КОЛЕДАТА приближава - ДЕКЕМВРИЙЧЕ на годинка става!

  • 24 652
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 800

Lyubi, ти ли имаше мерак да се пробваш с пускането на тема? Друг желаещ?

# 721
  • Мнения: 4 815
Аз съм 162 см., а ММ е 182 см. Неговите родители не са от високите. Майка му е 167 или 170 см., а баща му дали има и 165 см. От моя страна мъжете в рода са високи, под 180 см. няма. Ама ръста не е толкова важен. Има още да растат.

Хайде и с нещо да го похваля тоя моя дрънбазък- проходи  newsm44
Във връзка с това искам да ви попитам какво брашно и каква мая използвахте за питката? Суха или прясна мая?

# 722
  • Мнения: 300
И тук да ти честитя за прохождането на Йоан. За питката ползвах едно брашно на Мелница Търново и жива мая, много съм доволна и от двете и не сменям Simple Smile

# 723
  • Мнения: 135

Lyubi, ти ли имаше мерак да се пробваш с пускането на тема? Друг желаещ?
Галактик Бих могла да опитам,ако искаш Peace
Хайде и с нещо да го похваля тоя моя дрънбазък- проходи  newsm44
Браво на Йоан,да върви смело и без произшествия  Naughty Laughing

Май много малко останаха мъниците ,като нас който не са проходили newsm78 Crossing Arms

# 724
  • Мнения: 444
Милинка, браво на вашето момченце! Питката можеш а избереш с каква мая да я направиш. И с двете се получава Wink
Галактик, мога да се пробвам за темата. Simple Smile Само ми прати някакви инструкция, за да се ориентирам...
Нямаме и предложения за заглавия, ако не се лъжа....
Аз се връщам от личната, че Лили ми вдигна темепература. Гърлото е спокойно, сополите не са слезли в гърдите и личната отдава всичко на зъбите. Това ми е любимия отговор...

# 725
  • Мнения: 135
Нашето ДЕКЕМВРИЙЧЕ вече пакости прави,а мама се чуди как да оправи newsm78

# 726
  • Мнения: 1
Честити крачета на Йоан, да го водят бързо и безпроблемно навсякъде!

Аз от 3седмици съм отново на работа и времето не ми стига за нищо. Вчера почивах, т като работя в събота и за късмет Виктор вдигна температура предната вечер, а малкият хрипа, кашля и се криви като за световно. Днес като ги оставях на градина разбрах че всички деца са били с Т вчера....
Иначе малкият прави бели като за световно. Милинка, ти се притесняваш че твоето момче не яде, аз пък точно обратното - нашият е постоянно гладен. Седнем ли на масата не може да си опазим чиниите от него Simple Smile А като му сложа чинийка на него се започва едно мятане и хилене, да се чудя кое да спасявам първо - чиниите ли, храната ли детето ли. Понякога го оставям да яде сам с лъжичка (виличка според случая), но той предпочита да действа с ръце, та съм се снабдила с едни пластмасови лигавници, дето са като престилки, опасан е целият и са по- лесни за чистене.

# 727
  • Мнения: 506
Милинка, честити проходили крачета! Аз питката е направих е брашно София мел екстра (винаги стават хубави с него) и прясна мая и прясно мляко (по рецептата на Пита "Хризантема", но я оформих по друг начин).
Дарко от 2 дена е с температура, снощи беше стигнал до 38,6 градуса. През ноща пак имаше, не знам колко е била, но гореше. Сутринта като я премерих беше пак висока. След това спадна, а по обяд за нула време вдигна 39,4  Shocked На два пъти повръща, гърлото и гърдите са спокойни, доки каза, че и зъбите не са тръгнали, остава да е някой вирус. Сега сме на диета и лекарстава, ако до събота не се оправи минава на антибиотик  Sad
Дългичко стана, но се оплаках...

# 728
  • Мнения: 444
Добро утро, момичета! Hug
Леана, дано Дарко е вече добре и се разминете с антибиотика. Следващите два месеца бая ще се измъчим всички, но такъв е сега сезона. Дано са ни по-силни дечицата и с по-малко премеждия да минем!
Лили имаше тази нощ пак температура, но поне се събуди без нея. Сополите обаче са страшни. Вчера купих коларгол да капя, поне малко да ги разреди. Убедих се, че нищо не помага, дори антибиотичните капки. Пък и сигурно отдавна сме станали резистентни към тях. Поне е по-безвреден този коларгол. Кашлицата и обаче е кошмарна. Ще трябва да се виждаме често с личната, докато я изчистим. Решението ми се вижда само едно= да намалеят сополите!  ooooh!
Хайде, ставам да пошетам из къщи, че после яко ще ме домързи  Grinning

# 729
  • София
  • Мнения: 104
Честито на проходилият Йоан!!!Да му е безаварийно прохождането Grinning!
Аз съм останала с впечатлението,че с жива мая всичко става по-хубаво,но и със сухата са се получавали нещата.
 Praynig да се оправят дечицата ви!

# 730
  • Мнения: 506
Аз съм останала с впечатлението,че с жива мая всичко става по-хубаво,но и със сухата са се получавали нещата.
В общи линии и с двата вида става, майката му е втасването  Peace Вчера правих кифлички със суха мая, станаха супер, но за питка не бих рискувала.
Качих 2 снимки от нашия прощъпулник, на едната човечето как я опитва, а на другата питката. Бях сложила хартия за печене от вътрешната страна на тавата, за да стане равна питката и да може да се търкаля (е не се получи съвсем, защото стана големичка  Grinning).
http://leana.snimka.bg/baby/prosht-pulnik.728355

# 731
  • Мнения: 27
Честити проходили крачета на всички малчовци! Смело да вървят напред! Леана, много сладъко човече имаш Grinning, а питката ти е супер.
Наш Борис също се отпусна тази седмица и сега крачи из къщи - е, не е съвсем стабилен, но щом си върви сам от стая в стая го броя проходил. Решихме сега в неделя да му търкулнем питката, ама майсторката ще е свекърва ми. Между другото, тя винаги е правила страхотни питки със суха мая.

# 732
  • Мнения: 444
Леана, чудесна питка! Голям сладур е малчо!  Hug
Бибка, браво и на вашето момченце. Ще видим как с дни ще подобрява походката!

# 733
  • София
  • Мнения: 56
Честито на проходилите малчовци! Леана, питката ти е страхотна.
Аз питка правих след пощръпулника още веднъж за нова година и ми се получи много добре. Всеки път съм я правила с различно брашно и мая - и аз мисля че е във втасването цялата работа. Питката, която правих е новогодишната погача на Йоли. Това, което промених е, че сложих захарта с маята и намалих доста маслото - много вкусна стана и доста се вдигна, чак сега пак ми се дояде като се сетих  Laughing
Чета, че доста деца са болни и си мисля че е от затоплянето на времето. Май винаги така се активизират вирусите след като се постопли.
Иначе мога да се "похваля", че май ще си имаме пак ядове с пъпчето  Rolling Eyes Уж го бяхме преборили, но напоследък ми се вижда, че пак почва да стърчи повече. Бяхме тази седмица пак с лепенка като на новородено. Освен, че се изприщи от нея друг ефект не забелязах. Ще пробваме още една седмица така и май-май ще се водим на хирург. Sad

# 734
  • Мнения: 444
Бръмбазък, нашата кака си остана със стърчащо навън пъпче. Минахме и през хирург на времето,   а колко време го лепихме и притискахме... Нямаше пъпна херния, което е основното. Личната твърдеше, че като започне да кляка и става повечко ще се прибере, но не се получи. При нас си е грешка на акушерката, която отряза пъпната връв и я остави излишно дълга. Примирихме се и ако реши след време, ще трябва да и направим една лека оперативна интервенция, за да се прибере....

Общи условия

Активация на акаунт