  • Мнения: 153
Занчи,за трансфера ми отиде много малко кафяв и около един и половина бял школад.Картинката е 15/18  см.

Ванче,пеперудите ги гледах ето оттук и ги правих по същия начин,шоколада е същия като за мечето.
http://www.good-cook.ru/forum/index.php?s=d411611038d406bb10a472 … ic=1193&st=30

# 176
  • Мнения: 153
А,за направата на розички от шоколад пише ето тук.Мисля,че с меда,който е по магазините ще се получи.
http://www.good-cook.ru/forum/index.php?showtopic=2883

# 177
  • Мнения: 5 873
Скарлет,пробвах листенца,ама нищо не стана-просто шоколада беше много мек.Следващия път нама да го смесвам с нищо.Виж,дамата там е използвала някакъв готов кувертюр-много ме е яд ,че тук няма такива неща.Правим се на магьосници за да направим нещо наистина красиво,като в същото време на запад са мах улеснени.
Мерси за линковете.

# 178
  • Мнения: 153
Ванче,забравих да спомена,че шоколада,който използвах е 85%,в кафевия нищо не сложих,само го разтопих на водна баня,а белия е обикновен Милка,в него сложих масло,че иначе е много твърд.Това за мечето и пеперудите.

Сега в хладилника се стяга и една проба от шоколад и мед,да видим дали ще станат розички.............. newsm78  chef

# 179
  • Мнения: 5 873
Скарлет,а какви листа използваш?Явно трябва да са лъскави за да се отлепи лесно шоколада...Я кажи за розичките,как ги правиш ?Ти си ми дала линк,ама що да откривам топлата вода?Жената пише ,че си топи ръцете в хладка вода-горещо ли си обработва тестото?Сигурно ти досадих с въпросите,ама с такъв мерак почвам тортите и като не стане нещо като хората и се отчайвам.Помагай,моля те.

Общи условия

Активация на акаунт