Орхидея - тема 9

  • 93 444
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Русе
  • Мнения: 1 859
INA_ar,имаше розови,зеленикави,лилави,прозрачни като моята и да не те излъжа,но мисля че не видях като твоите.Имаше и от плътна пластмаса в няколко цвята.Цена - 6.99 лв.

# 691
  • Мнения: 0
Здравейте на всички горди собственички на тези прекрасни цветя! И аз от скоро вече 1 година съм такава. До сега нещата вървяха, но снощи без да искам разбирасе докато набутвах пръчката в корите цветоноса се пречупи в горната си част, но има отворени цветове и пъпки ( не се е отделил съвсем). Мога ли да ги спася? Благодаря предварително за съдействието  Cry

# 692
  • Мнения: 13 875
Здравейте на всички горди собственички на тези прекрасни цветя! И аз от скоро вече 1 година съм такава. До сега нещата вървяха, но снощи без да искам разбирасе докато набутвах пръчката в корите цветоноса се пречупи в горната си част, но има отворени цветове и пъпки ( не се е отделил съвсем). Мога ли да ги спася? Благодаря предварително за съдействието  Cry

Ако не са рзделени двете части напълно веднага залепяш с тиксо или дишащ лейкопласт- много внимателано като гледаш да си пасне релефа.И от там се молиш да е паснато верно, защото ако е ДА няма да има проблем да изхрани и неотворените пъпки. На мен ми се случва поне с два три цветоноса на година. Едната година с такъв цветонос имах над 30 цвята. И тази година също не пропуснах да повредя два цветоноса. Едната орхидея изхрани с такъв цветонос 6-7 пъпки и те вече се отварят. Обаче другата събра сили само за една пъпка- явно пречупването е било по фатално.

# 693
  • Мнения: 0
Тези кашпи ги има в Мимоза - Варна, www.modazacvetia.com. Могат и да се поръчат. Аз лично имам подпори за цветоноси и щипки -пеперуди - безцветни / тях ги има и в Баумакс /.  Изглеждат доста изискано.

# 694
  • Мнения: 0
Благодаря за съвета! Вече извърших спасителната операция. Дано не е късно и е по правилния начин, че мястото беше лошо, от където излизаше първия цвят ( който прежалих и отрязох ). Имаше чупка на цветоноса и се оказа малко сложно. Надявам се да се е получило, ако не ...ще се утешавам с разклоненията, които си имат пъпки.

# 695
  • Мнения: 146
Дъхът ми спря, Реге!  Peace

# 696
  • Мнения: 0
Честита Баба Марта на всички! Много здраве,щастие, усмивки и обилен цъфтеж   bouquet

# 697
  • Мнения: 3


Честита Баба Марта момичета и момчета, да сте весели,засмени, румени ,червени.

Последна редакция: пт, 01 мар 2013, 13:49 от _mammi_

# 698
# 699
  • Мнения: 906
Честита Баба Марта!
И аз да се похваля със събуждане на спяща пъпка на едно фалче, което съм си купила на 14 октомври миналата година и все още има едно цветче. Laughing

# 700
  • София
  • Мнения: 13 222
Честита Баба Марта! Много здраве, усмивки и цъфнали орхидеи!  Hug

# 701
  • Мнения: 7
Здравейте,отдавна не съм писала тук
Бързам да ви поздравя за Баба Марта!Бъдете много здрави,румени и засмяни и с много цъфтящи орхидейки Simple Smile
Една от моите красавици си има 2 цъфнали пъпки,които едва отгледа,след като 5 изсъхнаха,но сега пък имам друг проблем с нея-тя е само с 3 листа и това по средата започва да омеква.Мисля,че ще го загубя,какво да правя?Моля ви за съвет!Спешно е!!!

# 702
  • Мнения: 116
Някой пробвал ли е да полива орхидеите с вода от аквариума, и ако да, какъв е резултата?

# 703
  • Мнения: 4
Здравейте и честита баба Марта и от мен.!!!
Аз да се похваля с моята нова хубостница, днес мъжо ме зарадва.....  Laughing Mr. Green






Благодаря за отговорите на въпроса ми за банята. Послушах ви и ги махнах от там....ще потърпят до лятото!!

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 204
Diliantata ,страхотно фалче,честито.И в тон с интериора  Grinning браво на мъжО ти  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт